Brazílie i Portugalsko své zápasy zvládli

Čas 21. 06. 2010, 21:54 | Autor podvinho | Zdrojfifa.com
Radost Brazilců po jedné z branek

Oba dva favorité skupiny vyhráli své zápasy a přibližíli se postupu. Přesněji řečeno, Brazílie již postup může slavit, když si dokázala poradit s Pobřežím Slonoviny. Portugalci zase předvedli nevídanou kanonádu proti KLDR. V obou zápasech jsme mohli sledovat hvězdy Realu Madrid.

Ve velmi sledovaném zápase se nejdříve postavila Brazílie týmu Didiera Drogby. Oba dva týmy chtěli vyhrát, aby si zajistili postup. Brazílii se to nakonec povedla, zatímco Pobřeží Slonoviny nejspíše na turnaji končí

Zápas se hrál v poměrně svižném tempu, kvalitou patřil určitě mezi lepší duely. Brazílie byla od začátku lepším týmem, Sloni spíše vyčkávali a snažili se podnikat brejky, které se jim ale moc nedařili.

Kanárci se ujali vedení ve 25. minutě, když se z úhlu krásně prosadil kanonýr Luís Fabiano. Přesně za dalších pětadvacet minut vsítil stejný hráč i druhou branku, i když při zpracování míče nejspíše zahrál rukou.

O chvíli později dokonce zvýšil Elano již na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Chvíli po tomto okamžiku musel ale záložník Elano opustit hřiště na nosítkách. Pžibližně deset minut před koncem sice snížil uzdravený Drogba, ale ani to už na bodový zisk nestačilo.

V zápase samozřejmě startoval i hráč Realu Madrid, Kaká. Odehrál poměrně vydařené utkání, avšak s velkou černou kaňkou na konci duelu. To totiž dostal za úder loktem do břicha protihráče druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Souboj Kaká vs Ronaldo, na který se těšil celý svět, se tak neodehraje.

BRAZÍLIE 3:1 POBŘEŽÍ SLONOVINY

Branky: 25. a 50. Luís Fabiano, 62. Elano - 79. Didier Drogba

Brazílie: Júlio César, Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos, Felipe Melo, Gilberto Silva, Elano (67. Dani Alves), Kaká, Robinho (90+3. Ramires), Luís Fabiano

Pobřeží Slonoviny: Boubacar Barry, Guy Demel, Kolo Touré, Didier Zokora, Siake Tiéné, Emmanuel Eboué (72. Romaric), Cheik Tioté, Yaya Touré, Salomon Kalou (68. Abdul Kader Keïta), Aruna Dindane (54. Gervinho), Didier Drogba

9026

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!

Výhra Brazilců určitě nahrála Portugalcům, kteří ale věděli, že musí vyhrát co nejvyšším rozdílem, aby měli do posledního kola skupiny výhodu. Hlavně proto slibovali portugalští hráči ofenzivní podívanou.

Co řekli, to také splnili. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo chce vyhrát. První půle ale ještě tak jednoznačná nebyla, jelikož hráči KLDR poměrně zodpovědně bránili. Jakmile ale začali útočit, vykopali si vlastní hrob.

Portugalci tak mohli útočit do otevřené obrany a to jim naprosto vyhovovalo. V prvním poločase se prosadil Raúl Meireles, v druhém pak dvakrát Tiago, jednou Hugo Almeida, Simao, Liédson a také Cristiano Ronaldo.

Ronaldo odehrál celkem vydařené střetnutí, dlouho měl však střeleckou smůlu. Nastřelil dokonce břevno. Nakonec se ale prosadit dokázal, i když šlo o dost kuriózní branku, navíc byl Ronaldo v postavení mimo hru.

PORTUGALSKO 7:0 KLDR

Branka: 29. Raul Meireles, 53. Simao, 56. Hugo Almeida, 60. a 89. Tiago, 81. Liédson, 88. C. Ronaldo

Portugalsko: Eduardo, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fábio Coentrão, Miguel, Pedro Mendes, Simão (74. Duda), Raúl Meireles (70. Miguel Veloso), Tiago, Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (78. Liédson)

KLDR: Myong-Guk Ri, Jong-Hyok Cha (75. Song-Chol Nam), Jun-Il Ri, Kwang-Chon Ri, Chol-Jin Pak, Nam-Chol Pak (58. Kum-Il Kim), Yun-Nam Ji, In-Guk Mun (59. Yong-Jun Kim), Young-Hak An, Tae-Se Jong, Yong-Jo Hong

Stadion: Green Point Stadium, Cape Town