Madridistas o víkendu v reprezentacích

Čas 30. 03. 2009, 01:10 | Autor thjuks | Zdrojgoal.com
Huntelaar v objetí spoluhráčů

Deset bojovníků Realu Madrid o víkendu nastoupilo na hřiště v reprezentačním dresu v kvalifikaci na Mistroství světa 2010. Nejvíce zazářil Klaas-Jan Huntelaar, který potvrdil svoji střeleckou formu. Dařilo se také Casillasovi nebo i Ramosovi. Žádný z týmů s Madridistas neprohrál (kromě španělské jednadvacítky, která hrála přátelské utkání s Irskem).

Holandsko
30' Huntelaar
45'+2' Van Persie
77' Kuyt
3:0Skotsko

Holandsko: 1 Stekelenburg, 2 van der Wiel, 3 Ooijer, 4 Mathijsen, 5 Van Bronckhorst, 6 van Bommel, 7 Kuyt, 8 de Jong žlutá karta (80' - 18 Schaars), 9 Huntelaar žlutá karta (80' - 17 Afellay), 10 van Persie (65' - 15 Sneijder), 11 Robben.

Na Nizozemce si již můžete vsadit, že postoupí na Mistrovství světa v Jižní Africe. Ani ve čtvrtém zápase nezaváhali a s luxusním náskokem osmi bodů v polovině kvalifikace vévodí evropské skupině 9.

První branku utkání vstřelil hlavou novomadridský Klass-Jan Huntelaar, který si skvěle naběhl na van Bommelův načechraný centr. Naděje na skotské vyrovnání padly ještě před přestávkou. Robben zatočil svůj rohový kop přesně na van Persieho, pro něhož nebylo těžké zvýšit vedení Tulipánů, protože skotský brankář McGregor zůstal nepochopitelně stát na brankové čáře. Zhruba v polovině druhého poločasu se na hřiště podíval Wesley Sneijder, který nahradil střelce druhého gólu van Persieho. V 75. minutě se Skotové dočkali branky, která ovšem nebyla uznána. Gary Caldwell prostřelil  Stekelenburga hlavičkou po rohovém kopu, jenže sudí viděl kdesi faul. Třetí gól a definitivní skotské K.O. se událo v 77. minutě. Sneijder vyslal chytrou kolmou přihrávkou klubového kolegu Huntelaara k úniku, jenže jeho úprk byl zastaven faulem v pokutovém území. Následnou penaltu proměnil liverpoolský útočník Kuyt.

Nutno zmínit, že Arjen Robben odehrál skvělé utkání. Byl hodně vidět, rozdával centry a nejednou nebezpečně střílel. Níže uvedená známka od serveru goal.com zkresluje jeho výkon.

0:2Itálie
11' Pirlo (P)
74' Pazzini
Italy

Itálie: 1 Buffon, 2 Zambrotta, 3 Grosso, 4 Chiellini, 5 Cannavaro žlutá karta, 6 De Rossi, 7 Quagliarella, 8 Palombo žlutá karta, 9 Iaquinta (59' - 18 Pazzini), 10 Pirlo (82' - 15 Brighi), 11 Di Natale (9' - 17 Simone Pepe).

Italové odehráli proti Černé hoře svůj standart. Soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Cannavaro s Chiellinim odřídili defenzivu na jedničku, jak už bývá u Italů zvykem. Ze tří šancí skórovali dvakrát a vyhráli 2:0. V 11. minutě zahrál Batak v pokutovém území rukou a následující penaltu proměnil Pirlo.

Druzí Irové pouze remizovali s Bulharskem 1:1 a tím darovali Cannavarově Itálii, která vede skupinu 8, dvoubodový náskok.

MontenegroŠpanělsko
59' Piqué
1:0
Turecko

Španělsko: 1 Casillas, 2 Albiol, 3 Piqué, 7 Villa (63' - 6 Mata) , 8 Xavi, 9 Torres (88' - 13 Llorente), 11 Capdevila, 14 Alonso,  15 Sergio Ramos, 16 Senna,  18 Cazorla (77' - 5 David Silva).

Horkokrevní Turci si se Španěly neporadili a prohráli 1:0. Úřadující mistři Evropy již vyhráli 20. utkání v řadě, 30 zápasů za sebou jsou bez prohry a navíc v posledních 11 zápasech neinkasovali. Tomu říkám bilance hodná mistrům Evropy.

