Souhn reprezentačních zápasů Madridistas - 5.9

Čas 05. 09. 2009, 17:30 | Autor Karlos | Zdrojgoal.com, realmadrid.com
Ronaldo proti Dánsku

<Aktualizováno> Hned na začátku sezony zasáhla do ligového rytmu reprezentační přestávka. Hrála se kvalifikace o Mistrovství světa 2010 v JAR a jedno přátelské utkání, ve kterých mohli hrát hráči Realu Madrid.

Nizozemsko
68. W. Sneijder
73. R. van Persie
87. K. J. Huntelaar

3:0Japonsko
Japan

Nizozemsko (včetně střídání): Michel Vorm (46. Piet Velthuizen), Gregory van der Wiel, Glenn Loovens, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst, David Mendes da Silva (63.Demy de Zeeuw), Robin van Persie, Nigel de Jong, Wesley Sneijder (79. Rafael van der Vaart), Dirk Kuyt (63. Klaas Jan Huntelaar), Arjen Robben (46. Eljero Elia).

Jedno z mála přátelských utkání se hrálo v Nizozemsku, kde se poprvé hrálo v Enschede. Domácí Nizozemsko přivítalo, již jasného účastníka Mistrovství světa 2010, Japonsko.

Z hráčů Realu Madrid byl k utkání povolán pouze Rafael van der Vaart. Zmínil bych také účast tria bývalých Madridistas. V záloze to byli Arjen Robben a Wesley Sneijder, zatímco v útoku Klaas Jan Huntelaar.

Začátek zápasu jasně patřil Japoncům. Zvláště kvůli malé aktivitě domácích a častým chybám. Jednu z hrubic vytvořil Joris Mathijsen, jeho chyby však nevyužil kvůli kluzkému terénu Okazaki. Druhá část poločasu již patřila Oranjes. Dvě velké šance měl Robin van Persie. Obě dvě po centrech, které nedokázal usměrnit do brány. Góly přišly až v druhém poločase. De Jong našel Eliu, jenž skvěle přihrál Persiemu a ten po zpracování pohotově zakončil pod břevno. Za necelých pět minut přišla druhá branka. Ex-madridista Sneijder předvedl skvělou individuální akci před pokutovým územím a jeho rána z velkého vápna skončila v levém horním rohu brány Kawashimi. Krátce poté se zranil a byl odnesen na nosítkách a byl vystřídán. Pojistku přidal ještě Huntelaar po centru Elii. Nizozemsko vyhrálo 3-0.

Hráč Realu van der Vaart se na hřiště podíval až necelou čtvrthodinu před koncem zápasu a již toho moc nestihl. Mužem zápasu se stal očekávaně Robin van Persie z Arsenalu.

86. Liedson

Portugalsko: Eduardo - Bosingwa, Ricardo Carvalho, Bruno Alves, Duda - Pepe, Tiago (46. Liedson), Raul Meireles (81. Nuno Gomes), Deco - Simão (71. Nani), Cristiano Ronaldo.

Reprezentace Portugalska zatím nijak neexceluje během světové kvalifikaci. Zápas v Dánsku byl pro tým z Pyrenejského poloostrova opravdu hodně důležitý. Do zápasu zasáhli Pepe a Ronaldo.

Hned od začátku střetnutí dominovali hosté. Dvě šance měl Cristiano Ronaldo, ani jednu nevyužil, stejně jako jeho parťák Simão, jenž trefil tyč. Před koncem poločasu se dostali do vedení seveřané, to když přilétl k Bendtnerovi centr z levé strany a hráč Arsenalu levou nohou poslal Dány do vedení. Portugalsko nedokázalo využívat šance a mohlo na to doplatit i v druhé půli, protože Dánsko začalo směle útočit. Rommedhal však Eduarda nepřekonal. Další dvě šance Portugalci nevyužili, znovu se o skórování pokoušeli dva portugalští útočníci. Vyrovnání přišlo až v poslední desetiminutovce. To zařídil Leidson hlavičkou z rohového kopu.

Portugalci znovu moc nepřesvědčili a Mistrovství světa je jim zatím vzdálené. Pepe s Ronaldem se moc nepředvedli, zvláště druhý zmiňovaný pálil jednu šanci za druhou.

Romania

Francie: Hugo Lloris - Bacary Sagna, William Gallas, Julien Escudé, Patrice Evra - Jérémy Toulalan, Lass - Yoann Gourcuff (73. Benzema) - Thierry Henry, Nicolas Anelka, André-Pierre Gignac (57. Franck Ribéry).

Les Bleus jsou také v přímém boji o postup na Mistrovství světa, proto byl zápas s Rumunskem hodně důležitý. V týmu Raymonda Domenecha figurovali Lass a Karim Benzema.

