Madridistas v reprezentaci

Čas 08. 09. 2010, 10:39 | Autor podvinho | Zdrojgoal.com, marca.com
Gonzalo Higuaín proti Španělsku

<Aktualizováno> Hned několik hráčů Realu Madrid si včera odbylo reprezentační povinnosti. Velmi dobře se prezentoval například Karim Benzema, který svému týmu gólem velice pomohl. Naopak Portugalsko bez Cristiana Ronalda prohrálo a zkomplikovalo si cestu za postupem. Velmi zajímavý zápas odehrála Argentina proti Španělsku.

Jelikož měli Španělé ve své kvalifikační skupině volno, mohli si domluvit zajímavý přátelský zápas proti Argentině, která měla pod novým trenérem o motivaci postaráno. Od začátku zápasu to také bylo na hráčích znát.

V brance Španělska vyjímečně nestál Iker Casillas, který si mohl odpočinout. Místo něj naskočil Reina a poté ho vystřídal Valdés. Odpočinek dostal také Sergio Ramos, kterého nahradil na pravém obránci jiný hráč Realu, ?lvaro Arbeloa. Ve středu zálohy pak nastoupil Xabi Alonso, který byl dvacet minut před koncem střídán barcelonským Pedrem.

Na druhé straně stál v dresu Argentiny Gonzalo Higuaín, který odehrál podařené střetnutí a dokázal se gólově prosadit. V 59. minutě nastoupil místo Carlose Téveze také ?ngel Di María.

V podstatě celý zápas měla překvapivě v režii Argentina, která dala španělským fotbalistům velkou lekci z produktivity. Španělé sice drželi míč na svých kopačkách, ale příliš nebezpeční nebyli. Navíc bylo znát, že trenér hostů šetřil některé klíčové hráče.

Hned v 10. minutě se dokázal prosadit Lionel Messi. O tři minuty později přišla také chvíle Gonzala Higuaína, který zvýšil už na 2:0. Do poločasu ještě stihl dát branku Tévez a tak vedla Argentina překvapivě o tři branky.

Po již avizovaných změnách se hra Španělska poněkud zvedla a úřadující mistři Světa i Evropy dokázali alespoň snížit zásluhou Llorenteho. Poslední slovo měla ale opět Argentina, když vstřelil další branku Sergio Aguero.

Argentina 4-1 Španělsko
Branky: 10. Messi, 13. Higuaín, 34. Tévez, 90+1. Aguero - 84. Llorente

Argentina: Romero - Zanneti, Demichelis, G. Milito, Heinze - Banega, Mascherano, Cambiasso - Messi (89 D Alessandro), Tévez (59. Di María), Higuaín (68. Aguero)
Španělsko:
Reina (45. Valdés) - Arbeloa, Pique, Marchena, Monreal - Busquets, Xabi Alonso (70. Pedro) - Silva (45. Navas), Fabregas (56. Xavi), Iniesta (45. Cazorla) - Villa (45. Llorente)

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoGól Gonzala Higuaína šipka

Kvalifikační utkání za Německo odehráli také noví hráči Realu Madrid, Messut Özil a Sami Khedira. Oba záložníci odehráli celé střetnutí a jejich tým si snadno poradil s outsiderem z ?zejbájdžánu, když soupeři nasázel hned šet branek a sám inkasoval jen jednou.

Přitom to dlouho nevypadalo na velký debakl. Němci byli sice jasně lepší, ale první gól padl až ve 28. minutě, když ho vstřelil netradiční střelec Heiko Westermann. Zápas se ovšem rozhodl v nastavení prvního poločasu, kdy se nejdříve ve 46. minutě prosadil Podolski a minutu po něm i Klose.

V druhém poločase si dal vlastní branku Sadygov. Poté se hostům podařilo alespoň kosmeticky upravit výsledek zásluhou Melikova. V závěru se ale trefovali opět Němci. V 86. minutě se trefil po rohovém kopu Badstuber a v nastavení uzavřel výsledek zápasu opět Klose.

