Španielská reprezentácia zvládla štart do kvalifikácie

Čas 07. 09. 2008, 12:53 | Autor redakce
David Villa strelil víťazný gól

Španielská reprezentácia zvládla štart kvalifikácie pre nadchádzajúce Majstrovstvá sveta, pretože včera na ihrisku v Murcii dokázala poraziť výber Bosny. Jediný gól zápasu padol v 58. minúte, keď dokázal brankára Bosny prekonať náš útočník, David Villa, ktorý dostal peknú prihrávku od Fabregasa. Del Bosque po zápase Villu veľmi chválil.

Nový tréner španielskej reprezentácie, Vicente del Bosque mal pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Musel so svojou reprezentáciou zvládnuť vstup do kvalifikácie na ďalšie Majstrovstvá sveta. To sa mu aj podarilo, pretože jeho reprezentácia vyhrala v Murcii nad Bosnou v pomere 1-0.

Aj keď sa favoriti zápasu nedokázali presadiť už v prvom polčase, hráči Španielska sa mohli tešiť v tom druhom. Po peknej prihrávke od Cesca Fabregasa sa k lopte dostal útočník španielskej Valencie, David Villa, obišiel brankára Bosny, ktorý sa mu hodil pod nohy. Villa však súboj ustál, a aj so šťastím poslal loptu do siete z veľkého uhlu.

Najlepší strelec minulých Majstrovstiev Európy sa dokázal v útoku presadiť aj sám, ale bolo to pre neho určite veľmi ťažké. Dôvodom bolo to, že do zápasu nemohol nastúpiť jeho kolega z útoku, Fernando Torres, ktorý sa zranil v zápase Liverpoolu s Aston Villou, keď si pri krátkom šprinte poškodil zdravie.

"V prvom polčase to bolo pre nás určite veľmi ťažšie. Dôvodom bolo to, že sme až tak často neútočili, náš súper totiž dobre bránil, a taktiež hrali moji hráči dosť pri sebe. Do druhého polčasu som ich poslal s tým, aby sa bo ihrisku roztiahli, a to nám nakoniec prinieslo úspech. Často nám pri pekných akciách chýbalo niekoľko metrov na zakončenie, ale to neskôr prišlo." takýmito slovami ohodnotil zápas Vicente del Bosque, bývalý tréner Realu Madrid.