Luka Modrić zase ohromil celý svět. Mohl by získat Zlatý míč?

Čas 22. 06. 2018, 16:12 | Autor podvinho
Luka Modrić
Luka Modrić

Luka Modrić znovu prokázal svou genialitu. Pro fanoušky Realu Madrid nic nového, ale fotbalový svět po utkání Chorvatska s Argentinou žasne. Chorvatský středopolař zcela zastínil hvězdy soupeře.

Luka Modrić odehrál vynikající utkání proti Nigérii, ve kterém zvyšoval na 2:0 z penalty. Proti Argentině (3:0) ale svůj výkon dokázal ještě povýšit. Tohle byl jeho zápas, jeho velké představení.

Chorvatský záložník hrál dokonale, v podstatě neztratil míč, neustále vymýšlel nové věci. A když se zrovna chtěla Argentina nadechnout k vyrovnání, vzal balon, udělal kličku a luxusní ranou zvýšil na 2:0.

Internet okamžitě zaplavily ódy fanoušků i expertů. Všichni se shodují, že stabilita výkonů třiatřicetiletého Modriće je naprosto neuvěřitelná. Vždyť ve druhé polovině sezony byl oporou Realu snad v každém zápase.

A když bylo potřeba, ukázal, že si dokáže svědomitě plnit i obranné úkoly. Ne nadarmo je Lukita miláčkem fanoušků i trenérů. Takového hráče chce ve svém týmu každý.

Hraje Luka Modrić v životní formě? Přestože je mu 33 let, dá se to říct. Podle mnohých by dokonce nebylo nadsazené ho zařadit mezi kandidáty na Zlatý míč za rok 2018.

To je pochopitelně trochu sci-fi, o cennou individuální trofej se nejspíš opět poperou gólostřelci v čele s Cristianem Ronaldem. Luka Modrić si ale jednoznačně zaslouží obdiv. A teď i úspěch s národním týmem.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!