Italský tisk: Casillas a Torres jsou favorité na Zlatý míč

Čas 09. 07. 2008, 21:45 | Autor Hed | Zdrojgoal.com
Iker Casillas s pohárem nad hlavou.

Podle zpráv v italském tisku jsou Casillas a Torres dvěma největšími favority na zisk Zlatého míče v letošním roce.

Před Eurem 2008 byl největším favoritem Cristiano Ronaldo, jenže tomu se šampionát moc nepovedl, a všech 42 branek, které nastřílel v dresu Manchesteru a přivedl tým k dvěma titulům je na nic. Během Eura moc nezářil a navíc se Portugalsko balilo již po čtvrtfinále.

Nicméně podle fotbalových expertů patří stále k žhavím favoritům, i přes nepovedený šampionát. Ovšem pořád se na něj valí kritika, že prý neumí hrát velká utkání. Finále Ligy mistrů neodehrál také nejlépe a nyní se mu nepovedl evropský šampionát.

Největšími favority podle fotbalových expertů jsou ale Iker Casillas a Fernando Torres, kteří přivedli Španělsko k titulu mistrů Evropy. Casillas táhl celý tým po celý turnaj a přidal k tomu jeden vítězný penaltový rozstřel a Torres zase vstřelil jedinou branku finálového utkání.

Iker Casillas měl také jednu z jeho nejlepších sezon za Real Madrid. Patřil ke klíčovím hráčům a pomohl týmu na cestě k 31. ligovému titulu v historii klubu. Navíc získal ocenění pro nejlepšího brankáře Primera Division.

Fernando Torres při své první sezoně v Liverpoolu nastřílel za Reds 33 branek ve všech soutěžích v kterých Torres nastoupil. A jak už jsem zmiňoval, vstřelil vítěznou branku ve finále proti Německu.

Jako další favority vidí italský tisk Ronalda, Lionela Messiho a ruskou raketu Andreje Aršavina, který dotáhl ruskou sbornou do semifinále Eura a navíc se Zenitem Petrohrad triumfoval v poháru UEFA.

Posledním Španělem, který získal Zlatý míč, byl Luis Suarez, který tuto trofej vyhrál v roce 1960.