EURO shrnutí - 1. semifinále

Čas 26. 06. 2008, 11:10 | Autor Karlos | Zdrojuefa.com
Známe prvního finalistu!

V půlce posledního pracovního týdne evropského šampionátu se mělo odehrát 1. semifinále. Proti sobě se postavilo Německo s Tureckem.

26. červen mohl být velký dnem po Turecko. Tento stát, který převážně leží v Asii se mezi poslední čtyři probojoval poprvé ve své historii. To Němci mají za sebou již velkou řádku zkušeností z těchto zápasů a většinou byli úspěšní. Poslední zápas na St. Jakob Park měl vypuknout v 20:45 a jasnými favority byli němečtí fotbalisté, protože Turci měli mnoho zraněných a vykartovaných.

get-tur

Branky: 26. Schweinsteiger, 79. Klose, 90. Lahm - 22. Ugur Boral, 86. Semih.
Jak už jsem říkal, favoritem, tedy jen mírným, byli fotbalisté Německa. Ti měli k dispozici celý kádr, přičemž Turci jen 14 hráčů. Jenomže turečtí hráči se nechtěli jen tak lehko vzdát své šance na finále. A začali zostra. Napřed trefili první břevno a po 22. minutách druhé, po odrazu však míč doklepl do sítě Boral a Němci museli dotahovat. To nebyl žádný problém, protože již po pěti minutách vyrovnal po pěkném centru Podolského Schweinsteiger. Stav zůstal vyrovnaný hodně dlouho. Až 20 minut před konce se ujal své role střelce Klose. Svou hlavičkou poslal Němce do extáze. Jenomže Turci bojují až do poslední sekundy, což již na tomto šampionátu ukázali. A samozřejmě dokázali vyrovnat. Centr ze strany šťastně před Lehmanem tečoval Semih a bylo vyrovnané. Všichni již očekávali prodloužení, ale Německo ukázalo pohlednou kombinaci a bylo po zápase.. Lahm zakončil nádhernou akci pod břevno a to bylo prakticky vše. Němci jsou tedy prvními finalisty. Nyní musí čekat, jak dopadne souboj Ruska se Španělskem. za to Turecko balí kufry, ale rozhodně nezklamalo, spíše hodně překvapilo celou Evropu.

Německo

MadridistasNěmecko
MetzelderChristhop Metzelder - Žádné fatalní chyby neudělal. Sice jeho výkon nebyl 100%, ale rozhodně to nebylo tak hrozné jako třeba proti Chorvatsku. Nyní se už může chystat na nedělní finále, kde se může utkat se svými kamarády z Realu, Casillasem a Ramosem. Říká se, že obrana je největší slabina Německa, tedy oba stopeři, ale včera tomu zas tak moc nebylo.