Domácí Francie odehrála slušný zápas, alespoň co se týče držení míče, protože Rumunsko přehrála a měla i více šancí. Thierry Henry, Nicolas Anelka a dokonce i Lass se dostali v první půli k dobrým příležitostem, ale ani jeden je nedokázal využít. Proto přišlo otevření skóre až na začátku druhé půle. O branku se postaral Thierry Henry, jenž umístil z první míč do brány po rohu Gourcuffa a přiťuknutí Gallase. Jenomže o pár chvil později si dal vlastní branku Escudé po centru Apostola. Hned po obdržené brance se vrhli modří do útočení, přišel Ribéry a trošku pomohl rozproudit hru. Šance měli Henry a Benzema, ale ani jeden branku nedali.

Francouzům se tak pomalu ztrácí vidina přímého postupu na světový šampionát. Oba zástupci Realu v tomto zápase nezahráli své nejlepší utkání, ale rozhodně nezklamali. Lass odehrál celý zápas, Karim se dostal do hry v druhé půli.

Belgium

Španělsko: Iker Casillas - Arbeloa (83. Albiol), Puyol, Piqué, Capdevila - Busquets, Xabi Alonso, Xav (70. Fábregas)i, Silva - Villa, Fernando Torres (66. Riera)
Mistři Evropy ze Španělska se mílovými kroky blíží k Mistrovství světa. Jejich další zkouškou měla být reprezentace Belgie. Utkání se odehrálo na Riazoru v La Coruni, z Realu se ho zúčastnili Casillas, Arbeloa, Alonso a Albiol.

Hráči La Roja byli hned od začátku zápasu jasně lepší. První velkou šanci měl Torres, ale trefil jen břevno. Poté kopala domácí reprezentace penaltu, David Villa však selhal a stav byl pořád vyrovnaný. Pět minut před koncem první části zápasu dostal Silva skvělý míč od parťáka z Valencie Villy a již neměl problém poslat Španělsko do vedení. Druhá branka padla hned na začátku poločasu po skvělé práci a střele Villy. Další asistenci si kanonýr Valencie připsal při třetí brance. To když poslal míč před bránu na Piqueho a ten již neměl problémy. Svůj druhý gól následně vstřelil Silva, když skvěle obstřelil brankáře hostí zpoza pokutového území. Na konci zápasu ještě Xabi Alonso skvěle vyslal Fábregase, jenž našel před prázdnou bránou Villu, který uzavřel zápas na skóre 5-0.

Hráči Španělska podali v zápase skvělý výkon, Merengues ukázali, že fotbal hrát umí. Arbeloa byl těsně před koncem vystřídán Albiolem. Casillas odchytal celý zápas. Xabi Alonso nijak neoslnil, ale trenér Del Bosque může být s našimi hráči spokojený.

Brazil

Brazílie: Julio César - Maicon, Lúcio, Luisao, André Santos - Elano (68. Daniel Alves), Gilberto Silva, Felipe Melo - Kaká - Robinho (68. Ramíres), Luis Fabiano (77. Adriano).
Šlágr celého víkendu se hrál v Jižní Americe. Proti sobě se totiž v Argentině postavily týmy již zmiňované Argentiny a Brazílie. V obou týmech jsme měli zastoupení, Gago se bohužel nedostal na hřiště, za to Kaká ano.

Zápas byl hodně vyrovnaný, ale navrch měli Kanárci, kteří také otevřeli skóre. Po 24. minutách si počkal na centr Elana Luisao a hlavou umístil míč bez problémů do sítě. Další gól padl přesně po půl hodině hry. Odražený míč se dostal ke Kaká, ten přihrávkou do druhé vlny vybídl Filipe Mela, jenž nechal vyniknout brankáře domácích, bohužel pro ně byl u vyraženého míče první Luis Fabiano a zvýšil na 2-0. Na další branku si fanoušci počkali do 65. minuty. To se parádně do míče Datolo a vykřesal naději na vítězství. Okamžitě po této brance ji však uhasil znovu Luis Fabiano. Tomu parádně nahrál do úniku Kaká a kanonýr Sevilly přeloboval Andújara.

To vše znamenalo tři body pro Brazílii, která si již zajistila postup do světový šampionát. To Argentina si vše řádně zkomplikovala. Madridista Kaká odehrál celý zápas a přispěl k vítězství Kanárků.

LUIS FABIANO
Klub: Sevilla, Španělsko
Známka: 7,5

KAK?
Známka: 7

Poznámka: Szalai k utkání Maďarska nenastoupil, Gago nenastoupil v zápase Argentiny!