Souhrn reprezentační přestávky

Čas 16. 10. 2008, 14:29 | Autor Karlos | Zdrojfifa.com, realmadrid.com
Casillas
Casillas

<Aktualizováno> Přinášíme Vám ohlédnutí za skončenou reprezentační přestávkou, zaměříme se našich "reprezentantů".

Během posledního víkendu, úterního a středečního dne probíhala reprezentační přestávka. V mnohých zápasech figurovaly i jména našich hráčů, proto bychom si mohli všechny zápasy projít.

Španělská reprezentace odehrála dva další zápasy po svém triumfu na evropském šampionátu. O prvním z dvojice zápasů jsme vás již informovali, ale včera se svěřence Del Bosqueho utkali s Belgií a vůbec to neměli jednoduché. Iker Casillas i Sergio Ramos hráli od začátku zápasu na svých obvyklých postech. Sain Iker inkasoval již v sedmé minutě z kopačky Wesleyho Soncka a až deset minut před poločasem srovnal Iniesta. V samém závěru utkání vystřelil Španělsku tři body kanonýr David Villa. Jak Ramos, tak Casillas odehráli celé utkání a přispěli k výhře nad tímto houževnatým soupeřem.

To Portugalsko se nachází v prekérní situaci. Posledně doma prohrálo s Dánskem a nyní to nebylo o nic lepší. Dvě remízy 0-0, první nad Švédskem a druhá dokonce nad Albánií, znamenají, že se Portugalci nachází s dvoubodovým mankem na třetím místě. Avšak stejně bodů mají se Švédskem, které má zápas k dobru. V obou utkáních podal velice kvalitní výkon Pepe, ale jeho ofenzivní parťáci v týmu nedokázali navázat na jeho skvělou defenzivní práci.

I v italské reprezentaci figuruje jen Madridista a hned je kapitánem. Jedná se samozřejmě o Fabia Cannavara, který odehrál proti Bulharsku i proti Černé hoře všech 180 minut a byl oporou v obraně Scuadry Azzurri. První zmiňované utkání  se hrálo v Sofiji, na místním stadionu se hrálo bez branek, i když v obou týmech najdeme velká útočná esa. To druhý zápas byl z tohoto pohledu zajímavější, zvlášť pro Italy, protože díky Aquilanimu porazili Černohorce 2-1.
Právě Cannavaro má před sebou velký cíl a to přeskočit Paola Maldiniho v počtu reprezentačních startů. Fabio jich nasbíral 120, zatímco jeho soupeř v tomto ohledu o šest více, je to určitě skvělé, že se Canna upře na tento cíl, ale jak tvrdí, není to nic důležitého.

Nyní se na chvíli přesuneme do Afriky. Zde se hrálo jen jedno utkání a to v sobotu, tedy jedno utkání našeho hráče. Tím byl Mahamadou Diarra. Jeho Mali nastoupilo v Bamaku proti Čadu, ale toto utkání nedopadlo pro tohoto tvrdého středopolaře příliš šťastně. V úmyslu získat míč se totiž zranil a nejspíše bude chybět i Realu Madrid, Mali i bez běho vyhrálo 2-1, když obě branky vstřelil jeho náhradník Sidi Yaya Keita.

A přes Atlantický oceán až do Jižní Ameriky. Zde totiž v sobotu řádil Messi s Agüerem. Tito dva totiž vystříleli Argentině vítězství 2-1, při čemž v obraně nastoupil Gabriel Heinze a za celých 90 minut obdržel jednu žlutou kartu. To další zápas o kousek západněji, v Santiago de Chile, skončil výhrou domácích 1-0. Zde si ani jeden spoluhráče našeho Heinzeho, který mimochodem znovu odehrál celý zápas, nepřipsal branku. Argentina nyní okupuje třetí místo v tabulce jihoamerické části kvalifikace, ale není pravděpodobné, že by se propadla do spodních pater tabulky.

Posledním dvojzápasem, kterého se účastnili Madridistas, byla baráž o postup na ME 09 do 21 let. Španělsko změřilo síly se Švýcarskem. První zápas reprezentanti Španělska nezvládli a prohráli 2-1, když celý zápas odehrál Miguel Torres (obdržel žlutou kartu) i Javi García. Do druhého zápasu šli domácí s mankem a po 25 minutách se ještě zvýšilo díky Gashimu. jenomže v druhém poločase nejprve vyrovnal Xisco a poté v páté minutě nastavení poslal zápas do prodloužení Sisi. Tam přidali Španělé ještě jeden gól, díky Raúl Garcíovi, a mohli slavit postup na evropský šampionát. V druhém zápase obdržel žlutou Javi García a v 76. minutě také střídal. 15 minut předtím to samé potkalo i zraněného Miguela Torrese.