Kvalifikácia ME: Portugalci a Nemci vydreli výhry, Česi s postupom, Chorváti v problémoch

Čas 07. 09. 2015, 23:03 | Autor dede222
Cristiano Ronaldo

Prinášame Vám súhrn zápasov uplnynulých 2 kvalifikačných večerov. Videli sme akciu, góly, oslavy aj smútok. Zamerali sme sa najmä na zápasy našich reprezentantov. Komu sa postup priblížil a komu naopak vzdialil?

Začneme včerajším večerom, kde si po výhre 2:1 nad Lotyšskom zabezpečili postup českí futbalisti. Rozhodli už 2 góly v prvom polčase a zverenci Pavla Vrbu tak mohli oslavovať. V tejto skupine sa na okraj nepostupu ani cez baráž dostali Holanďania po prehre 0:3 v Turecku. Island tiež postúpil, to znamená, že Turci si to o baráž rozdajú s Oranjes, ktorí majú o 2 body menej.

Wales s nevýrazným Garethom Baleom len remizoval 0:0 s Izraelom, ale k istote historického postupu stačí tímu okolo hviezdy Realu Madrid aj remíza s Andorou, čo by sa malo dať zvládnuť.

Nóri nepustili kožu ľahko a porazili Chorvátsko aj s Lukom Modrićom 2:0. S výhrou Talianov sa Chorváti zosunuli po 2 mizerných výkonoch na 3. miesto s 15 bodmi, druhí Nóri majú 16 a Taliani 18 bodov. Chorváti však ešte všetko majú vo vlastných rukách.

V dnešných dueloch veľký triumf dosiahla partia okolo Cristiana Ronaldo, ktorá stále drží stopercentnú bilanciu v kvalifikácii pod Fernandom Santosom a síce Portugalsko porazilo Albánsko 1:0 gólom v 2. minúte nadstavenia z rohového kopu. Rozhodol Miguel Veloso a kapitán Cristiano mohol oslavovať. Portugalcom stačí doma neprehrať s Dánmi v nasledujúcom duely.

Nemci s dirigentom Tonim Kroosom vydreli výhru v nádhernom zápase v Hampden Parku, teda na štadióne La Noveny, 3:2 nad Škótskom. V tej istej skupine Poliaci rozstrieľali trpaslíka z Gibraltáru 8:1. Nemecko tak naďalej ostáva na prvej pozícii a k priamemu postupu sú už veľmi blízko. V závere programu Francúzi v zostave s Varanom a na 30 minút aj s Benzemom porazili Srbsko 2:1.

Nezabudnite, zajtra sa môžme tešiť na ďalšie skvelé duely, najmä potom na zápasy Slovenska a Španielska, kde sa oba výbery môžu kvalifikovať, resp. veľmi priblížiť k postupu.

Klíčová slova: reprezentace