Madridistas v reprezentaci

Čas 10. 10. 2010, 10:49 | Autor podvinho | Zdrojfifa.com
Portugalci slaví branku Naniho

Hned několik hráčů Realu zasáhlo do prvních zápasů kvalifikačních skupin na Mistrovství Evropy či do přátelských utkání svých reprezentací. Pozitivní je, že skoro všichni se dočkali vítězství a mnohdy se opravdu jednalo o klíčové nebo alespoň velmi důležité zápasy.

Španělé zatím ve skupině odehráli jen jedno utkání, které s přehledem zvládli a nyní je čekal další zápas se slabším protivníkem, ve kterém byli jasným favoritem. Na domácí půdě totiž hostili Litvu, které se ale zatím ve skupině dost dařilo.

Z Realu byli nominováni Iker Casillas, Sergio Ramos, Xabi Alonso a ?lvaro Arbeloa. Brankář Casillas a obránce Ramos v sestavě nechyběli, Xabi Alonso bohužel kvůli chřipce nastoupit nemohl. Arbeloa začal na lavičce a v závěrů utkání střídal právě Ramose.

Od začátku zápasu bylo sice jasné, kdo je favoritem, Španělé se ale nedokázali dlouho prosadit a poločas skončil dokonce bez branek. Chvíli po začátku druhého poločasu sice otevřel skóre Llorente, ale Šernas dokázal brzy odpovědět a vyrovnal.

Druhý Llorenteho zásah na sebe ale nenechal dlouho čekat a tak se Španělsko opět dostalo do vedení. To ještě potvrdil David Silva a tak domácí potvrdili roli favorita.

Hráči Realu předvedli dobrý výkon, hlavně Sergio Ramos, který dokázal přihrát hned na dvě branky. Iker Casillas se v brance spíše nudil, za obdrženou branku určitě nemůže. Zajímavostí je, že všechny góly dali Španělé hlavou a to dokonce i maličký David Silva.

Španělsko 3-1 Litva
Branky: 47. a 56. Llorente, 79. David Silva - 54. Šernas

Španělsko: Iker Casillas - Sergio Ramos (82. ?lvaro Arbeloa), Gerard Piqué, Carles Puyol, Joan Capdevila - Andrés Iniesta, Sergi Busquets, Santi Cazorla, David Silva, David Villa (76. Pablo Hernández) - Fernando Llorente (77. Aritz Aduriz)

Litva: Žydrunas Karčemarskas - Tadas Kijanskas, Andrius Skerla, Marius Stankevičius, Deividas Šemberas - Ramūnas Radavičius, Mindaugas Panka, Edgaras Česnauskis (85. Robertas Poškus), Darvydas Šernas, Saulius Mikoliūnas - Tomas Danilevičius (82. Kęstutis Ivaškevičius)

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!

Dalším kvalifikačním zápasem pokračovala i skupina A, ve které se představilo Německo v důlěžitém a těžkém zápase na domácí půdě proti Turecku, které mělo v hledišti velkou podporu a proto chtělo favorita potrápit a překvapit.

V nominace Německa samozřejmě nechyběli dva hráči Realu. Záložníci Mesut Ozil a Sami Khedira dokonce naskočili hned od začátku. Özil byl střídán v samotném závěru utkání za rozhodnutého stavu, Sami Khedira odehrál utkání celé.

Od začátku zápasu byli sice Němci lepší, ale Turci velmi pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Hlavně díky dobré defenzívě se jim dařilo dlouho odolávat německému tlaku. Až těsně přes poločasem dokázal skórovat Miroslav Klose a poslal tak favorita do vedení.

V druhém poločasu už to byla jen otázka času, kdy Němci svoje vedení navýší. Dlouho se to ale nedařilo a domácí začínali být mírně nervózní. Nakonec se to podařilo právě Özilovi, který si přijmul míč ve vápně soupeře a samostatný únik s přehledem zakončil. Byla to pro něj určitě satisfakce, jelikož na něj po celý zápas fanoušci Turecka pískali kvůli jeho rodným kořenům. V závěru vedení ještě navýšil Miroslav Klose.

Sami Khedira odehrál spíše průměrné střetnutí, ale svému týmu určitě pomohl, když odváděl velmi dobrou práci v obrané činnosti. To Mesut Özil opět předvedl, jak je pro svůj tým důležitý, když rozehrával většinu akcí a navíc dokázal vstřelit pojišťující gól, po kterém se Němci uklidnili.

Německo 3-0 Turecko
Branky: 42. a 87. Klose, 79. Özil

Německo: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Per Mertesacker, Holger Badstuber, Heiko Westermann - Sami Khedira, Toni Kroos - Thomas Müller, Mesut Özil (90. Cacau), Lukas Podolski (86. Christian Träsch) - Miroslav Klose (90. Marko Marin)

Turecko: Volkan Demirel - Servet Çetin, Ömer Erdogan, Gökhan Gönül, Sabri Sarioğlu - Emre Belözoğlu, Hamit Altintop, Hurmaci Özer, Mehmet Aurélio (24. Tuncay Şanli) - Nuri Şahin (78. Sercan Yildirim), Halil Altintop (63. Semih Şentürk)

Naprosto klíčové utkání odehrálo Portugalsko proti Dánsku. Z prvních dvou zápasů totiž získali Portugalci jen jeden bod a tak měli nůž na krku. K vítězství je měl dovést nový trenér Paulo Bento.

