Novinky před kvalifikací MS 2010

Čas 10. 10. 2009, 14:01 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Higuaín
Higuaín

Dnes jsou naprogramu kvalifikační duely MS 2010 v JAR. Některé týmy jsou na pokraji vyřazení a některé již mají zabukované letenky do Johannesburgu. Dnes se dozvíme několik dalších jmen účastníků MS.

Diego Armando Maradona vyslovil podporu pro Ganzala Higuaína před důležitým kvalifikačním duelem Argentiny s Peru, které se odehraje v Buenos Aires.  "Potřebujeme kvalitního útočníka. Higuaín je skvělí, je silný a pro tým potřebný. Hodně pomůže Messimu a Aimarovy. V jeho prospěch hraje fakt, že v reprezentaci je nováček a bude mít velkou motivaci ukázat se fanouškům" řekl Maradona před kvalifikačním duelem s Peru.

Higuaína a jeho spoluhráče čekají dva kvalifikační duely. Nejprve v Buenos Aires s Peru a následně s Uruguayi. V současné době je Argentína na pátém místě kvalifikační zóny Jižní Ameriky, která zajišťuje baráž. To je však pro tento národ málo a všichni chtějí přímý postup na šampionát. Na přím postup strácí svěřenci Maradony jeden bod a na svém kontě mají 22 bodů za 16 zápasů.

V naprosto odlišné situaci se nachází národní tým Španělska. Ten má dva zápasy před koncem kvalifikace již postup na šampionát zajištěný a tak dnes v Arménii můžou hrát zcela uvolněně. "Jedná se o velmi silného soupeře. Po posledním vítězství nad Belgií budou chtít porazit i nás. Ale i když máme již postup zajíštěný, chceme dnes vyhrát" řekl záložník Realu Madrid Xabi Alonso na tiskové konferenci před zápasem s Arménii.

"Rekordy mohou být dobré, ale důležité jen dnes vyhrát a udržet 100% bilanci v kvalifikaci. To nám pomůže vytvořit silný a konkurence schopný tým. Je důležité vyhrávat každý zápas protože se poté hraje o mnohem líp." řekl Xabi Alonso. Španělsko pokud vyhraje zbývající dvě utkání zapíše se do historie, když vyhraje všechna kvalifikační utkání. To se povedlo jen Brazílii a Německu v 80. letech minulého století.

"Naše situace je výsledek skvěle odvedené práce. Všechno je v našich silách. Náš cíl jsme již splnili postupem na šampionát, ale ten ještě nezačal a tam se bude rozhodovat. Některé týmy stále nemají postup jistý a dnes hrají třeba o naději, ale to není naše věc. Soustředíme se jen a jen na náš výkon"
dodal Xabi Alonso.

Narozdíl od Xabiho Alonsa čeká dnes těžký úkol Cristiana Ronalda, který se svým reprezentačním týmem bude bojovat o naději postupu proti Maďarsku. "Můžu hrát. Cítím se dobře a jsem připravený na 90 minut zápasu s Maďarskem" řekl Cristiano Ronaldo.

"Cristiano je důležitý pro každý tým. Dokáže týmu hodně pomoci. Ronaldo trénuje s týmem a je připravený nastoupit" řekl Carlos Queiroz. "Ronaldo je hráčem, kterého potřebuje celý tým. Vždy se snaží udělat vše co je v jeho silách. Potřebujeme ho" dodal Queiroz.

Portugalsko dnes musí zvítězit pokud chce do Afriky. Tento tým má před sebou dva vele důležité zápasy s Maďarskem a Maltou, v kterých potřebuje získat šest bodů. V současnosti je Portugalsko na třetím místě se strátou pěti bodů na první Dánsko, které čeká zápas s druhým Švédskem. Pokud chce Portugalsko na šampionát musí vyhrát oba dva zápasy a čekat na záváhání svých soupeřů.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!