Reprezentační přestávka - 10.-11. 2.

Čas 11. 02. 2009, 11:15 | Autor Karlos | Zdrojuefa.com, fifa.com
Marcelo
Marcelo

<Aktualizováno 00:15 (fota a videa)> V roce 2009 jsou tu poprvé reprezentační střetnutí. Povětšinou se jedná o přátelská utkání, která se neobejdou bez účasti hráčů Realu Madrid...

Grande Marcelo
V úterý absolvovali svůj zápas Brazilci a Italové, kteří se proti sobě postavili na Emirates Stadiumu v Londýně. V obou týmech jsme měli své zástupce, na straně 'Kanárků' to byl Marcelo a na straně týmu z Apeninského poloostrova to byl Cannavaro.

Obě reprezentace vždy předvedou skvělou bitvu, utkali se dvanáctkrát. Pět krát vyhráli oba týmy, dvakrát se hrálo smírně. Po včerejším utkání jsou na tom lépe reprezentanti Brazílie.

V 13. minutě se dostali 'Kanárci' do vedení. Skvělá kombinace Ronaldinha, Robinha a Elana byla zakončena posledním jmenovaným za záda bezmocného Buffona. V 27. minutě se prosadil Robinho po perfektní individuální akci. Nejprve odebral míč Pirlovi, poté udělal 'blázna' ze Zambrotty a následně nedal nejmenší šanci Buffonovi.

Italský trenér, Lippi, a jeho družina konečně padli, neporazitelnost drželi 32 zápasů. Celé utkání odehráli Marcelo a Fabio Cannavaro. Levý bek Merengues odehrál skvělé utkání a dobře doplňoval i ofenzívu, kapitán Scuadri Azzurri už na tom tak dobře nebyl, i když předvedl pár důležitých zákroků.

Brazílie 2-0 Itálie
Brazílie: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan (78. Thiago Silva), Marcelo, Elano (71. Daniel Alves), Silva (90. Josué), Felipe Melo, Robinho (90. Baptista), Adriano (81. Pato), Ronaldinho
Itálie:  Buffon, Zambrotta, Legrottaglie, Cannavaro, Grosso, Pepe (46. Camoranessi), De Rossi (48. Gilardino), Pirlo, Di Natale (48. Toni), Montolivo (48. Perrotta), Gilardino
Branky: 13. Elano a 27. Robinho

Szalaiův debut
Své utkání dnes hrál i maďarský národní tým. Premiérově byl do něj povolán Adam Szalai, který podává v současné době perfektní výkony v Realu Madrid Castilla a dokonce byl zapsán na listinu hráčů pro jarní část Ligy mistrů.

Maďarsko čekal velice těžký soupeř, Izrael. Zápas v Tel-Avivu započal v 18:00, bohužel Szalai nebyl v základní sestavě, i když to se dalo očekávat. Utkání mělo vyrovnaný průběh s vícero šancemi na straně domácích. Ti o výsledku zápasu rozhodli čtvrthodiny před koncem, kdy se prosadil liverpoolský Benayoun. Odchovanec Újpestu, Szalai, se dostal na hřiště až pět minut před konce a moc toho stihnout nemohl, ale rozhodně je to pro něj cenná zkušenost, díky které se může odrazit ke skvělým výkonům v reprezentaci i Realu.

Izrael 1-0 Maďarsko
Maďarsko: Fülöp - Szélesi (84. Szalai), Juhász (75. Tímár), Vanczák, Bodor (84. Halmosi) - Vadócz (65. Tóth) - Gera, Hajnal, Huszti, Dzsudzsák (70. Rudolf) - Torghelle.
Branka: 77. Benayoun.

Nizozemská kolonie
Nizozemskou reprezentaci dnes čekal velice složitý zápas proti podceňovanému Tunisko. Afričané však umí fotbal, což vždy dokazují proti velkým celkům. V nominaci nizozemské reprezentace bylo hned několik Madridistas. V první řadě je to Wes Sneijder, dále Rafael van der Vaart, Arjen Robben a nově i Klaas-Jan Huntelaar.

V základní sestavě Nizozemců se objevila polovina výpravy z Madridu, přesněji z týmu Merengues. Kromě Heitingy, který hraje za Atlético, hráli Sneijder a Robben. V první polovině gól nepadl, aktivnější však byli podle předpokladů hosté. Ti se také prosadili jako první v druhé půli, kdy dal svůj první gól od přestupu do Realu Huntelaar. Jenomže za pár minutek vyrovnal Saigi a do konce zápasu se již stav nezměnil. Výsledek 1-1 je pro Nizozemce trošku zklamání. Celý zápas odehrál jen Arjen Robben, ale zůstal za očekáváním. Wesley Sneijder odehrál první půli, ale také nijak zvlášť nepřesvědčil. Celý druhý poločas odehráli van der Vaart a Huntelaar. Od nich to již bylo lepší, Hunter svůj výkon korunoval gólem.

Tunisko 1-1 Nizozemsko
Tunisko: Kasraoui, Souissi, Jaïdi, Haggui, Jemal, Demai (46. Ben Yahia), Ragued, Saihi (76. Camus), Selliti (46. Belaid), Ben Khalfallah (61. Tayeb), Chermiti (46. Issam Jomaa).
Nizozemsko: Maarten Stekelenburg, John Heitinga (85. Gregory van der Wiel), André Ooijer, Joris Mathijsen, Edson Braafheid, Robin van Persie (46. Ryan Babel), Mark van Bommel (59. Stijn Schaars), Nigel de Jong (59. David Mendes da Silva), Wesley Sneijder (46. Rafael van der Vaart), Arjen Robben, Dirk Kuyt (46. Klaas Jan Huntelaar).
Branky: 67. Saigi - 61. Huntelaar

První šlágr
Jedním z velkých šlágrů středečního programu byl tradiční zápas mezi Francií a Argentinou. Maradonu čekal na lavičce Argentinců první opravdu velký test. V nominacích na tento zápas se objevili hned tři Madridistas. Na straně Francie Lassana Diarra a na straně hostujících Jihoameričanů Fernando Gago a Gabriel Heinze.

