Jak si vedli Madridistas?

Čas 20. 11. 2008, 13:13 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com
Španělsko vs. Chile

Včera byly odehrány poslední mezistátní zápasy v roce 2008 a Madridistas u toho byli také.

Španělé se utkali s Chile a šli do vedení až v 38. minutě a to z penalty, když Alberta Rieru lehce fauloval Ismael Fuentes. Villa poslal míč po brankářově levé straně a připsal si 24. gól za své působení v reprezentaci. Ještě do přestávky ukázal Villa ještě jednu střelu, ta však brankou neskončila.

Španělský trenér nahradil Villu Torresem a ten také ukázal na El Madrigalu, jak se střílí branky. Xavi nahrál Torresovi a ten svou býčí vůli prokázal, že patří mezi jedny z nejlepších útočníků na světě, když zvýšil na 2-0.

Následně přišel na hřiště i Llorente, přesněji Fernando, hráč našeho rivala z Bilbaa si připsal debut v národním dresu. Poslední branku domácích si připsal Santi Cazorla, který zná El Madrigal více než dobře.

ŠPANĚLSKO 3-0 CHILE
Branky: 38. Villa, 65. Torres, 86. Cazorla
Španělsko: Casillas (46. Reina), Sergio Ramos (61. Arbeloa), Albiol, Puyol (46. Marchena), Capdevila, Marcos Senna (46. Cazorla), Xabi Alonso, Cesc, Xavi (70. Llorente), Riera, Villa (57. Fernando Torres).
Chile: Claudio Bravo, Cristian Alvarez, Waldo Ponce, Ismael Fuentes, Rodrigo Tello, Carlos Carmona, Mauricio Isla, Matías Fernández, Fabián Orellana, Humberto Suazo (87. Jorge Valdivia), Alexis Sánchez.

Rozhodčí: George Vadachkoria (Gruzie).
Žluté karty: Xavi, Cesc - Carlos Carmona.

Stadion: El Madrigal, Villarreal (15 000 diváků)

Další střetnutí s přítomností našich barev se odehrálo v Nizozemsku, přesněji v Amsterdam Areně. Hrdinou zápasu Oranjes se Švédy byl Robin van Persie. Na jeho první brance měl veliký podíl Wesley Sneijder, na druhém zase Rafael van der Vaart.

V zápase Nizozemska do 21 let hrál Royston Drenthe, jeho spoluhráči ani on se však moc nepředvedli a z utkání si odnesli tři branky.

I Fabio Cannavaro se včera dostal na hřiště. Canna hrál asi 60 minut a na své ruce nosil kapitánskou pásku. Neměl zrovna moc práce. Jediný gól italské reprezentace vstřelil Luca Toni.

Debut argentinského trenéra Armanda Diega Maradony proběhl úspěšně, jedinou branku utkání vstřelil Maxi Rodríguez. Gabriel Heinze hrál ve středu obrany poměrně dobře, také nedostali hosté ve Skotsku ani branku, ještě lépe reprezentoval Fernando Gago, který spolu s Mascheranem vytvořil skvělou záložní dvojici, která by měla být pro novou generaci Argentiny velice důležitá. Gago měl navíc jednu velkou šanci, po skvělé hlavičce.

8 brankový večer mohli vidět fanoušci v zápase Portugalska s Brazílií. Hodně špatný večer měl Pepe, kterému hodně zatápěli Robinho a Luis Fabiano, který vstřelil tři branky. Marcelo se dostal na plochu na posledních 9 minut. A pokud jde o souboj Ronalda s Robinhem, tak druhý jmenovaný z něho vyšel daleko daleko lépe.

Náš bývalý trenér Fabio Capello to skvěle rozjel u anglické reprezentace, proto by byla škoda to nezmínit. V přátelském zápase s Německem jeho svěřenci vyhráli 2-1.