EURO U-21: Marco Asensio řádil proti Makedonii. Hattrickem pomohl La Rojitě k vysokému vítězství

Čas 18. 06. 2017, 08:49 | Autor Laša
Marco Asensio
Marco Asensio

<VIDEO> Španělští fotbalisté do 21 let za sebou mají úspěšný vstup do 21. ročníku juniorského mistrovství Evropy. V úvodním utkání hraném v Gdyni porazili výběr Makedonie 5-0. O drtivé vítězství Španělů se nejvíce zasloužil Marco Asensio, který se blýskl hattrickem. V základní sestavě La Rojity se objevili také Jesús Vallejo a Marcos Llorente. Čtvrtý Madridista, Borja Mayoral, zůstal jen na lavičce.

Marco si formu z klubové sezóny přenesl i do reprezentace. Poprvé překonal brankáře Aleksovského v 16. minutě kdy nejprve nevyužil obrovskou šanci Deulofeu, načež rozhozená makedonská obrana nechala Asensiovi příliš mnoho prostoru a ten krásnou střelou z dálky zvýšil na 2-0.

Po poločase La Rojita vedla 3-0 a jakékoliv úvahy mladých Makedonců o zdramatizování zápasu Marquito rázně utnul v 54. minutě, kdy se kličkou v pokutovém území zbavil obránce Velkoského a tvrdou střelou zvýšil již na 4-0.

Hattrick byl dokonán v 72. minutě. Bellerín hlavou protáhl na Asensia výkop brankáře Arrizabalagy. Marco z vlastní poloviny táhl španělský protiútok, který také sám úspěšně zakončil a stanovil tak konečný výsledek 5-0.

Výsledek byl pro Makedonii poněkud krutý, protože rozhodně nevypadala jako odevzdaný soupeř. Svého soupeře dokonce přestřílela, ale mnoho jejich pokusů zablokovala španělská obrana, na čemž měli velkou zásluhu Vallejo a Llorente.

Španělé tedy za sebou mají úspěšný vstup do turnaje a budoucí hvězdy Realu Madrid se blýskly hned v prvním zápase. Další zápas je čeká v úterý od 20:45, kdy se, opět v Gdyni, střetnou s Portugalskem.

Klíčová slova: marco asensio

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (19 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!