Reprezentace: Španělé postoupili do Brazílie, Benzema a Morata opět skórovali

Čas 16. 10. 2013, 12:12 | Autor podvinho
Karim Benzema
Karim Benzema

<VIDEO> Několik hráčů Realu Madrid opět zasáhlo do včerejších reprezentačních zápasů. Mnoho zástupců Bílého Baletu si ovšem dopřálo zasloužený odpočinek. V gólových hodech pokračuje Álvaro Morata.

La Roje stačil v zápase s Gruzií pouhý bod k postupu. Španělé ovšem nechtěli nechat nic náhodě a s přehledem si došli pro dvougólové vítězství. To zařídili svými góly dva hráči z anglické Premier League Álvaro Negredo a Juan Mata.

Ke spokojenosti fanoušků Realu Madrid se vrátil do základní sestavy kapitán týmu Iker Casillas. Před ním nechyběl Sergio Ramos, svou šanci dostal v závěru zápasu také Isco. Naopak pouze na lavičce zůstal celý duel Álvaro Arbeloa.

Španělská reprezentace držela po celý zápas otěže ve svých rukou a Gruzii prakticky k ničemu nepustila. O zaslouženosti vítězství tedy nemůže být pochyb. Vicente Del Bosque dal navíc prostor i hráčům, kteří toho doteď příliš nenahráli. Minuty na hřišti si tedy připsali Rodrgio, Juanfran, Koke či střelec druhého gólu Mata.

La Roja je tak po vítězství definitivním účastníkem šampionátu v Brazílii. I tam bude patřit k favoritům.

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoŠpanělsko 2-0 Gruzie šipka

Benzema a Morata skórovali, mnoho hráčů odpočívalo

Zlepšení formy dokázal potvrdit hojně kritizovaný Karim Benzema, který dokonce ztratil místo v základní sestavě reprezentace. Po svém nástupu na hřiště ovšem dokázal odpovědět nejlepším způsobem, když využil centr Francka Ribéryho a krásně skóroval. Navázal tak na branku z přátelského utkání proti Austrálii. Do zápasu nenastoupil Raphael Varane.

Francie i přes jasnou výhru proti Finsku skončila na druhém místě za Španělskem a bude muset absolvovat baráž.

Stejně dopadli další hráči Realu.  I Fabio Coentrão, Cristiano Ronaldo a Pepe budou muset projít baráží, pokud chtějí postoupit na závěrečný šampionát. Portugalcům, za které včera nastoupil pouze prvně jmenovaný, nestačila ani jasná výhra nad Lucemburskem a skončili za Ruskem na druhém místě. Dobrou zprávou pro fanoušky Realu mohou být ušetřené síly Cristiana Ronalda.

Stejný osud potkal i Chorvatsko s Lukou Modrićem. Včerejší prohra Chorvatů ve Skotsku ovšem již nehrála roli. Luka Modrić, který včera odehrál opět celých devadesát minut, již před zápasem dobře věděl, že ani jeho tým baráž nemine.

Naprosto opačné pocity zažívali Sami Khedira a Ángel Di María. Německo i Argentina si totiž již zajistili přímý postup a proto si mohli dovolit nechat několik hráčů odpočívat. Mezi nimi byli i oba zástupci Realu Madrid. Síly ušetřil také Marcelo, jehož Brazílie pokračovala v sérii přátelských zápasů.

Zatímco dospělí odehráli poslední zápasy svých kvalifikačních skupin, mladí Španělé mají část kvalifikace ještě před sebou. I po pondělním zápase zůstává Španělsko U21 stoprocentní.

Velkou zásluhu na tom má Álvaro Morata, který znovu skóroval. Tentokrát se jeho gól ukázal jako jediný a tedy vítězný. Celý zápas odehrál také Carvajal a brankář Castilly Pacheco. V 90. minutě střídal právě Moratu jeho klubový spoluhráč Jesé.

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoFrancie 3-0 Finsko šipka

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoŠpanělso U21 1-0 Maďarsko U21 šipka

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!