Stadiony mistrovství světa 2010: Royal Bafokeng

Čas 10. 06. 2010, 22:53 | Autor thjuks | Zdrojfifa.com, goal.com, wikipedia.org
Royal Bafokeng Stadium
Royal Bafokeng Stadium

<FOTO A VIDEO> Stadion leží v kraji bohatém na platinu. Příliš na to nevypadá, ale to prý to bylo záměrem. Pro fanoušky Slovenska je určitě zajímavé, že zde vstoupí do turnaje. Royal Bafokeng leží ve výšce 1500 metrů nad mořem.

Royal Bakofeng je fotbalový a ragbyový stadion s atletickým oválem. Nachází se ve městě Phokeng, které leží poblíž většího Rustenburgu. Stánek byl pojmenován podle národu bakofengů, který pochází z kmene bakwena, jenž sídlí na tomto místě 200 let. Phokeng je jejich sídlo, kde žije i jejich panovník, král Leruo Molotlegi. Hlavním zdrojem příjmu pro zdejší obyvatele je hornictví. V okolí jsou největší platinové doly na světě (vyváží 70% platiny veškerého světového exportu).

Stadion byl postaven v roce 1999 s cílem co nejlépe designově zapadnout do okolí. V březnu 2009 hostil čtyři utkání Konfederačního poháru FIFA. Ještě před tímto turnajem prošla rekonstrukcí západní tribuna a získala střechu. Dále se na stadionu vyměnily sedačky, modernizovaly se reflektory a rozhlas. Kapacita byla navýšena z 38 000 na  44 530. Minusem stadionu je atletický ovál kolem hřiště, který oddaluje diváky od dění na hřišti. Další nevýhodou je tvar stadionu, který neposkytne v chladných a větrných večer většině diváků příliš velký komfort...

Stadion Royal Bakofeng bude hostit šest utkání mistrovství světa 2010 - pět ze základních skupin a jedno osmifinále. Slovenský národní tým zde odehraje historicky první utkání na mistrovství světa. Soupeřem mu bude Nový Zéland. Žádný ze současných hráčů Realu Madrid si na tomto stadionu světový letošní šampionát nezahraje.

 

STRUČNĚ
Royal Bafokeng
Jméno:
Royal Bafokeng Stadium
Místo:
Phokeng / Rustenburg
Dostaven:
1999
Kapacita:
44 530 diváků
Zápasy MS 2010:
12. června - 20:30 (skupina C) Anglie - USA
15. června - 13:30 (skupina F) Nový Zéland - Slovensko
19. června - 16:00 (skupina D) Ghana - Austrálie
22. června - 16:00 (skupina A) Mexiko - Uruguay
24. června - 20:30 (skupina E) Dánsko - Japonsko
26. června - 20:30 osmifinále 1C vs 2DFOTOGALERIE
Royal BafokengRoyal BafokengRoyal Bafokeng

 

VIDEO
K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!

Zdroj fotografií: Fifa.com a elpais.com

 

Více o MS 2010 (včetně profilů ostatních stadionů) hlavně z pohledu Realu Madrid naleznete v této sekci.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!