EURO shrnutí čtvrtfinále 19.6 - 22.6

Čas 25. 06. 2008, 08:08 | Autor Hed | Zdrojuefa.com
Iker Casillas likviduje penaltu De Rossimu
Iker Casillas likviduje penaltu De Rossimu

Na Euro 2008 skončily boje v základních skupinách a na řadě byly čtvrtfinálové duely, které nám ukázaly týmy, které se poperou o titul. Madridistas u toho samozřejmně nechyběli.

Čtvrtfinálové dny budou celkem čtyři, a hned ve třech duelech nastoupí k utkání Madridistas. V prvním čtvrtfinále se utká Portugalsko s Německem, v druhém Chorvatsko s Tureckem, ve třetím čtvrtfinále proti sobě nastoupí Nizozemsko s Ruskem a čtvrtfinálové boje uzavře duel Španělska i mistry světa z Itálie.

 

Utkání dne: V prvním čtvrfinále na sebe narazily na sebe národní týmy Portugalska a Německa. Portugalsko vyhrálo základní skupinu A, když porazilo Turecko, Česko a v posledním utkání prohrálo s domácím Švýcarskem. Německo naopak skončilo druhé ve skupině B, když podlehlo Chorvatsku a porazilo Rakousko a Polsko.http://dlg.uloz.to/529d6a3fc210c64c91b78ff98c4ffad5/521235/por-ger.jpg

Branky: 40. Nuno Gomes,  87. Hélder Postiga  -  22. Schweinsteiger,  26. Klose,  61. Ballack
V tomto utkání byly mírným favoritem Portugalci, ale svojí roly nepotvrdily. Němvi byly po celých devadesát minut lepším týmem. První branka přišla po centru Podolského uklidil míč do sítě Schweinsteiger. Platilo tedy pravidlo nedáš dostaneš, když předtím měl šanci Deco. Zanedlouho to bylo již 2:0, když Portugalci nepohlídaly si standartní situaci a Klose hlavičkou překonal Ricarda. Portugalci tedy musely začít útočit a odměnou jim byla branka v 40. minutě, kterou vstřelil Nuno Gomes a zapsal se do historie tím, že se trefil na posledních třech šampionátech. Druhý poločas přinesl třetí branku v síti Portugalska, kterou vstřelil znovu po špatně pohlídané standartce Ballack. Portugalci se v závěru zmohli jen na snížení stavu na 2:3 zásluhou Héldera Postigy.
Postupuje: Německo 
 
Obrázek “http://en.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/33/16/723316_w2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 
MadridistasPortugalsko
PepePepe - Pepe znovu nastoupil na místě stopera, ovšem jeho chyba zavinila třetí branku němců, když nedokázal při standartní situacipohlídat Michaela Ballacka, který ho sice trošku odstrčil, ale rozhodčí faul neviděl a uznal gol. Jinak jeho výkon se dá zařadit do těch průměrných. Rozhodně na šampionátu podal i lepší výkony.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
1
Střely na bránu:
0
Střely mimo bránu:
1
Zblokované střely:
0
Fauloval:1
Naběhal km:
10.13

Německo
MetzelderChristhop Metzelder - V utkání neudělal žádnou velkou chybu, naopak napravoval chyby svých spoluhráčů. Rozhodně se jeho výkon dá zařadit za ty dobré. Znovu potvrdil, že je to v současnosti nejlepší německy stoper.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
0
Střely na bránu:
0
Střely mimo bránu:
0
Zblokované střely:
0
Fauloval:0
Naběhal km:
9.40

 

 

http://dlg.uloz.to/b6ba31620fe300976683521fdeecbb10/521766/chorvatsko-turecko.jpg

 

Branky: 119. Klasnič - 120+2. Semih Sentürk
V tomto utkání se ukázala krása fotbalu. Opět se potvrdilo, že se hraj, až do poslední možné chvíle. Samotných devadesát minut nepřineslo branku a na řadě bylo první prodloužení letošního Eura. V něm jako první udeřily Chorvati, kteří se zásluhou branky ve 119. minutě mohli pomalu radovat z postupu, ale jako bleskz čistého nebe přišla rána Semiha Sentürka, který na hranici velkého vápna vypalil a trefil růžek Pletikosovy brány. Na řadě byl penaltový roztřel.  V něm nakonec bylyúspěšnější Turci, kteří se po senzačním vyřazením česka radují z dalšího úspěchu.
Postupuje: Turecko

 

