REPREZENTACE: Ronaldo dvěma góly zařídil výhru Portugalsku, prosadil se i Bale

Čas 14. 11. 2016, 14:52 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo a Gareth Bale

Poměrně povedenou reprezentační přestávku za sebou mají dvě bezpochyby největší hvězdy Realu Madrid - Cristiano Ronaldo a Gareth Bale. Na mezinárodní scéně se však představili i ostatní Madridistas.

Úřadující mistři Evropy si připsali další tři body v důležitém závodě o účast na ruském MS v roce 2018. Dopomohl jim k tomu i kapitán Cristiano Ronaldo, který se nejprve trefil z penaltového puntíku a poté síť rozvlnil ještě v závěru zápasu povedenou volejí. Forvard Realu mohl přidat i třetí gól, ale druhou penaltu namířil pouze do tyče. Ronaldo momentálně vede spolu s Robertem Lewandowským tabulku střelců se sedmi góly.

O něco smutnější může být Gareth Bale. Ten se sice opět prosadil a vyhoupl se tak na čtvrté místo střeleckých statistik se stejným počtem gólů, ale jeho Wales pouze remizoval se Srbskem 1:1 a postupové boje si značně zkomplikoval.

Madridistas nechyběli ani ve španělské reprezentaci. Nacho při absenci Piquého a Ramose odehrál stejně jako Dani Carvajal celý zápas, Álvaro Morata pobyl na hřišti rovnou hodinu. Ze hřiště odcházel s menší bolístkou, nemělo by se však jednat o nic vážného. Čtvrtý Španěl Realu Isco naskočil z lavičky na závěrečných dvacet minut.

A u Španělska ještě zůstaneme. Výběr do 21 let remizoval s Rakouskem a Marco Asensio hrál až do 70. minuty, kdy byl výstřídán Marcosem Llorentem, který z Realu hostuje v Deportivu Alavés. Na posledních pár minut naskočil také Borja Mayoral a stoper Jesús Vallejo odehrál celý zápas.

V jihoamerické části kvalifikaci nechyběli James ani Marcelo. Oba Jihoameričané odehráli celých 90 minut, stejně jako Raphaël Varane v dresu Francie. V ostře sledovaném duelu Chorvatska s Islandem byl Mateo Kovačič k vidění v první půli, po které byl vystřídán Lukou Modričem.

Ostrý zápas čeká ve zbytku reprezentační pauzy už jen Jamese, jeho evropští kolegové se zúčastní přátelských duelů. Po návratu z reprezentačních srazů čeká na Real veledůležitý zápas s Atléticem.

Klíčová slova: reprezentace