Fantastický Ronaldo zařídil hattrickem výhru v Arménii a posunul Portugalce blíže k ME

Čas 14. 06. 2015, 12:50 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo se raduje ze vstřeleného gólu

Cristiano Ronaldo prožívá skvělý závěr sezóny, v posledních sedmi zápasech vstřelil 14 gólů, z toho čtyřikrát hattrick. Sezónu zakončil třemi zásahy, které přidal v pátém zápase kvalifikační skupiny I do sítě Arménie. Výrazně tak pomohl Portugalcům v cestě na EURO 2016 ve Francii.

Poslední zápas přinesl v rámci kvalifikace na EURO 2016 skvělou podívanou. Arménie hostila na domácím stadionu v Jerevanu Portugalce, v jejichž dresu nechyběli Cristiano Ronaldo a Fabio Coentrao. Na pozici stopera chyběl Pepe, který je od zápasu s Getafe zraněný.

První jmenovaný se poprvé zapsal na listinu střelců ve 29. minutě, kdy z penaltového puntíku srovnával stav utkání na 1:1. Další dva zásahy přidal až ve druhém poločase, nejprve v 55. minutě využil zaváhání arménské obrany a přeloboval golmana, poté se portugalský ostrostřelec prezentoval krásnou ranou z dálky, která zapadla přímo k tyči.

Portugalsko je tak díky Ronaldovi první ve své skupině s poměrně velkým náskokem na druhé Dánsko. Seveřané z Jutského poloostrova dnes večer hostí na domácí půdě Srbsko. Pokud vyhrají Srbové, budou mít Portugalci náskok 5 bodů.

Klíčová slova: cristiano ronaldo, reprezentace, EURO