Zvol si nejlepší světovou 11 sezony 09/10

Čas 05. 06. 2010, 13:30 | Autor podvinho
Julio César patří mezi favority
Julio César patří mezi favority

<Hlasování ukončeno> Uplynulý ročník přinesl mnoho skvělých individuálních výkonů. Málokdo si ale formu udržel celý rok. Přesto se několik takových hráčů našlo. Nyní je na vás, abyste si zvolili ideální sestavu minulé sezony. Začínáme s postem brankáře.

Pravidla jsou velice jednoduchá. Vždy připadne na každý post 7 adeptů ze všech soutěží. Vy si pak vyberete toho nejlepšího. Tedy alespoň podle vás.

Hlasuje se pomocí ankety na konci článku. Každý má samozřejmě jen jednu možnost hlasovat.

Doufám, že to každý z vás pojme jako objektivní anketu. Nepotřebujeme zde mít kompletní sestavu Realu Madrid. Věřím, že fanoušci královského klubu umí být objektivní a uznají, že se ročník povedl i jiným hráčům.

Dnes budeme tedy tipovat brankáře. Tipovat můžete od vydání článku přibližně 24 hodin. Poté bude hlasování ukončeno. Jakékoliv dotazy směřujte přímo do komentářů popřípadě můžete poslat soukromou zprávu autorovi článku.

Na místo nejlepších brankářů bylo hned několik adeptů a vybírat nebylo vůbec lehké. V nominaci nakonec není žádný Madridista. V kompletní nominaci jsou dva brankáři ze španělské ligy, dva z anglické, po jednom zástupci má liga italská, francouzská a německá.NOMINACE


 JULIO CÉSAR

 Julio César zažil fantastickou sezónu. V dresu Interu Milán odchytal všechny ligové zápasy i zápasy Ligy Mistrů. S Interem vyhrál populární treble, jinými slovy, vše, co mohl. A sám měl na obrovském úspěchu Interu lví podíl. Soupeře přiváděl k šílenství hlavně skvelým reflexem a dobrým vybíháním. Nejlepší zápasy odchytal v semifinále a finále Ligy Mistrů. Jedinou menší krizi si vybral v začátku sezony, ale z té se brzy dostal.


 HUGO LLORIS

 I jasná jednička mezi tyčemi Lyonu zažila skvělý rok. V Olympique se vypracoval ve výbornohé brankáře, o kterého se perou světové kluby. Není tajemstvím, že o brankáře projevil velký zájem Manchester United či AC Milán. LLoris je velice mrštný a má skvělý výskok. Navíc má pozitivní vliv na svůj tým, jelikož je na svůj mladý věk velmi klidný. I díky němu se dostal Lyon do semifinále Ligy Mistrů a skončil druhý v tabulce.


SHAY GIVEN

 Skromný Ir zažil sezonu plnou zklamání. Tím ale nebyly jeho skvělé výkony. Given zářil jak v anglickém Manchesteru City, tak v reprezentaci. V klubu má neotřesitelnou pozici. Několikrát šokoval skvělými zákroky na brankové čáře, navíc s týmem žije, má velkou chuť po vítězství. Bohužel pro něj, ani on nedokázal posunout City do vytouženého předkola LM a irskou reprezentaci na Mistrovství Světa.


 VICTOR VALDÉS

 Ani brankář nenáviděného rivala by v nominaci chybět neměl. Valdés zažil asi nejlepší sezonu ve svém životě. V Barceloně obrovsky roste a stává se z něj komplexní brankář. Má vynikající rozehrávku, zlepšil i vybíhání. V sezoně získal ligový primát, který dokázala Barcelona, na úkor Realu, obhájit. Z dlouhodobého hlediska však Valdés stále ztrácí a musí na sobě ještě hodně pracovat. Stále není ta pravá persona.


 HEURELHO GOMES

 Brankáři Tottenhamu se povedlo přesvědčit fanoušky, trenéra i kritky o svých nesporných kvalitách. V brance Spurs vynikal skvělým reflexem a velkou vůlí po vítězství. I on se podívá s Brazílií na Mistrovství Světa, i když bude dělat jen dvojku Césarovi. S klubem ale zažil famózní sezonu. Tottenham se totiž dokázal kvalifikovat do předkola Ligy MIstrů a narušil tak velkou nadvládu Big Four v anglické lize. Přesto má stále na čem pracovat.


HANS-JORG BUTT

 Populární Němec uspořádal velký comeback. Nutno říci, že velice povedený. Ze začátku sezony měl dělat spíše dvojku mladému Rensingovi, ale nakonec to byl on, kdo táhnul slavný bavorský klub. S Bayernem získal domácí titul i pohár a dostal se až do finále Ligy Mistrů. Pověstné jsou jeho penaltové kopy, které vždy zahrává. Největší třešnička přišla na závěr. Trenér Německa ocenil jeho formu a pozval ho na Mistrovství světa. Butt pozvání bez váhaní přijal.


CÉSAR S?NCHÉZ

 Sympatický brankář Valencie patří také mezi velké překvapení sezony. Do Valencie přicházel před dvěma lety jako brankář za zenitem, tento rok však skončil jako jasná jednička klubu a prodloužil s ním smlouvu. V každém zápase byl velice jistý, vyvaroval se zbytečných chyb. S Valencií se dostal do Ligy Mistrů, ve které by neměl chybět příští rok. Do poslední chvíli se spekulovalo nad jeho účastní na MS.


NEBYLI NOMINOV?NI

 Iker Casillas
Iker již zažil mnohem lepší sezony, proto nebyl nominován. Brankář jeho formátu by si neměl dovolit tak častá zaváhání.
 Petr Čech
Český brankář ve službých Chelsea zažil velmi dobrou sezonu, doplatil však na rozporuplný začátek. Konec měl ale fantastický a potvrdil svoji extratřídu.
 Van der Saar
Tento veterán měl také skvělou sezonu, doplatil však na častá zranění, díky kterým neodehrál tolik zápasů a nemohl tak plně přesvědčit o svých kvalitách.
 Joe Hart
Anglický brankář zažil po svém hostování v Birminghamu vyjímečnou sezonu, ale do nominace se již prostě nevešel.

ANKETA

Kdo byl podle vás nejlepším brankářem uplynulé sezóny?

Julio César (63,1%)
591
Hugo Lloris (12,8%)
120
Shay Given (6,7%)
63
Victor Valdés (8%)
75
Heurelho Gomes (3,2%)
30
Hans-Jorg Butt (3,3%)
31
César Sánchéz (2,8%)
26
Celkem hlasovalo: 936

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (110 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!