EURO do 19 let: Německo 2-1 Španělsko

Čas 15. 07. 2008, 00:11 | Autor Karlos | Zdrojuefa.com
Parejo v reprezentaci

První zápas španělských mladíků na EURO do 19 let v Česku nedopadl dobře. Dobře připravené Německo senzačně porazilo Španělsko, to prohrálo po 23 zápasech v této věkové kategorii.

Německý výběr do 19 let vyhrál tento zápas hlavně díky skvělému začátku a brance Sukuty-Pasua, později ho doplnil Toprak, avšak utkání zdramatizoval Alba, jenomže Španělé nedokázali vstřelit další gól a prohráli po neuvěřitelných 23 zápasech, protože dva poslední šampionáty vyhráli, poslední porážka se datuje na duben 2005.

Jak již jsem zmiňoval, Španělsko vstoupilo do zápasu hodně špatně. Gebhart si totiž pohrál s Mikelem Sanjosém, poté se míč dostal k Sukuty-Pasoovi a ten sebejistě zavěsil za bezmocného Davida de Gea.

Za pár minut to vypadalo na další branku, Španělé hráli jako opaření, Sven Bender míč jen lízl a tento dotek nestačil na to, aby dokázal míč dostat za záda de Gea. Nyní byli obhájci na ručník.

Hrubesch před turnajem tvrdil, že jeho tým bude velmi flexibilní, ale dnes ukázal, že umí skvěle bránit. Španělsko se nemohlo dostat do srdce obrany Německa a Němci toho využívali k rychlým protiútokům. Jediným kdo se dokázal dostat do obrany Němců byl skvělou přihrávkou náš Daniel Parejo, ale jeho pas nedokázal využít Aarón Ňíguez.

Po začátku druhé půle se Španělé snažili vyrovnat, ale nebezpečnější byli Němci. Dali také branku a to díky Toprakovi, který zavěsil roh do růžku brány de Gea, který s tímto gólem nemohl nic udělat.

Jenomže za deset minut přišla odpověď z kopačky Jordiho Alby, ale to již Španělům nebylo vůbec nic platné a odnesli si z prvního zápasu na tomto mistrovství prohru 2-1.

V příštím zápase se Španělé postaví Maďarsku, které porazilo 1-0 Bulharsko. Naši hráči nehráli zrovna nejlépe jak mohli, ale proti skvělé obraně Němců se toho moc dělat nedalo. Nejlepším z našich byl nejspíše Parejo.

Německo 2-1 Španělsko
Branky: 7. Sukuta Pasu, 56. Toprak - 66. Alba