James i Bale táhli své nároďáky, trefil se také Morata. Asensio si odbyl reprezentační debut

Čas 06. 09. 2016, 16:30 | Autor Larin
Gareth Bale
Gareth Bale

Hráči Realu ani o reprezentační přestávce nelení a v hojném počtu se zapojili do mezinárodních duelů. Ve většině z nich právě hráči Bílého baletu patřili k hlavním aktérům.

Kolumbijský národní hrdina fotbalového mistrovství světa z roku 2014 James Rodríguez prožívá v Kolumbii (narozdíl od madridského angažmá) jeden povedený zápas za druhým. V zápase s Venezuelou (2:0) si připsal gól i asistenci, v závěru zápasu navíc neproměnil penaltu. Druhý zápas ho čeká v noci z úterý na středu proti Brazílii.

To Gareth Bale prožívá povedené období jak v dresu Realu, tak v dresu velšských Draků. V duelu proti Moldavsku přesně mířil hned dvakrát, navíc nahrával na úvodní Vokesův gól. Sedmadvacetiletému forvardovi už zbývají jen čtyři trefy na to, aby se stal nejlepším střelcem v historii Walesu.

Španělský nároďák se utkal s outsiderem z Lichtenštejnska a podle očekávání neměl větší problémy. Z pěti Madridistas v sestavě to byl však jen kapitán Sergio Ramos, který odehrál celý zápas. Morata přišel na hřiště v 68. minutě a potřeboval necelou čtvrthodinu na to, aby poprvé rozvlnil Jehleovu síť. Druhý gól přidal o necelou minutu později (video ZDE).

V zápase debutoval Marco Asensio, který tak definitivně dal košem holandským Oranjes. Mladý záložník totiž díky matce Holanďance disponuje nizozemským pasem a místní fotbalová asociace velmi toužila po jeho službách.

Mezi střelce se zapsal také stoper Pepe, který vstřelil závěrečný pátý gól přátelského utkání Portugalska s Gibraltarem.

Toni Kroos odehrál celých 90 minut při výhře Německa nad Norskem 3:0, Modričovo Chorvatsko pouze remizovalo s Tureckem 1:1. Mateo Kovačič do tohoto utkání vůbec nenastoupil.

Marcelo, který si připsal jednu asistenci, odehrál spolu s Casemirem celý kvalifikační duel s Ekvádorem, který skončil přesvědčivým vítězstvím Kanárků 3:0. Oba hračičky však čeká ještě zápas s Jamesovou Kolumbií.

Klíčová slova: reprezentace