Ten povolal hned tři hráče Realu. Ricardo Carvalho, Pepe a Cristiano Ronaldo navíc nastoupili v základní sestavě a odehráli celé utkání. Bento tak využil skvěle fungující stoperskou dvojici, Pepe - Carvalho.

Portugalci do zápasu vlétli jako uragán a bylo vidět, že vědí, o co hrají. Po necelé půlhodině hry se dokázal po Ronaldově přihráce prosadit Nani a stejný hráč o dvě minuty později zvýšil už na 2:0. Tak skončil i první poločas.

V 79. minutě si dal po rohovém kopu Dánska smolný vlastní gól Carvalho a zápas tak ještě zdramatizoval. Nakonec bylo překvapení odvráceno, výhru Portugalska pojistil v závěru Cristiano Ronaldo.

Všichni hráči Realu opět předvedli velmi dobré výkony. Blýskl se především Ronaldo, který snad nabírá zpět svoji formu z minulého roku. Dokázal totiř jednu branku připravit a jednu zaznamenat sám. Navíc znamenal neustálé nebezpečí pro branku hostí, jednou nastřelil dokonce břevno. I Pepe a Carvalho odehráli dobrý zápas.

Portugalsko 3-1 Dánsko
Branky: 29. a 31. Nani, 85. Cristiano Ronaldo - 79. Carvalho vlastní

Portugalsko: Eduardo - João Pereira, Pepe, Ricardo Carvalho, Fábio Coentrão - Nani (88. Silvestre Varela) , Joăo Moutinho, Raúl Meireles, Cristiano Ronaldo - Hugo Almeida (69. Hélder Postiga), Carlos Martins (75. Tiago)

Dánsko: Thomas Sørensen (32. Anders Lindegaard) - Christian Poulsen, Simon Kjaer, Per Krøldrup, Michael Silberbauer - Lars Jacobsen, Daniel Jensen (58. Christian Eriksen), William Kvist (72. Peter Løvenkrands), Nicklas Pedersen, Dennis Rommedahl - Martin Vingaard

Další důležitý zápas odehrála také reprezentace Francie. Ta minule napravila překvapivé zaváhíní s Běloruskem a potřebovala formu potvrdit. Jako soupeř přijelo zatím nepříliš úspěšné Rumunsko.

Trenér Francie Blanc nominoval dva hráče Realu, záložníka Lasse a útočníka Karima Benzemu. Právě útočník nastoupil v základní sestavě a byl střídán až v závěru utkání. Lass se do hry bohužel nedostal.

Francie byla od začátku sice lepším týmem, ale příliš šancí si vytvořit nedokázala. Spása tak přišla až v závěru utkání. Nejdříve se prosadil Rémy a v nastavení výhru pojistil ještě Yoann Gourcuff. Výhru tedy zařídili oba střídající hráči. Karim Benzema odehrál dost průměrné utkání, příliš šancí na vstřelení gólu neměl.

Francie 2-0 Rumunsko
Branky: 83 Rémy, 90+3 Gourcuff

Francie: Hugo Lloris - Rami, Mexes, Alou Diarra, Clichy - Valbuena (68. Rémy), Nasri (74. Gourcuff), M´Vila, Réveillére, Malouda - Benzema (86. Payet)

Rumunsko: Costel Pantilimon - Răzvan Raţ, Gabriel Tamaş, Christian Chivu, Mirel Rădoi - George Florescu, Răzvan Cociş (87. Mihai Roman), Bogdan Stancu, Daniel Niculae (63. Ciprian Marica), Ianis Zicu (46. Ciprian Deac) - Cristian Săpunaru

Přátelsý zápas odehrála také Argentina, v jejíž základní sestavě nebyl žádný z hráčů Realu Madrid. Přesto se na trávníku ukázali. Hned ve 33. minutě střídal Higuaín Diega Milita a v závěru se na chvíli na hřiště podíval i ?ngel Di María. Argenitě se ale nedařilo a prohrával v Japonsku 1:0.

Do kvalifikace na africký pohár národů zasáhla i Mali, ve které samozřejmě nechyběl Mahamadou Diarra. Mali nakonec porazila Libérii 2:1.

Důležitý zápas odehrála také španělská mládežnická reprezentace do 21 let. V baráži sice dokázala vyhrát, ale bude to mít ještě těžké. Mužstvo okolo Sergia Canalese totiž porazilo na domácí půdě Chorvatsko 2:1, což dává soupeři slušnou šanci do odvety.