Euro shrnutí - finále

Čas 30. 06. 2008, 08:27 | Autor Hed | Zdrojuefa.com
WINNER - SPAIN
WINNER - SPAIN

Včera se ve Vídni odehrálo poslední utkání letošního Eura. Na programu bylo velkolepé finálé. Ve finále se potkala dvě nejlepší mužstva turnaje Španělsko a Německo, neboli finále snů.

29. červen se zapíše zlatým písmem do španělské fotbalové historie. Španělé dokázali vyhrát včerejší utkání na stadionu Ernsta Happela a po dlouhých 44-letech slaví zisk mezinárodního poháru. Německo naopak odjíždí sklamané, jelikož prohráli finále a nepřidali další evropsky titul. Španělsko slaví svůj teprve druhý titul evropských šampion a vůbec poprve dokázali vyhrát velky turnaj mimo vlastní zemi.

 

img167/8517/nmeckopanlskoxu5.jpg


Branky: 33. Torres.
Na stadionu ve  Vídni nejprve obstarali pořadatelé závěrečný ceremonial, který ukázal všechny boje na letošní Euru. A poté již všechno mohlo začít. Záčátek zápasu byl poněkud opatrnější, ale více ze hry měli Němci.  První větší příležitost si vypracovaly Němci po hrubce Sergia Ramose, kterému  vzal míč Klose, Který si ovšem v pokutovém území si ho moc pokopl a všechno zajistil Puyol.  První šance španělska přišla v 15. minutě kdy Silvovu střelu  vyboxoval Lehmann. Další šanci měl v Fernando Torres, ale jeho hlavička skončila na tyči Lehmannovy branky. 33. minuta se zapíše do dějin jako minuta, kdy byl vstřelen vítězný gol. Celou akci vymyslel Xavi, který poslal na Torrese kolmici,  a ten si poradil jak s Lahmem tak s vyběhnutým Lehmannem a střelou levou nohou poslal Španělsko do vedení. Druhý poločas nám hned ze záčátku nabídl tlak Německa, ale šance Ballacka, Schweinsteigera a Kuranyiho vyrovnávacím golem neskončily. Na druhé straně měl největší šanci zápasu Sergio Ramos, ale jeho hlavičku vytlačil na rohový kop Lehmann. Španělé mohli Německo položit na kolena hned minutu nato, kdy Iniestovu střelu sastavil na brankové čáře Torsten Frings.  Pojistku vítěství mohl dát Senna , ale nedosáhl na  na hlavičku Guizi, který mu přiklepával před prázdnou branku. V závěrečných minutách se dal čekat Německý tlak, ale Španělsko svým presingem nedovolilo Němcům vůbec nic. A tak po třech nastavených minutách mohla vypuknout Španělska mistrovská radost. Radost Davida Villy a Ikera Casillase.

MadridistasŠpanělsko
CasillasIker Casillas - Jako správný kapitán přivedl Španělsko do finále, podržel tým ve všech zápasech. Ve finále nemusel žádné velké střeli likvidovat, ale pro jednu věc byl potřebný. Iker Casillas se stal prvním brankářem, který jako kapitán vyhrál Euro a převzal si pohár pro vítěze.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
0
Střely na bránu:
0
Střely mimo bránu:
0
Zblokované střely:
0
Fauloval:0
Naběhal km:
3.30

Španělsko
RamosSergio Ramos - Znovu ukázal že patří mezi nejlepší obránce na světě. V zápase sice udělal jednu chybu, ale jinak byl jeho výk v obraně bezchybný. Dokázal si také naběhnou na jeden z centrů, ale jeho hlavičku vyrazil Lehmann.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
1
Střely na bránu:
1
Střely mimo bránu:
0
Zblokované střely:
0
Fauloval:4
Naběhal km:
9.41

Německo
MetzelderChristhop Metzelder - Zápas se mu moc nepovedl, jako asi celé Německé obraně. Metzelder, ale ukázal že je také jedním z nejlepších obránců i přes nepodařený výkon. nakonec si mohl jen podat ruce se svými spoluhráři z Madridu a smutně odejít do kabiny.
Statistiky
Branky:0
Střely celkem:
0
Střely na bránu:
0
Střely mimo bránu:
0
Zblokované střely:
0
Fauloval:4
Naběhané km:
9.04

Komentáře fanoušků

Zatím nikdo se nezapojil do diskuze. Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!