Súhrn kvalifikácie ME: Bale hrdinom, Chorváti zaváhali, Česi s dôležitou výhrou

Čas 04. 09. 2015, 01:30 | Autor dede222
Gareth Bale
Gareth Bale

<VIDEO> Dnešný kvalifikační večer priniesol, ako sme si už zvykli, veľa kvalitného futbalu a samozrejme, aj prekvapení. My Vám prinášame stručný prehľad toho najzaujímavejšieho, čo bolo k videniu v tretí septembrový deň.

Začneme skupinou H, kde sa zrodil výsledok Azerbajdžan - Chorvátsko 0:0. Nebol to zápas, ktorý by nejako zvlášť nadchol, ale predsa len miernu prevahu držali hostia, za ktorých 70 minút duelu odohral Luka Modric. Mateo Kovačič dostal šancu na záverečnú polhodinu a pripísal si len žltú kartu. Chorváti tak remizovali tretíkrát z posledných 4 zápasov a prišli o prvé miesto, keďže Taliansko porazilo Maltu 1:0.

Taliani sú tak prví o bod pred Chorvátmi a tí zase o bod vpred pred Nórmi. Zverenci Nika Kovača tak budú mať ešte na čom popracovať aby sme uvideli 2 hráčov Realu Madrid nastúpiť možno aj proti slovenskej či českej reprezentácii.

Gareth Bale a Wales, toto spojenie funguje ako zásuvka a zástrčka. Pri výhre Walesu na pôde Cypru 1:0 si pripísal rozhodujúci gól v 82. minúte. Aj tieto jeho zásahy posunuli Wales v renkingu FIFA pred Anglicko či iné tradičné futbalové krajiny. Dal už svoj 6 gól. Wales je tak skutočne veľmi blízko od účasti na záverečnom šampionáte vo Francúzsku. Belgicko ďalej v atraktívnom dueli porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:1.

Najviac nás však zaujal duel v Plzni, kde českí fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru pri výhre Česka nad Kazachstanom 2:1. Tento výsledok sa ale vôbec nerodil ľahko. Česi po úvodnom góle Kazachov strácali a napätie z ďalšieho zaváhania rástli.

Avšak potom ukázal Pavel Vrba svoj najväčší tromf dnešného večera a ním bol bezpochyby Milan Škoda. Útočník Slavie Praha najprv 15 minút pred koncom vyrovnal hlavou a potom dal rozhodujúci gól opäť hlavou z rohového kopu. A mohli vypuknúť oslavy.

Pri zaváhaniach Holandska s Islandom 0:1 a Turecka proti Lotyššom 1:1 tak má český národný tím 6-bodový náskok na barážových Holanďanov. Tých navyše čaká zápas v Turecku.

Dnešné zápasy tak priniesli riadnu drámu, ale nakoniec i šťastné konce. Tak čo poviete? Uvidíme hviezdy Realu Madrid o necelý rok stáť vo Francúzsku proti Slovákom či Čechom? Vyzerá to veľmi sľubne, ale ešte o ničom ani zďaleka nie je rozhodnuté.

Klíčová slova: reprezentace