Casillas: Je možné, že se do Brazílie nekvalifikujeme

Čas 10. 09. 2012, 16:41 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Španělé zítra odehrají svůj první kvalifikační zápas na MS 2014 v Brazílii proti Gruzii a Iker Casillas na dnešní tiskové konferenci mluvil o tom, že úřadující světoví šampioni nemají jistý postup na mistrovství světa.

Co říkáte na to, že se mistři světa musí na MS v Brazílii kvalifikovat?
Samozřejmě, že je to divné. Je těžké přijmout, že mistři světa nemají jistou letenku do Brazílie, ale o tomto už bylo rozhodnuto, a oni (FIFA) preferují, aby úřadující šampioni prošli kvalifikací. Je možné, že se na tento turnaj nekvalifikujeme, a pak by bylo velmi zvláštní, kdyby se úřadující mistři světa nemohli pokusit svůj titul obhájit. Ale my musíme tuto situaci přijmout a akceptovat i to, že si jiní lidé myslí, že je pro tým, který vyhrál trofej, nejlepší, aby prošel kvalifikací.

Jak se na kvalifikaci připravujete?
Připravovali jsme se tak, jak nám trenér řekl. Budeme se snažit získat tři body. Víme, že kromě Francie, týmy, kterým budeme čelit, pro nás nepředstavují tak velké problémy, ale také víme, že tyto týmy jsou schopné nás o body připravit.

Ovlivňuje v reprezentačních zápasech styl hry to, že je zde hodně hráčů z Realu Madrid a Barcelony?
Tým má teď pro tuto dobu svůj vlastní styl hry, bez ohledu na to, kolik hráčů z Realu Madrid a Barcelony zde je. Styl je stále stejný a my ho nebudeme tak moc měnit. Ve skutečnosti, každý hráč, který se k nám připojí a je z jiného klubu, zapadne do našeho stylu hry.

Co víte o Gruzii?
Dnes ráno jsme se dívali na jejich video. Známe jejich brankáře Loria, který proti Bělorusku chytal fenomenálně, a také Jano Ananindze je velmi dobrý hráč.

Klíčová slova: casillas, reprezentace

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!