Estadio Santiago Bernabéu včera večer změnilo dočasně své barvy. Z bílé na červenou a žlutou. Na madridském stánku hrál reprezentační výběr.

První šanci zápasu měli v 5. minutě Turci. Rychlá kombinace po pravé straně přinesla nebezpečnou přízemní střelu Nihata, útočníka Villarrealu, kterou Casillas (ač bez povšimnutí rozhodčího) konečky prstů vyrazil do bezpečí. O tři minuty později se brankář Realu Madrid znovu vyznamenal, když likvidoval střelu Sanliho.

Španělé se dostali ke slovu až ve 29. minutě, jenže Villa přihrál Xavimu do ofsajdu, tudíž následná branka nemohla platit. Chvilku před přestávkou pak Torres poprvé protáhnul Demirela jedovkou z dálky.

Po přestávce měl dalši šanci Sanli, ale přestřelil. Znovu šla akce po pravé straně (čili ze španělského pohledu obráceně). Jinak skvělý Capdevila Turkům nestíhal, zatímco Ramos je po celý zápas k ničemu nepustil.

První a jediná regulérní gólová akce se uskutečnila, když časomíra ukazovala čas 59:46. Situace to byla trochu kuriózní a branka vůbec nemusela padnout. Vraťme se časem zpět o několik okamžiků zpět. Torres zatancoval u pravého rohu pokutového územ, okamžitě byl zdvojen a následně i faulován. Xaviho volný kop našel úplně volného Ramose na vzdálenější tyči. Na pravého obránce Realu Madrid čekal jednoduchý úkol - vstřelit z jednoho a půl metru balon do poloprázdné branky. Střela mu však vůbec nesedla. Míč trefil kolenem, jenže naneštěstí pro Turky našel Piquého na druhé straně Demirelovy svatině, který už k radosti většiny ze 75 000 diváků rozvlnil síť.

Hrálo se velmi disciplinovaně. To napovídá i statistika karet: 0-0.

Francie
67' Ribéry

Francie: 1 Mandanda,  2 Sagna,  5 Gallas, 6 Lass, 7 Ribery, 8 Gourcuff (78' - 11 Nasri), 12. Henry,  13 Evra,  14 Toulalan žlutá karta, 15 Luyindula (64' - 10 Benzema), 17 Squillaci.

Země galského kohouta se na obtížném litevském terénu dlouho trápila. Hra připomínala spíš boj než fotbal. Návštěva 9000 diváků malého litevského stadionu sledovala trápení hostů. Střely Luyinduly i Gourcoffa šly obě přímo do středu brány. Obránce Lyonu, Jeremy Toulala, za svoji osm let dlouhou kariéru vstřelil jedinou branku. Tentokrát měl velkou šanci po přiťuknutí od Henry, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti byla zablokována.  V 67. minutě domácí špatně rozehráli, Lass zachytil balon, Gourcuff se elegantně otočil, přiťuknul Ribérymu, který z přímočarou střelou z 20 metrů uklidil míč k tyči.

Francie je v polovině kvalifikace až třetí. Dva body za  Litvou a pět za Srbskem. Oba soupeři však mají o zápas víc. Jedinou prohru modří zaznamenali proti Rakousku, které tehdy ještě vedl Karel Brückner.

Výkon Lasse se špatně hodnotí, protože Litva byla zcela neškodná.  Tvorba hry nebyl jeho úkol a terén byl obtížný.

Portugalsko0:0Švédsko

Portugalsko: 1 Eduardo, 2 Alves, 3 Bosingwa (45' - 14 Ronaldo),  4 Carvalho, 5 Duda, 6 Pepe, 7 Cristiano Ronaldo, 8 Meireles, 9 Danny (66' - 15 Almedia), 10 Tiago (62' - 16 Deco), 11 Simão.

Portugalsko pokračuje v mizerných výkonech. Druhý zápas se Švédskem a druhá remiza 0:0. A to za hosty nehrál Zlatan Ibrahimovič.

Domácí byli sice lepším týmem, žádnou šanci ale nedokázali proměnit. Nepomohl jim ani úřadující nejlepší fotbalista Evropy i světa Cristiano Ronaldo. Portugalci sice o nepostupu nechtějí ani slyšet, ale jsou na tom špatně. V tabulce jim patří třetí místo, na špici ztrácejí 4 body. První Dánsko má dokonce zápas k dobru.

