Reprezentace: Özil se blýskl dvěma góly

Čas 09. 09. 2012, 18:35 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Cristiano Ronaldo už opět slavil

V pátek a ve čtvrtek se hrály první duely kvalifikace na Mistrovství světa 2014 a mezi hrajícími byli i Madridistas. Mimo to byly k vidění i přátelská utkání. Nejlépe se asi předvedl Mesut Özil, který Německu pomohl dvěma brankami k vítězství.

Německo 3-0 Faerské ostrovy (28. Götze a 54. a 68. Özil)
Bronzový tým z posledního Mistrovství světa v JAR měl start do kvalifikace pohodový. S outsiderem s Faerských ostrovů se jakékoliv zaváhání nečekalo a také nepřišlo, i když se čekal větší brankový rozdíl. K výhře 3-0 přispěl dvěma trefami i záložník Mesut Özil. Skóre však otevřel Götze. Oba Madridistas, Özil a Khedira, odehráli celé utkání.

Španělsko 5-0 Saúdská Arábie (22. Cazorla, 26 a 72. Pedro, 46. Xavi a 62. Villa z pen.)
La Furia Roja měla na programu přátelské střetnutí se Saúdskou Arábií se opravdu nepárala. Celý zápas odehrál Raúl Albiol, poločas Ramos a 72 minut Casillas. Alonso a Arbeloa odpočívali. Gólově se po zranění do reprezentace vrátil David Villa, zatímco Fernando Torres odehrál 100. reprezentační zápas. O body budou hrát Španělé v úterý s Gruzií.

Lucembursko 1-2 Portugalsko (14. Da Mota - 27. Cristiano Ronaldo a 54. Postiga)
Málokdo by čekal, že budou mít Portugalci v Lucembursku takové problémy, nicméně tři body získali a to je pro ně nejdůležitější. Jeden ze dvou gólů hostů si připsal Cristiano Ronaldo, kapitán Portugalců navíc opět slavil. Ronaldo, Pepe i Coentrão odehráli celý zápas.

Finsko 0-1 Francie (20. Diaby)
Velice důležité tři body pro Francii. Tu zachránil jedinou brankou Diaby. Karim Benzema byl na hřišti celý duel a za svojí aktivitu byl odměněn asistenci na jedinou trefu.

Chorvatsko 1-0 Makedonie (69. Jelavić)
Utkání v Záhřebu sledoval z tribuny také kouč Realu José Mourinho společně s bývalým hráčem a ředitelem Predragem Mijatovićem. Chorvati se proti Makedonii nijak nepředvedli a tři body vystřelil dvacet minut před koncem Jelavić. Modrić odehrál celý zápas.

Argentina 3-1 Paraguay (2. Di María, 31. Higuaín a 64. Messi - 18. Fabbro z pen.)
Zápas jihoamerické kvalifikace byl zcela ve 'španělské' režii. Dva góly si totiž připsali hráči Realu a jednu trefu zařídil hráč Barcy. Hned v úvodu zápasu dal gól Di María, následně vyrovnal z penalty Fabbro, ale poté dali branky Higuaín a po přestávce Messi a bylo jasno. El Fideo opustil hřiště v 78. minutě, zatímco Pipita hrál celý duel. Argentina je aktuálně vedoucím týmem kvalifikační skupiny v Jižní Americe.

Brazílie 1-0 Jihoafrická republika (75. Hulk)
Kanárci mají účast na světovém šampionátu jistou, proto se věnují pouze přátelským střetnutím. Brazilci se střetli s posledním hostitelem MS a porazili ho gólem Hulka 1-0. Marcelo hrál celé utkání.

Slovensko U21 2-1 Francie U21 (21. Žilák a 67. Oršula - 4. Varane)
První ztráta mladých Francouzů v kvalifikaci o evropský šampionát přišla na Slovensku. Již jistý účastník Mistrovství Evropy do 21 let v Izraeli šel sice do vedení díky Madridistovi Varanemu, ale domácí celek dokázal otočit a nakonec i zvítězit.

Švýcarsko U21 0-0 Španělsko U21
Mladí Španělé mají po čtvrteční remíze se Švýcarskem náskok 5 bodů na svého posledního soupeře a blíží se účasti na Euru. Zápas proseděl na střídačce Nacho, zatímco ho celý odehrál Pablo Sarabia, který je sice hráčem Getafe, ale královský klub na něj má dvouroční opci.

Informace o dalších zápasech, které budou následovat během následujícího týdne, naleznete v článku zde.