Casilas: Šance jsou vyrovnané

Čas 26. 06. 2008, 11:25 | Autor Hed | Zdrojuefa.com
Iker Casillas v penaltovém roztřelu
Iker Casillas v penaltovém roztřelu

Iker Casillas je jedním z nejvitíženějším hráčů Španělska. Prochází tvrdým tréninkem, denně podepíše snad tisíc kartiček s jeho fotkou a navíc si ho trenér Luis Aragones vytahuje na taktické rozbory. Iker ovšem vše podřizuje jednomu cíli a to, aby jeho milovaná země vyhrála EURO 2008.

"Každý, když večer usíná, sní, můj sen v těchto dnech je jen jediný a to že v neděli zvednu ve Vídní nad hlavu pohár pro vítěze Eura," řekl Iker. "Káždý rád přemýšlí jaké by to bylo, kdyby se nám to povedlo, ale my nejprve musíme porazit Rusko a to nebude vůbec jednoduché. V prvním utkání jsme je hladce porazili, ale od té doby udělali velký kus práce a hodně se zlepšili."

Iker Casillas se stal hrdinou Španělska, když ve čtvrtfinále vychytal v penaltovém roztřelu De Rossiho a Di Nataleho. Nyní čekájí Ikera souboje s ruskými rychlíky, ale především se čeká, co vymyslí na Španělsko, nizozemský trenér ve služnách Ruska Guus Hiddink, který už jednou na velké akci vyřadil Španělsko na pokutové kopy. Bylo to na Mistroství světa 2002, když vedl Jížní Koreu, se kterou nakonec skončil na 4. místě.

"Hiddink působil v Realu Madrid ve stejné době jako já, ale byl jsem tam jako třetí brankář a moc jsem nechytal. On mě vzal na můj první velky turnaj a to na Mistroství 17-ek do Jížní Ameriky, kde jsem působil jako třetí brankář a dodával jsem týmu dobrou náladu," řekl Iker Casillas o Guusi Hiddinkovy.

"Čtvrteční utkání proti Rusku nebude vůbec jednoduché. Všichni si myslí že jsme je porazili v základní skupině 4:1, ale Rusové od toho zápasu udělali spoustu prace a hodně se zlepšili. Kdyby se nezlepšili tak by přece ve čtvrtfinále neporazili Nizozemce," řekl Iker Casillas.

"Toto utkání bude jedno z nejlepších na šampionátu, protože obě strany více útočí než brání. Bude to ofenzivní fotbal s hodně brankami. Obě mužstva mají velmi dobře propracovanou taktiku hry a umí této přednosti využít. My se ale nemůžeme ohlížet na soupeře, musíme hrát svoji hru, protože chceme toto Euro vyhrát."

"V Realu Madrid máme hodně Holanďanů a všichni žertovali, že by bylo krásné se potkat v semifinále, nyní jim mužeme říct, jaktože jste nedošli do semifinále. Samozřejmně to tak nemůžeme brát, ale zde jde vidět, jak je fotbal krásná hra. V jedné časti jste k neporažení a v té druhé prohrajete jeden zápas a jedete domů."

"V utkání musíme držet více míč na kopačkách a nesmíme pustit Rusy do tlaku. Ba naopak, musíme zatlačit Rusko na jejich polovinu a vstřelit alespoň dva góly. Jak dostanete Rusy na koně, tak se proti nim velmi těžko hraje," řekl na závěr Iker Casillas

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!