Německo 6-1 ?zejbájdžán
Branky: 28. Westermann, 45+1. Podolski, 45+2. a 90+2. Miroslav Klose, 53. Sadygov (vlastní), 86. Badstuber - 57. Melikov

Německo: Manuel Neuer - Reither, Mertesacker (11. Westermann), Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger (61. Marin) - Muller (78. Cacu), Özil, Podolski - Klose
?zejbájdžán:
Agayev - Melikov, Yunusogli (56. Huseynov), Shukorov, Allahverdiyev - Djavadov, Chertoganov (65. Shukorov), Abbasov, Sadygov, Nadyrov (85. Abdullayev) - Medvedyev

Velmi důležitý zápas odehrála také reprezentace Francie, která v prvním zápase kvalifikace překvapivě prohrála a tak měla co napravovat. Zápas ji nečekal vůbec lehký, jelikož jela na horkou půdu do Bosny a Hercegoviny.

Za Francii nastoupil jen jediný hráč Realu, kterým byl Karim Benzema. Útočník ale předvedl skvělý výkon, vstřelil rozhodující branku a po právu byl zvolen nejlepším hráčem zápasu.

Zápas byl od začátku velice vyrovnaný, i když Francie více kombinovala, šancí si příliš nevytvořila. Klíčový okamžik přišel v 72. minutě, kdy vstřelil branku právě Benzema. O šest minut později se prosadil ještě Malouda a bylo rozhodnuto. Francie si tak připsala velice důležitou výhru.

Bosna a Hercegovina 0-2 Francie
Branky: 72. Benzema, 78. Malouda

Bosna a Hercegovina: Hasagic - Ibricic, Nadarevic, Spahic, Mujdza - Lucic, Rahimic (74. Zec), Misimovič, Pjamič, Ibisevic (75. Jahic) - Edin Džeko
Francie:
Hugo Lloris - Sagna, Mexes, Rami, Clichy - MˇVilla, Alou Diarra, Diaby - Valbuena, Malouda (80. Matuidi) - Benzema

Po prvním domácím nepovedeném utkání si potřebovalo napravit reputaci také Portugalsko, které v prvním bláznivém zápase jen remizovalo 4:4 s Kyprem. Další selhání ale přišlo záhy. Portugalci totiž včera nestačili na domácí Norsko, se kterým prohráli 0:1.

Celý zápas odehrál za hostující Portugalsko Ricardo Carvalho. Zase tolik práce sice neměl, ale jeho tým opět zklamal. Ani na lavičce samozřejmě nebyl zraněný Cristiano Ronaldo.

Domácí Norové se překvapivě dostali do vedení ve 21. minutě, kdy se prosadil záložník Erik Huseklepp. Portugaci se sice snažili a mnohdy zamkli svého soupeře před jeho šestnáctku, ale branku dát nedokázali. V dalším kvalifikačním cyklu tam budou mít co dělat.

Norsko 1-0 Portugalsko
Branky: 21. Erik Huseklepp

Norsko: Knudsen - Ruud, Hangeland, Hogli, Waehler (28. Demidov) - Hauger, Huseklepp, Grindheim (86. Jensen) - Pedersen, Riise - Carew (38. Abdellaoue)
Portugalsko:
Beto - Silvio, Fernandes, Carvalho, Rolando - Quaresma (84. Liedson), Tiago, Meireles, Veloso, Nani (72. Danny) - Hugo Almeida

Jako poslední reprezentoval také Sergio Canales, který nastoupil jako střídající hráč reprezentace Španělska do 21 let proti stejně starým protivníkům z Polska. Canalesovi se utkání velice povedlo, dokonce vstřelil jediný gól svého týmu a tím zajistil Španělsku hubené, ale důležité vítězství.

Všechno důležité se odehrálo v 85. minutě, kdy se po vtipně rozehraném přímém kopu ocitl Canales sám před brankářem. Míč si zpracoval na prsa a zkušeně zavěsil. Brankář Polska neměl šanci.