SOUHRN reprezentačních zápasů 2/2

Čas 28. 03. 2013, 15:11 | Autor Petric32 | Zdroj realmadrid.com

Do druhé várky reprezentačních zápasů (všechny kvalifikační o mistrovství světa 2014) bylo zapojeno 12 Madridistas. Jmenovitě se jedná o: Pepe a Coentrão (Portugalsko); Sergio Ramos, Arbeloa, Albiol a Xabi Alonso (Španělsko); Özil a Khedira (Německo); Benzema a Varane (Francie); Di María (Argentina) a Modrić (Chorvatsko).

Madridistas v reprezentacích

KVALIFIKACE O MS 2014

Francie - Španělsko 0:1

Španělé na francouzské půdě zvítězili nejtěsnějším brankovým rozdílem a vrátili se na první místo tabulky skupiny I o jeden bod právě před Francouze. Celých 90 minut odehráli Sergio Ramos, Arbeloa a Xabi Alonso na straně Španělů, za Francouze pak ve svém druhém startu v reprezentaci i Varane. Benzema byl stažen v 82. minutě a Albiol k zápasu nenastoupil. O jediný gól zápasu se postaral v 58. minutě Pedro.

ZÁPAS STADION A MĚSTO VÝSLEDEK
Španělsko - Finsko 1:1 El Molinón (Gijón) 1:1 (49' Sergio Ramos)
Francie - Španělsko 0:1 Stade de France (Paříž) 0:1

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoFrancie - Španělsko 0:1 šipka

Ázerbájdžán - Portugalsko 0:2

Po zaváhání v Izraeli museli svěřenci Paula Benta naplno bodovat. Do zápasu nemohl kvůli třem žlutým kartám zasáhnout Cristiano Ronaldo, ale i bez něj dokázali Portugalci zvítězit 2:0. Pepe a Coentrão odehráli 90 minut. V duelu s Izraelem Fábio Coentrão zařídil bod a také tentokrát přispěl. Nahrával na druhý gól Hugu Almeidovi. Ve skupině F jsou Portugalci s 11 body nyní třetí. Druhý Izrael má bodů stejně, vedoucí Rusové 12, ti ovšem mají 2 zápasy k dobru.

Izrael - Portugalsko 3:3

Winter Stadium (Ramat Gan) 3:3 (90+3' Fábio Coenträo)
Ázerbajdžán - Portugalsko 0:2  Tofig Bahramov (Baku) 0:2

videoÁzerbájdžán - Portugalsko 0:2 šipka

Německo - Kazachstán 4:1

Němci se v kvalifikačních bojích postavili dvakrát Kazachům a v obou případech je jasně přehráli. Po venkovní výhře 0:3 přišla domácí výhra 4:1. Mesut Özil odehrál celý zápas a připsal si dvě asistence. Khedira hrál také od úvodní do poslední minuty. O góly se na straně domácích postarali Reus (asistence Özil), Götze, Gündogan (asistence Özil) a opět Reus. Němci nyní mají na čele skupiny C s 16 body náskok hned osmi bodů na Rakušany, Švédy a Iry, kteří mají po 8 bodech.

Wales - Chorvatsko 1:2

Chorvati měli ve Swansea namále. Už ve 24. minutě se z penalty prosadil Gareth Bale a Velšané mířili za třemi body. Od tohoto úmyslu je odradily až góly Dejana Lovrena ze 77. minuty a Eduarda z 87. minuty. Luka Modrić odehrál celý zápas. Chorvaté jsou nyní v tabulce skupiny A se 16 body jen o skóre za vedoucími Belgičany. Třetí Srbové zaostávají za touto dvojicí o 9 bodů.

Chorvatsko - Srbsko 2:0 Maksimir (Záhřeb) 2:0
Wales - Chorvatsko 1:2 Liberty Stadium (Swansea) 1:2

videoWales - Chorvatsko 1:2 šipka

Bolívie - Argentina 1:1

Argentinci nebyli po jasné výhře nad Venezuelou schopni porazit Bolívii a ze zápasu hraného v nadmořské výšce na hranici únosnosti si odnesli bod za remízu 1:1. Di María byl vystřídán až v nastaveném čase a během zápasu měl několik šancí, jak dostat své jméno na výsledkovou listinu. Gonzala Higuaína potkal podobný osud jako Cristiana Ronalda a k zápasu nemohl nastoupit. Argentina je v jihoamerické kvalifikační skupině s 24 body na prvním místě a na druhý Ekvádor má náskok 4 bodů.

Argentina - Venezuela 3:0 Antonio V. Liberti (Buenos Aires) 3:0 (29' a 59' Gonzalo Higuaín)
Bolívie - Argentina 1:1 Hernando Siles (La Paz) 1:1

videoBolívie - Argentina 1:1 šipka

PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

Brazílie - Rusko 1:1

Po remíze s Italy Brazilci v přípravě na domácí šampionát remízovali i s Rusy. V zápase na Stamford Bridge, na nějž byl pozván i José Mourinho, navíc remízu zajišťoval až v 90. minutě Fred. V základní sestavě začali Kaká i Marcelo. Zatímco Kaká byl vystřídán v 78 minutě, Marcelo odehrál celý zápas na nahrál Fredovi na zmíněný gól.

Itálie - Brazílie 2:2 GeneveStadium (Ženeva) 2:2
Brazílie - Rusko 1:1 Stamford Bridge (Londýn) 1:1

videoBrazílie - Rusko 1:1 šipka

Španělsko U21 - Rusko U21 3:1

Souboj mladých Španělů a Rusů se nesl také v duchu střetu Nacha Fernándeze a Denise Čeryševa, dvou opor Castilly. V zápase, který Španělé vyhráli 3:1, odehrál Nacho úvodních 56 minut. Taktéž Denis byl v základní sestavě Rusů.

Španělsko U21 - Norsko U21 5:2 Salto del Caballo (Toledo) 5:2
Španělsko U21 - Rusko U21 3:1 Santo Domingo (Alcorcón) 3:1

videoŠpanělsko U21 - Rusko U21 3:1 šipka

Klíčová slova: reprezentace, report