Reprezentační přestávka 28.3. - 1.4.

Čas 24. 03. 2009, 22:11 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, fifa.com
Mistři světa z Itálie
Mistři světa z Itálie

Celý svět se znovu chystá na reprezentační zápasy o postup na Mistrovství světa 2010, které se bude konat v Jihoafrické republice. U těchto zápasů nebudou chybět ani hráči Merengues.

Začneme u Jižní Ameriky. Zde vede skupinu Paraguay, poté následuje Brazílie a Argentina. Přímo na světový šampionát postupují čtyři první týmy. Armando Diego Maradona je zatím na lavičce Argentiny 100% a nyní ho čekají první dva ostré zápasy. Povolaní Gabriel Heinze a Fernando Gago se se svými spoluhráči utkají v sobotu v Buenos Aires s Venezuelou a o tři dny později je čeká výlet do La Pazu, kde se střetnout s Bolívií.

Kanárci, pod vedením Carlose Dungy, mají před sebou také dva zápasy. Prvně poletí do Quita, kde je čeká domácí Ekvádor a následně přivítají v Porto Alegre reprezentaci Peru. V nominaci nechybí Marcelo, který podává v posledních dnech a týdnech skvělé výkony a tak nemohl uniknout pozornosti trenéra Brazilců, který ho chválil již v posledním zápase proti Itálii.

A přemístěme se na 'starý kontinent'. Nejpočetnější zastoupení Los Blancos budou mít Oranjes. Van Marwijk totiž povolal hned čtyři hráče Realu. Šanci dostali Robben, Huntelaar, Sneijder a van der Vaart. Nizozemskou reprezentaci čeká výlet na Britské ostrovy, přesněji do Skotska. Poté se v Amsterdamu utkají proti Makedonii Tulipáni svou skupinu vedou před Skotskem o pět bodů.

Portugalskou reprezentaci čeká veledůležité utkání proti výběru Švédska v Portu. Skupina 1 je zatím velice vyrovnaná a vede ji Dánsko, které má o dva body více a o zápas méně než Portugalci. V úterý 31. 4. poté čeká tým Carlose Dungy přátelský zápas s Jihoafrickou republikou v Laussanne. Chybět nebude pilíř obrany, Pepe.

Il Capitano italského národního týmu, Fabio Cannavaro, také nechybí v nominaci. Marcelo Lippi si ho povolal na utkání proti Černé hoře (Podgorica) a proti Irsku (Bari). Italové vedou svou skupinu společně s Iry a to s velkým náskokem sedmi bodů před Bulhary.

Raymond Domenech nevynechal ve své nominaci 'nového Makeleleho' 'Lasse' Diarru. Společně s Les Blues ho čekají dva zápasy proti Litvě. První v Kaunasu a druhý ve velechrámu St. Denis. U Francie je situace horší, ti jsou až třetí a ztrácí pět bodů na Litvu a Srbsko, ti však mají o zápas více.

Mistři Evropy, Španělé, mají před sebou dva velice těžké zápasy proti Turecku. Ikera Casillase a Sergia Ramose čeká pod Del Bosquem duel na Santiagu Bernabéu a následně odlet do Istambulu a další utkání proti Turkům. Současný nejlepší tým světa nemá zatím nejmenší problémy ve své kvalifikační skupině a vede s náskokem čtyř bodů právě před Tureckem. Pokud by tedy Španělsko ovládlo oba zápasy, nakročilo by na Mistrovství světa. Zajímavostí také je, že turecká fotbalová reprezentace dnes trénovala a bude trénovat i v následujících dnech v tréninkovém centru Realu, Valdebebas.

Svoji zemi pojede reprezentovat i Daniel Parejo. Španělskou jednadvacítku čeká přátelské utkání s Irskem na Waterford County Stadium v pátek 27. března.

Všichni reprezentující hráči by se měli do Madridu vrátit hned ve čtvrtek po kvalifikačních zápasech a poté by se měli připojit ke zbytku týmu Juandeho Ramose v přípravě na utkání proti Malaze.


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!