Obrázek “http://en.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/42/94/724294_w2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


http://dlg.uloz.to/704907fc26bf1a9a3eda3f2ea173df11/521835/holandsko-rusko.jpg
 
Branky: 86. van Nistelrooy - 56. Pavlyuchenko, 112. Torbinski, 116. Arshavin
Nizozemci nastoupily do utkání s černými pásky na počest sesnulého syna Boulahrouze. Utkání mělo jasného favorita, ale pohled ruské hráče připomínal létající komety. Rusové byly jasně lepší. Nizozemci zápas odpočívaly a zdálo se, že budou mít tedy víc sil, ovšem opak byl pravdou. Rusové jednoznače přehrály tým, který v základní skupině si dělal se soupeři co chtěl, ale na postup ze čtvrtfinále neměl. První poločas přinesl taktickou bytvu a rusové čekaly co jim soupeř povolý. V druhém poločase již rusové ovládly Basilejský stánek a šly zaslouženě do vedení zásluhou Pavlyuchenko. Nizozemci byly tedy krůček od vyřazení, ale čtyři minuty před koncem je spasil Ruud van Nistelrooy, který zamířil hlavičkou přesně do brány. V prodloužení bylo jasně vydět, že Nizozemci nemají dostatek sil, aby se vůbec pokusily o rýchlý protiútok. Rusové jim vůbec nepůjčily míč a drzýmiprůniky po pravé straně se dostávaly, až před bránu Van Der Sara. Rusové se dočkaly i dvou branek a především ta druhá srazila Nizozemce do kolen. 
Postupuje: Rusko
 
Arshavin
 
MadridistasNED
RvNRuud van Nistelrooy - Znovu ukázal, že patři do výběru van Bastena na EURO 2008. Jeho výkony byl špičkový. Nizozemce zachránil před koncem, ale jeho gól v 86. minutě nepomohl k postupu. Dokázal jen oddálit oranžový smutek, v zemi tulipánů.
Statistiky
Branky:1
Celkem střel:
3
Střely na bránu:
2
Střely mimo bránu:
1
Zblokované střely:
0
Fauloval:2
Naběhal km:
12.14

NED
SneijderWesley Sneijder - Tak jako Ruud podal skvělý výkon. Snažil se střílet, ale byl sám,který se pokoušel o gól. Rozhodně nesklamal, ale jeho výkon na postup nestačil. Pokud chce tým postoupit, musí pracovat všichni hráči tak jako dnes Sneijder.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
10
Střely na bránu:
2
Střely mimo bránu:
5
Zblokované střely:
3
Fauloval:1
Naběhal km:
12.33
 
 
http://dlg.uloz.to/5bde166c04716c78f6717d1d37772db0/521901/spa-ita.jpg
 
Očekávalo se nejlepší fotbal na šampionátu, ale naopak to bylo jedno z nejhorších utkání. Španělé nastoupily k utkání v osudový den, kdy 22. června vždy prohrály na penalty a byly vyřazeni. Za zmínku snad stojí jen chyba Buffona, který neudržel střelu Senny z Villarrealu míč se mu zastavil, až o jeho pravou tyč. V prodloužení se víc za golem tlačily Španělé, ale nedokázaly pořádně prověřit Buffona. Došlo tedy na osudné španělské penalty. Ovšem Casillas v bráně śpanělska na toto utkání jen tak nezapomene. V penaltovém roztřelu nejprve chytil penaltu De Rossimu a poté také Di Natalemu. Předním ještě neproměnil Guiza. Rozhodující penaltu proměnil Cesc Fabregas.
Postupuje: Španělsko
 
Obrázek “http://en.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/60/07/726007_w3.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 
MadridistasŠpanělsko
Iker CasillasIker Casillas - Znovu ukázal, že je jedním z nejlepších brankářů na světě. V zápase neudělal jedinou chybu a předvedl jeden fantastický zákrok. V penaltovém roztřelu chytil dvě penalty a poslal tak Španělsko do semifinále Eura 2008.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
0
Střely na bránu:
0
Střely mimo bránu:
0
Zblokované střely:
0
Fauloval:0
Naběhal km:
4.02

Španělsko
Sergio RamosSergio Ramos - Jeho výkon byl dnes bezchybný. Opět dopře podporoval útok jak je u něj zvikem, ale nazapomínal dobře bránit. Na penaltu nešel, jelikož je nerad kope.
Statistiky
Branky:0
Celkem střel:
3
Střely na bránu:
1
Střely mimo bránu:
2
Zblokované střely:
0
Fauloval:5
Naběhal km:
12.43
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!