Madrid zažil oslavy mistrů Evropy

Čas 02. 07. 2008, 09:36 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas s pohárem nad hlavou.
Iker Casillas s pohárem nad hlavou.

Když se španělští fotbalisté vrátili do své rodné země, cesta z letiště do centra Madridu byla uplně ucpaná. Ptáte se proč? V Madridu probíhaly velkolepé oslavy na počest mistrů Evropy. Na každém mostě, kruhovém objezdu bylo červenožluté moře, které podporovalo své fotbalisty.

De la Red, Iker Casillas, Arbeola, Fabregas a Fernando Torres se shromáždili v přední části autobusu a ukozovali lidem pohár pro vítěze. Po nich nasledovali další hráči, až dorazili na náměstí de Colón, kde to všichni pořádně roztočili.

Španělé si z tohoto turnaje odvezli ještě další tři ocenění. Nejlepší střelec David Villa, nejužitečnější hráč Xavi a nejlepší brankář turnaje Iker Casillas, který je na nejlepší cestě stát se nejlepším španělským brankářem všech dob. Když autobus s mistry Evropy přijížděl na náměstí de Colón fanoušci řvaly "Tady jste doma, taky jste ve Španělsku".

Pepe Reina prožíval oslavy, asi nejemotivněji. Arbeola si vše zaznamenával na kameru. A poté Torres vše spustil, nabídl fanouškům pokřik "Campeónes, campeónes" a ti se nedali dlouho vybízet. Iker Casillas teké nezapomněl na týmového doktora Genaro Borrás, který tragicky zemřel a věnoval mu tento největší španělský uspěch.

"Toto mistroství jsme vyhráli pro vás, my jsme doufali, že nám vaše podpora z domova přinese štěstí a těchto 23 hráču spolu s doktory, fyzioterapeuty a Luisem Aragonesem, kterému patří to největší díky, protože on nás přivedl k prvnímu mezinárodnímu titulu po 44 letech," řekl Iker Casillas. "Pohár vyhrál jeden tým, kdybychom se nesemkli v jeden tým, dnes bychom tu nebyli," odpověděl Luis Aragones.

Poté již přišla tradiční vyvolávačka. A kdo jí začal? Iker Casillas, kteý nejprve poděkoval svým fanouškům a poté se dal do pokřiku " Luis Aragonés, Luis Aragonés" a tím strhl všechny, kteří byli v té době na oslavách mistrů Evropy. Segio Ramos dodal "Doufám, že se všichni těšíte z tohoto uspěchu. My by jsme to bez vás rozhodně nedokázali. Ze Španělska do Rakouska je to přes 1000 km, ale vy jste přijeli až za náma, za to vám patří velké dík." Poté Pepe Reina vyzval dav, aby si zazpíval "Viva Espaňa" a netrvalo dlouho a bylo to slyšet po celém Španělsku.

Návštěva u královské rodiny


Španělští fotbalisté ukončili oslavy v úterý, kdy navštili v Zarzuela a Moncloa paláci, královskou španělskou rodinu.

Král a její vysosti spolu se všemi členy královské rodiny, přivítali španělské mužstvo v 10:30. Královská rodina, je v posledních dnech posedlá fotbalem. Již od čtvrtfinále byl vždy jeden člen karálovské rodiny na VIP tribuně. Výhoda byla, že španělsko svá poslední tři utkání sehrálo ve Vídni. Při závěrečném předávání medailí a poháru byl dokonce Král u toho. Přišel také pogratulovat fotbalistům do šatny.

Stejné objetí, které bylo vyděno v neděli, když si Iker Casillas přišel pro pohár, bylo k vidění mezi Juanem Carlosem a Iker Casillas i v úterý, kdy se Iker potkal s králem v jeho paláci.

I když na tvářich fotbalistů byla vidět únava z dlouhých oslav, tak hráči chtěli v oslavách pokračovat. Sekretářka španělského sportu Jaime Lissavetzky a ?ngel Villar vzali hráče na expedici po královském paláci. Luis Aragonés se nenechal zahanbit a jako druhý se objal se Španělským králem.

Don Juan Carlos pogratuloval teké všem ostatním hráčům mstrovského týmu, největší radost z toho měli Sergio Ramos a Rubén De la Red. Princ Felipe využil příležitosti pozvednout sklenici, zatímco královna Sofía vtipkovala s Pepem Reinou o jeho roli v pondělních oslavách na de Colón. Na závěr se všichni vyfotili s královskou rodinou. Luis Aragonés se postavil mezi královnu Sofíu a prince, zatímco Iker Casillas mezi krále Carlose a princeznu Elenu.

Španělskému mužstvu také pogratuloval José Luís Rodríguez Zapater, který je brankářkou legengou španělského fotbalu. Ikeru Casillasovi pogratuloval k tomu, že je prvním kapitánem jako brankář, který převzal pohár pro vítěze a popřál mu hodně úspěch v budoucnosti jak s Realem Madrid, tak i s národním týmem.

Zapater nezapomněl poděkovat ani celému týmu za předvedenou hru a řekl, že nyní je španělský fotbal ten nejlepší na celém světě. Luisi Aragonésovi podal ruku a pogratuloval a popřál mu hodně úspěchu v budoucnosti.

Komentáře fanoušků

Zatím nikdo se nezapojil do diskuze. Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!