San Iker držitelem dvou nových rekordů

Čas 11. 10. 2008, 23:25 | Autor thjuks | Zdrojfoto: Reuters, fifa.com
Casillas je symbolem úspěchu

Vítězstvím Španělska 0:3 v Estonsku si tým nejen udržel dva roky trvající neporazitelnost, ale také zůstal v příznivé, sedmizápasové sérii zápasů bez obdržené branky. Kdo je jedním z hlavních tvůrců tohoto úspěchu? Kapitán týmu Iker Casillas samozřejmě!

Casillas znovu předvedl bezchybný výkon. Nelze příliš snižovat hodnotu čistého konta kvalitou soupeře, kterým bylo Estonsko. I v tomto utkání musel Iker ukázat své kvality. Zvláště při zásahu proti střele Vassiljeva v 61. minutě.

Součástí Casillasovy série jsou utkání proti soupeřům z Itálie, Ruska, Německa, Dánska, Bosny a Hercegoviny, Arménie a nyní i Estonska. Jednoduchým výpočtem získávám číslo  716, které udává počet minut Casillase bez obdržené branky. Tu poslední mu vstřelil Zlatan Ibrahimovič na EURU v 35. minutě zápasu, který Španělsko vyhrálo 2:1.

Tímto výkonem nejen Casillas překonal rekord jednotlivce v počtu minut s čistým kontem, ale navíc i absolutní rekord v počtu minut týmu bez obdržené branky, který je nyní 708 minut a spolu s kolegou v brance Reinou tím překonali rekord dvojice Zubizarreta a Buyo z března 1992 až ledna 1993, kdy nekapitulovali 692 minut. Detailnější rozpis tohoto rekordu jsme přinesli v článku Casillas a Reina blízko k překonání rekordu.