SOUHRN reprezentačních zápasů 1/2

Čas 24. 03. 2013, 01:19 | Autor Petric32 | Zdroj realmadrid.com

<Obsahuje videosestřihy všech utkání> Do první várky reprezentačních zápasů nastoupili tito hráči: Sergio Ramos a Arbeloa (Španělsko); Pepe, Coenträo a Cristiano Ronaldo (Portugalsko); Özil a Khedira (Německo); Benzema a Varane (Francie); Higuaín (Argentina) a Modrić (Chorvatsko). Všichni zmínění nastoupili do kvalifikačních zápasů. V přátelských duelech se potom objevili: Kaká a Marcelo (Brazílie) a Nacho (Španělsko U21).

Madridistas v reprezentaci

KVALIFIKACE O MS 2014

Španělsko - Finsko 1:1

V zápase s Finskem, který skončil překvapivě remízou, odehráli celých 90 minut Sergio Ramos a Álvaro Arbeloa. Prvně zmíněný navíc nastoupil s kapitánskou páskou a ke svému 100. reprezentačnímu zápasu! Ten si osladil i gólem, jenž nakonec pro La Roju znamenal 1 bod do tabulky skupiny I. V nominaci se nachází ještě Xabi Alonso s Raúlem Albiolem, ti ovšem do zápasu nezasáhli. O problémech Xabiho Alonsa se zády Vicente Del Bosque ví, a proto ho nejspíše plánuje nasadit až do úterního střetnutí s Francií.

ZÁPAS STADION A MĚSTO VÝSLEDEK / DATUM A ČAS
Španělsko - Finsko 1:1 El Molinón (Gijón) 1:1 (49' Sergio Ramos)
Francie - Španělsko Stade de France (Paříž) Úterý 26. března (21:00 h)

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoSestřih můžete shlédnout ZDE. šipka

Izrael - Portugalsko 3:3

V prvním ze dvou kvalifikačních zápasů svěřenci Paula Benta pouze remizovali s domácím Izraelem 3:3. Fábio Coenträo, Pepe i Cristiano Ronaldo odehráli plných 90 minut. Kapitán Ronaldo asistoval u druhého gólu, Coenträo pak ve 3. minutě nastaveného času druhé půle sám jeden bod do tabulky zajistil. Příštím soupeřem bude v úterý Ázerbájdžán.

Izrael - Portugalsko 3:3

Winter Stadium (Ramat Gan) 3:3 (90+3' Fábio Coenträo)
Ázerbajdžán - Portugalsko  Tofig Bahramov (Baku) Úterý 26. března (18:00 h)

videoIzrael - Portugalsko 3:3 šipka

Kazachstán - Německo 0:3

Při výhře 3:0 v Kazachstánu nastoupili za německou reprezentaci oba nominovaní hráči Realu Madrid. Sami Khedira odehrál úvodních 82 minut, Mesut Özil celé utkání a nahrál na poslední gól Thomasi Müllerovi. I v odvetném utkání budou Němci čelit Kazachstánu, tentokrát na domácí půdě.

Kazachstán - Německo 0:3 Astana Arena (Astana) 0:3
Německo - Kazachstán Nuremberg easyCredit-Stadion (Norimberk) Úterý 26. března (20:45 h)

videoKazachstán - Německo 0:3 šipka

Francie - Gruzie 3:1

Svého debutu za francouzské 'áčko' se konečně dočkal i Raphaël Varane. Proti Gruzii odehrál celých 90 minut a obrana Les Blues jednou inkasovala. O jeho pocitech z debutu se můžete dočíst zde. Celý zápas odehrál také Karim Benzema, ale opět se neprosadil. S příznivci své země navíc nemá dobré vztahy. Domácí fanoušci na něj po čas zápasu bučeli. Jednak proto, že se vyjádřil, že nebude zpívat národní hymnu, a také proto, že nestřílí góly. Hned 78% respondentů by ho nejraději vidělo na lavičce náhradníků. Další zápas Francouzi odehrají v úterý na Stade de France proti Španělsku, přičemž do zápasu může v ideálním případě zasáhnout až 6 Madridistas!

Francie - Gruzie 3:1 Stade de France (Paříž) 3:1
Francie - Španělsko Stade de France (Paříž) Úterý 26. března (21:00 h)

videoFrancie - Gruzie 3:1 šipka

Chorvatsko - Srbsko 2:0

Luka Modrić odehrál při výhře 2:0 nad rivaly ze Srbska celý zápas, ovšem gólově se neprosadil. Ostatně, na to jsou v týmu jiní. Svým spoluhráčům šance dobře připravoval a od trenéra Igora Stimaće nepochybně obdržel slova chvály. Ve druhém zápase se Chorvati utkají s Walesem na stadionu Swansea, Liberty Stadium.

Chorvatsko - Srbsko 2:0 Maksimir (Záhřeb) 2:0
Wales - Chorvatsko Liberty Stadium (Swansea) Úterý 26. března (20:45 h)

videoChorvatsko - Srbsko 2:0 šipka

Argentina - Venezuela 3:0

Po devíti zápasech jihoamerické kvalifikační skupiny se Argentinci nacházejí s přehledem na první pozici. V prvním zápase této série se Argentinci střetli s Venezuelany, které smetli 3:0. Dvěma góly své vystoupení ozdobil Gonzalo Higuaín (druhý gól padl ovšem z ofsajdu) a v 80. minutě byl vystřídán. Ángel Di María do zápasu nezasáhl. Nastoupili do něj ovšem Ezequiel Garray a Fernando Gago, bývalí hráči Realu Madrid - oba v základní sestavě.

Argentina - Venezuela 3:0 Antonio V. Liberti (Buenos Aires) 3:0 (29' a 59' Gonzalo Higuaín)
 Bolívie - Argentina Hernando Siles (La Paz) Úterý 26. března (21:00 h)

videoArgentina - Venezuela 3:0 šipka

PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

Itálie - Brazílie 2:2

Příprava na domácí šampionát formou přátelských zápasů pro Brazilce pokračuje. V prvním ze dvou přípravných zápasů remizovali s Italy 2:2. V základní sestavě se neobjevil ani jeden ze dvou nominovaných Madridistas na straně Brazilců, ale Marcelo se na hřiště podíval v 77. minutě a Kaká v 62. minutě.

Itálie - Brazílie 2:2 GeneveStadium (Ženeva) 2:2
Brazílie - Rusko Stamford Bridge (Londýn) Pondělí 25. března (20:30 h)

videoItálie - Brazílie 2:2 šipka

Španělsko U21 - Norsko U21 5:2

Do španělské jednadvacítky byl z madridské Castilly povolán také Nacho Fernández, který do prvního zápasu s Nory nastoupil v základní sestavě. Jednalo se o přípravné utkání před červnovým evropským šampionátem v Izraeli. Španělé si s Nory poradili vcelku jednoduše 5:2 a v pondělním střetnutí se utkají se stejně starými Rusy.

Španělsko U21 - Norsko U21 5:2 Salto del Caballo (Toledo) 5:2
Španělsko U21 - Rusko U21 Santo Domingo (Alcorcón) Pondělí 25. března (20:30 h)