Euro shrnutí - 2. semifinále

Čas 27. 06. 2008, 09:00 | Autor Hed | Zdrojuefa.com
EURO 2008
EURO 2008

Včera bylo na programu Eura 2008 druhé semifinálové utkání. Jak všichni víte vítěz tohoto utkání se utká v neděli večer ve Vídni s Německem, které včera porazilo Turecko 3:2. V tomto utkání na sebe narazilo Španělsko s Ruskem.

Včera ve Vídni se odehrálo semifinále s pořadovím číslem 2. Utkání nemělo jasného favorita, ikdyž se to mohlo zdát, jelikož Španělsko již jednou Rusko porazilo v základní skupině 4:1, když se hattrickem blízkl David Villa. Od tohoto utkání se očekával, ale vyrovnanější průběh, jelikož Rusko od prvního zápas dostalo jen jeden gól a to v závěrečných minutách v zápase s Nizozemskem ve čtvrtfinále. Utkání se uskutečnílo ve Vídni na stadionu Ernsta Happela.

Branky: 50. Xavi, 73. Güiza, 82. Silva.
K utkání nastoupili oba celky s odhodláním. Trenér  Guus Hiddink postoupil už s Jížní Koreeou do semifinále mistroství světa, ale nedostal se do finále, tentokrát to chtěl změnit a konečně si zahrát s týmem finále velkého turnaje. První poločas začal hodně opatrně, ani jeden tým nechtěl inkasovat jako první, ale náznaky dobrých akcí tu byly. Po jedné z nich se zranil David Villa a musel jít střídat. Další šanci měli španělé, když z otočky  střílel Fernando Torres, ale jen do brankáře Akinfeeva. Další šanci měli  rusy, ale Iker nemusel zasahovat, jelikož střela Pavlyuchenka šla nad. V druhém poločase začaly již padat i branky. První si připsal Xavi, který zklepl do branky centr Iniesty. Ovšem další šanci měli rusy, kteří pouce protáhly Casillase, který vyškrábl Pavlyuchenkovu střelu mimo tři tyče.  Další šance přišla v 70. minutě, ale střelu Fabregase vyrazil Akinfeev. Druhou branku přidaly španěle o tři minuty později, když si poradil s brankářem Akinfeevem nejlepší střelec Primera Division, Daniel Guiza. Poté ještě Pavlyuchenko pálil z hranice malého vápna vedle. Konečnou podobu dal výsledku David Silva, který upravil výsledek na konečných 0:3

Španělská radost a ruský smutek.

MadridistasŠpanělsko
Iker CasillasIker Casillas - Tentokrát jeho výkon nebyl tak vidět, jako tomu bylo ve čtvrtfinále. Rusko mělo 2 až 3 šance, které Iker zlikvidova. Určitě do byl dobrý výkon, ale nebyl korunován jako v zápase s Itálií, kde Iker vychytal španělům penaltový roztřel.