Švédové jsou stále optimističtí. Bod pro ně byl zlatý. Pokud příští utkání porazí Dánsko, přeskočí Portugalce a na první místo budou ztrácet jen bod.

PEPE
Známka: 6

Argentina
26' Messi
46' Tevéz
51' Maxi Rodríguez
73' Kun Agüero
4:0
Venezuela

Argentina: 1 Carizzo, 2 Angeleri žlutá karta, 8 Zanetti, 6 Heinze, 18 Rodríguez žlutá karta (15 Di María), 14 Mascherano, 5 Gago, 17 Gutiérrez, 10 Messi, 16 Kun Agüero (9 Milito), 11 Tevez (4 Juan Sebastián Verón).

První soutěžní zápas Argentiny pod vedením legendárního Maradony dopadl nad očekávání. Domácí tým doslova přejel soupeře z Venezuely.

Hra byla skvostná. Argentina hrála na tři obránce, což se dnes příliš nevidí. Útočná trojice Tevés, Messi, Agüero vzbuzuje strach. Všichni tři útočníci se trefili.

Messi odehrál úchvatný zápas. Tvořil hru i střílel. Jeho první branka byla nádherná. Zanetti si u vlastní branky narazil s Gagem, přeběhl třičtvrtiny hřiště, přihrál Tevézovi, ten nahrál Messimu, který si s ním narazil a rázem byl sám před brankařem a alegantně zavěsil ke vzálenější tyči. Krásná akce! Messi mohl přidat ještě jednu branku. Elegantně obešel tři obránce, ale prostřelit brankaře se mu neporaďilo.

Druhý gól vstřelil Tevéz po centru ze strany, třetí Maxi Rodríguez díky teči obránce a účet uzavřel Agüero, zeť Maradony, střelou zevnitř pokutového území.

MontenegroEkvádor
89' Noboa
1:1Brazílie
72' Baptista

Brazílie: 1 Julio Cesar, 2 Maicon (24' - 13 Daniel Alves žlutá karta), 3 Lucio, 4 Luisao, 5 Melo, 6 Marcelo žlutá karta, 7 Elano žlutá karta (61' - 15 Jouse), 8 Gilberto Silva, 9 Luis Fabiano žlutá karta, 10 Ronaldinho (71' - Julio Baptista), Robinho.

Nešťastná remíza pro Brazilce. Dostat góla na konci je vždycky smůla, přesto byla to remíza spravedlivá Bod znamená pro Kanárky zatím třetí místo v desetičlenné tabulce Jižní Ameriky, ze které postoupí do Jižní Afriky první čtyři mužstva a páté bude hrát baráž.

Ekvádor byl po většinu utkání lepší, ale jeho šance likvidoval skvělý Julio Cesar. Ve 24. minutě musel nuceně střídat Brazilec Maicon kvůli zranéní kotníku. Chleba se lámal v 71. minutě, kdy Babtista nahradil Ronaldinha a hned po minutě na hřišti skóroval. Narazil si s Robinhem a tvrdě vystřelil k tyči.

V závěru se ještě Ekvádor zmohl k záporu.  V 89. minutě udělal Palacios, klenot ekvádorské Barcelony, z dvou protihráčů šašky, nacentroval před bránu Benitézovi, jehož střlu z bezprostřední blízkosti Cesar vykryl, jenže na dorážku Noboi už byl krátký. Zasloužená remiza.

MontenegroIrsko U21
39' O'shea
57' Judge

2:1Španělsko U21
63' Iván Bolado
Montenegro

Španělsko (včetně střídání): Miño, Azpilicueta, Kiko, San José, José Angel, Jeffren, Crossas, Camacho, Jordi Alba, Parejo, Iván Bolado, Edu, Aaron i Michel.

Španělé, vedení bývalým trenérem Realu Madrid Juanem Ramonem Lopezem Carem, s luxusním náskokem postoupili na letošní mistroství Evropy. Jejich příprava ve Watefordu proti Irsku, které ve své kvalifikační skupině bylo poslední, skončila překvapivou prohrou.

DANIEL PAREJO

Poznámka: Všechna utkání se hrála v sobotu, kromě španělské jednadvacítky (hráno v pátek) a Brazílie (neděle).