Do osmifinále mistrovství světa míří 5 Madridistas, většina jede domů

Čas 27. 06. 2014, 21:05 | Autor podvinho
Marcelo na MS pokračuje
Marcelo na MS pokračuje

Mistrovství světa v Brazílii nebylo v základních skupinách pro mnohé favority zdaleka procházka růžovou zahradou. Z gigantů končí například Španělsko, Portugalsko, Anglie či Itálie. A s nimi i mnoho hráčů Realu Madrid. Naopak pět Madridistas míří do osmifinále šampionátu. Podívejte se s kým a kdy hrají.

Domácí favorit Brazílie nakonec ve své skupině uhájil první místo a tím pádem v turnaji pokračuje i levý obránce Marcelo. Ten zatím na šampionátu předvádí dobré výkony, jeho levá strana tu pravou výrazně zastiňuje. V osmifinále na Kanárky čeká nebezpečná Chile.

Poměrně snadno si se svou skupinou poradila Francie, která zatím na šampionátu překvapila velmi pohledným fotbalem. Dvojice Raphael Varane a Karim Benzema na tom má lví podíl. Mladý obránce podává vyrovnané výkony, útočník Realu je pak nejlepším střelcem reprezentace se třemi góly. V další fázi čeká Nigérie.

S plným počtem bodů zvládla skupinou F projít Argentina, jejímž hlavním tahounem je kromě kapitána Messiho záložník Ángel di María. Hráč Realu Madrid zatím předvádí skvělé výkony a především v zápase s Nigérií měl hned několik velice povedených střel. V osmifinále se jeho tým utká se Švýcarskem.

Posledním postupujícím týmem, ve kterém najdeme hráče Realu, je Německo se Sami Khedirou. Svěřenci trenéra Löwa svoji skupinu také zvládli a postoupili z prvního místa. V dalším kole se střetnou s Alžírskem.

Osmifinále mistrovství světa

Brazílie - Chile, sobota 28. června, 18:00

Kolumbie - Uruguay, sobota 28. června, 22:00

Nizozemsko - Mexiko, neděle 29. června, 18:00

Kostarika - Řecko, neděle 29. června, 22:00

Francie - Nigérie, pondělí 30. června, 18:00

Německo - Alžírsko, pondělí 30. června, 22:00

Argentina - Švýcarsko, úterý 1. července, 18:00

Belgie - USA, úterý 1. července, 22:00

Vítězné týmy, které hrají ve stejný den, se poté utkají ve čtvrtfinále. Může tak dojít na první souboj Madridistas ve vyřazovacích fázích a to v případném duelu Francie - Německo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!