Iker Casillas nedostal v reprezentaci už 727 minut gól

Čas 13. 10. 2012, 14:39 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas

Iker Casillas pokořil další rekord. Tentokrát se netýká Realu Madrid ale španělské reprezentace. Iker už totiž 727 minut nedostal gól a vylepšil tak svůj dosavadní rekord, který měl z roku 2008, kdy byl bez obdržené branky 708 minut.

Španělé včera večer porazili Bělorusko 4:0 a Iker ani moc práce neměl. Kdyby si v bráně sedl a četl noviny, tak by se tomu nikdo ani nemohl divit. Tento zápas byl tedy 9. v pořadí, kdy Iker nedostal gól.

Naposledy ho prostřelil Di Natale v prvním zápase Španělska s Itálií na mistrovství Evropy na Ukrajině a v Polsku. Od té doby z každého zápasu vyšel s čistým štítem.

Teď se ve zkratce podíváme na zápasy, v kterých Iker nedostal gól. Ještě na EURU Španělé porazili Irsko 4:0, Chorvatsko 1:0, Francii 2:0, s Portugalskem remízovali 0:0, a tak došlo na penalty, ale ty se do základní hrací doby nepočítají, a tak tedy neovlivní ani tento Ikerův rekord. Poslední zápas, který Španělé na EURU odehráli, bylo finále proti Itálii, ve kterém zvítězili 4:0.

Poté nasledoval přátelský zápas s Portorikem, který Španělé vyhráli 2:1. Španělé tehdy dostali gól, ale Iker v době, kdy úřadující mistři světa a Evropy inkasovali, nechytal, protože byl na střídačce a v bráně byl Pepe Reina. Po zápase s Portorikem následoval zápas se Saúdskou Arábií, který Španělé vyhráli 5:0, poté hráli proti Gruzii, kde zvítězili 1:0 a včera porazili Bělorusko 4:0.

Když se podíváme do tabulky, můžeme vidět, že je Iker, co se týče čistého konta za počet odehraných minut, na prvních třech místech. Za ním je Zubizarreta a Zamora.

Iker také překonal svůj vlastní rekord v počtu přátelských zápasů, ve kterých nedostal gól. V roce 2008 nedostal 633 minut gól, ale po zápase se Saúdskou Arábií se jeho rekord vyšplhal na 691 minut bez obdržené branky.