Trojlístek Madridistas proklouzl do semifinále MS, francouzští bojovníci končí

Čas 06. 07. 2014, 01:07 | Autor petos
Marcelo na MS pokračuje
Marcelo na MS pokračuje

Tři hráči Realu se na světovém šampionátu v Brazílii dostali do semifinále. Neúprosné čtvrtfinálové síto poslalo domů duo Karim Benzema - Raphaël Varane. Do bojů o medaile naopak postoupili Sami Khedira a Marcelo, kteří si to spolu rozdají v přímé bitvě o finále, a Ángel di María. Jeho další působení na mistrovství ale utnul poraněný sval.

Varane chyboval, Benzema galského kohouta nespasil

Gólové hody sliboval na legendárním stadionu Maracanã o sobotním podvečeru duel mezi Francií a Německem. Žádná kanonáda jako u Verdunu před sto lety se však nekonala. Osud určil tomuto prestižnímu utkání dvou evropských fotbalových titánů pouze jedinou vstřelenou branku.

Ve 13. minutě neuhlídal Raphaël Varane při Kroosově volném kopu Matse Hummelse, jenž hlavou narýsoval smrtící oblouček. Do Francouzů jako by v tu chvíli z čistého nebe uhodil kulový blesk..

Hostitelská země ME v roce 2016 ovšem nesložila zbraně a snažila se vyrovnat. Což o to, aktivitou Modří hýřili, ale míč v síti Manuela Neuera se pro ně jevil jako pořádné deja vu“.

Neuspěl ani na sklonku druhé půle Karim Benzema. Na konci čtyřminutového nastavení vypálil zleva na Neuera pěkně jedovatou bombu, jenže německý brankář dokonale předvedl své reflexy a balón házenkářsky vytěsnil mimo tři tyče.

Khedira napomínán

Zejména v úvodních pětačtyřiceti minutách se německý útok z pozice defenzivního záložníka snažil podporovat Sami Khedira, ale bez potřebného efektu. Na místo toho schytal od cesty nejednu modřinu a po nečekané srážce s protihráčem ve 28. minutě musel být navíc ošetřován.

Po přestávce už se soustředil na bránění francouzských ofenzivních tažení. V 55. minutě při nedovoleném zastavení soupeřova kontru obdržel žlutou kartu.

Brazilské ódy na Luizovu parádu vystřídal pláč pro Neymara

Co je Kanárkům platný flek v semifinále, když přišli o svou superstar Neymara. Po vítězství nad nebezpečnou Kolumbií, rychlém uklidňujícím zásahu kapitána Silvy a kouzelné Luizově plácírce z přímého kopu úvaha překvapivaně pesimistická. Zato dobře vystihující momentální smýšlení nemalé části brazilských fanoušků. 

Jejich hlavní idol si ze střetu se Zúňigou odnesl zlomený bederní obratel a mistrovství pro něj skončilo. Brazilcům tak stojí v cestě do finále hned dvě obtížné překážky. Tou první jsou Němci, tou druhou adekvátní náhrada za lídra č. 10.

Di María si při brždění belgické mašiny poranil sval a končí

Přičinil se na pohotové trefě, která zastavila Rudé ďábly z Belgie. Původně chtěl Ángel di María sice oslovit nabíhajícího Zabaletu, na druhou stranu po Vertonghenově teči se také nezlobil. Míč se odrazil přímo na kopačku bývalého hráče Realu Gonzála Higuaína, který svou ranou nedal Tribautu Curtoisovi šanci.

Gólový moment byl produktem dobře klapající Di Maríovy spolupráce s Messim. Jenže jejich souhra kvetla pouze do třiatřicáté minuty.

Tehdy si Ángel di María poranil sval na pravé noze a musel chtě nechtě střídat. Svému dalšímu účinkování v Brazílii dal nedobrovolně „Sbohem“. Více o zranění Di Maríi si můžete přečíst ZDE.

Klíčová slova: benzema, varane, khedira, marcelo, di maria

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!