V základních sestavách se objevili všichni tři. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, na obou stranách si ze začátku vypracovali šance dvě největší hvězdy, Ribery a Messi. Francouzům dělala velké problémy právě hvězda Barcelony, pět minut před koncem poločasu dostal žlutou Gallas, který ho měl po první pětačtyřiceti minutovku na starosti. Hned o minutu později šli hosté do vedení. Guttierez prostřelil Mandandu a stadion v Marseille byl zklamán, protože měla Francie možná trošku herní převahu. Po poločase se pokračovalo v zavedeném tempu. Argentiny však nedopustili vyrovnání a znovu zmrazili Francii gólem, tentokrát se prosadil Lionel Messi. Všichni tři naši hráči odehráli celá utkání a všichni byli hodně vidět. Zápas se moc nepovedl Lassovi, který zrovna moc nevypomáhal při bránění útoků Argentiny.

Francie 0-2 Argentina
Francie: Mandanda - Sagna, Mexés, Gallas, Abidal - Toulalan, L. Diarra - Gourcuff, Ribery - Anelka (65. Benzema), Henry.
Argentina: Carrizo - Zanetti, Demichelis, Heinze, Papa - Mascherano, Gago - Rodriguez (81 Angeleri), Guttierez - Agüero (81. Tevez), Messi.
Branky: 41. Guttierez, 83. Messi

Pepeho debut na levém beku
Portugalská reprezentace za sebou nemá příliš úspěšný podzim a chtěla by se v novém kalendářním roce dostat na šampionát v JAR. První přátelské utkání čekalo tým z Pyrenejského poloostrova dnes. Selecao se utkali s Finskem a byl přitom i madridský stoper, Pepe.

Pepe byl také v základní sestavě. Tentokrát ho však trenér Queiroz zkusil na levém beku, stoperskou dvojici totiž tvořili hráči Porta, Bruno Alves a Rolando. Po celou dobu utkání záři finský brankář, Jääskeläinen, který předvedl několik zázračných zákroků a dlouho držel Finy, kteří byli pod tlakem Portugalska. Jediný gól přišel deset minut před koncem z penalty, kterou na Pasanenovi vybojoval Danny, proměnil ji kdo jiný než Cristiano Ronaldo. Pepe odehrál na levé straně obrany první půli a opravdu mu to šlo, uvidíme, třeba se na této pozici v budoucnu objeví i v Realu.

Portugalsko 1-0 Finsko
Portugalsko: Eduardo (61. Daniel Fernandes) - Miguel (62. Paulo Ferreira), Bruno Alves, Rolando, Pepe (46. Raul Meireles) - Duda, Tiago (Maniche, 46'), Deco, Nani (77. Danny) - Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida (57. Orlando Sá).
Finsko: Jussi Jääskeläinen (46. Niki Mäenpää) - Petri Pasanen, Sami Hyypiä, Hannu Tihinen, Toni Kallio - Jonatan Johansson, Roman Eremenko, Markus Heikkinen, Joonas Kolkka (79. Juha Hakola) - Mikael Forssell (46. Daniel Sjölund), Jari Litmanen (46. Shefki Kuqi).
Branky: 78. Ronaldo (pen.)

Mistři proti kolébce fotbalu
Nejvíce očekávaný byl duel Španělska a Anglie. Domácí Španělé chtěli znovu potvrdit, že jsou v současnosti nejlepším reprezentačním týmem. To Anglie se pomalu odráží ode dna a pomoci jí k tomu má kouč Capello. V nominaci na toto utkání byli Iker Casillas a Sergio Ramos. Na druhé straně náš bývalý hráč a velký magnet, David Beckham.

Oba dva hráči Realu Madrid hráli od začátku. David Beckham od začátku druhé půle. Španělsko bylo hned od začátku lepší, vynikalo hlavně pohlednými kombinacemi. Angličané však také ukázali pár světlých momentů, ale to jim nebylo nic platné. Do vedení šli totiž domácí. V 35. minutě dostal Villa míč od Xabiho Alonsa, pohrál si s obranou Anglie překonal nezmocného Jamese. Španělé kontrolovali hru a nechtěli připustit vyrovnání. Navíc přidali i druhou branku z kopačky Fernanda Llorenteho a bylo po zápase. Do závěrečného hvizdu se již jen dohrávalo, utkání skončilo 2-0 pro domácí Španělsko. Iker Casillas neudělal chybičku a upevnil si znovu pozici v týmu Del Bosqueho. Odchytal poločas, poté ho nahradil Reyna.

Španělsko 2-0 Anglie
Španělsko: Casillas (46. Reyna) - Ramos, Piqué, Albiol (76. Marchena), Capdevila (46. Arbeloa) - Xabi Alonso - Iniesta, Xavi (84. Güiza), Senna - Torres (67. Llorente), Villa (56. Silva).
Anglie: James (46. Green) - Johnson, Terry, Jagielka (46. Upson), A. Cole - Wright-Phillips, Carrick, Barry (46. Lampard), Downing (46. Beckham) - Agbonlahor (76. C. Cole), Heskey (46. Crouch).
Branky: 36. Villa, 82. Llorente