REPREZENTACE: Ronaldo řádil proti Maďarsku a vstřelil jubilejní 70. branku

Čas 26. 03. 2017, 15:57 | Autor Laša
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Včerejšími zápasy pokračovala evropská část kvalifikace na mistrovství světa v Rusku. Z hráčů Bílého baletu do nich zasáhli Portugalska pouze Cristiano Ronaldo a Pepe v barvách Portugalska.

Portugalci se na Estadio da Luz v Lisabonu utkali s Maďarskem a potřebovali zvítězit, aby se udrželi v kontaktu se zatím suverénním Švýcarskem. Že je nečekalo nic jednoduchého, bylo jasné při vzpomínce na loňské Euro, kde duel obou týmů skončil remízou 3-3. A stejně jako v červnovém utkání se A Seleção mohlo spolehnout na svého kapitána.

Cristiano Ronaldo přispěl k výhře úřadujících mistrů Evropy 3-0 dvěma brankami. Druhý zásah z 65. minuty z přímého kopu pak byl 70 gólem Ronalda v portugalském dresu. Stal se tak patnáctým hráčem historie, který tuto metu překonal.

S devíti brankami je CR7 nejlepším střelcem evropské kvalifikace a svými góly táhne Portugalsko na mundial do Ruska.

Nejlepším střelcem na mezinárodní úrovni je momentálně Íránec Ali Daeí, jenž si připsal 109 reprezentačních branek. Na druhém místě se nachází legenda Bílého baletu Ferenc Puskás, který se za Maďarsko v letech 1945 – 1962 trefil 89x.

Převážná část hráčů v tomto žebříčku pochází z asijských, afrických nebo středoamerických zemí, kde nejsou tak kvalitní soupeři. Na pátém místě nalezneme Pelého. O gól více než Ronaldo dal Miroslav Klose. Cristiano je z elitní patnáctky jediným aktivním hráčem, takže se pravděpodobně bude posouvat nahoru.

Evropská část kvalifikace pokračuje i dnes. Z hráčů Realu Madrid se představí pouze Toni Kroos. Německo čeká v rámci „české“ kvalifikační skupiny duel v Ázerbájdžánu. 

 

Klíčová slova: reprezentace, cristiano ronaldo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!