EURO shrnutí dne 17.6.

Čas 18. 06. 2008, 21:01 | Autor Peči | Zdrojeuro2008.com, sport.cz
Nistelrooy a Sneijder včera nenastoupili

Další skupina je rozhodnuta, postupuje Nizozemsko z prvního místa a Itálie, která v posledním zápase vybojovala postup nad Francií

Včera se hrála skupina C, ve které už mělo postup Nizozemsko, postoupit mohl v podstatě ještě kdokoliv. Nizozemci hráli zápas s druhými Rumuny a ve druhém zápase se zopakovalo finále z MS 2006, čili Francie:Itálie.

Utkání dne:
Utkání Nizozemska s Rumunskem nepřineslo žádné šoky nebo překvapení, Nizozemci si zápas pohlídali a vyhráli 2:0, ve druhém utkání tobylo zajímávější, ale nakonec vyhrála Itálie také 2:0.

Nizozemsko 2:0 Rumunsko

Branky: 54. Huntelaar, 87. van Persie
První poločas byl docela nudný, moc šancí ani nějakých povedených akcí nebylo. Ve 4. minutě se k míči dostal Niculae, ale míč správně netrefil kvůli šptané pozici. Příští šance už vypadala pro Rumuny líp.  Engelaar totiž fauloval Mutua, Chivu se postavil k přímáku, ale přestřelil branku. Pak se netrefil ani van Persie hlavičkou ve 26. minutě, ani na druhé straně Mutu po průniku. První velkou šanci měli Nizozemci, Engelaar našel ve vápně Afellaye a ten, i když mohl střílet, poslal míč k Huntelaarovi, ten ale přestřelil. Oranjes dál tlačili, ale nic z toho nebylo, když stoprocentní gólovku zahodil Robben, přihrával mu Huntelaar. Holanďané začali druhý poločas aktivně. Nejdřív si zpracoval míč van Persie, obtočil se okolo Tamase a vyslal ránu na Lobonta, ten ale dobře zakročil a za chvíli si to Persie mohl zopakovat po přihrávce Engelaara, ale nepovedlo se mu zpracování. Nizozemsko ale nemuselo smutnit, v 54. minutě je totiž rozveselil Klaas-Jan Huntelaar, který vstřelil branku. Z pravé strany poslal míč do vápna Afellay, balon se dostal až k forvardovi Ajaxu a ten zakončil, Holandsko vedlo 1:0.
Rumuny gól omráčil, sny o postupu do čtvrtfinále se jim začaly rozplývat a hra vázla. Pokud za stavu 1:0 rumunští hráči ještě doufali v obrat, jejich naděje definitivně pohřbil tři minuty před koncem Robin van Persie, v 87. minutě dostal zprava přihrávku a Lobontovi nedal šanci, 2:0.

Fotbalisté Holandska

Francie 0:2 Itálie

Branky: 26. Pirlo(penalta), 62. De Rossi
Ve 4. minutě přišel první zajímavý moment zápasu. Abídal vyrobil obrovskou hrubku, Luca Toni ale nemířil přesně. Velká rána zasáhla Francii v 10. minutě. Po souboji se Zambrottou se vážně zranil Franck Ribéry a musel ho nahradit Samir Nasri. Italové moc nedominovali, ale občas se dostali do šance. Hlavičku Panucciho z rohového kopu zachránil na brankové čáře až Makélélé. Francouzi si za prvních dvacet minut slibnou příležitost nevypracovali. Ve 25. minutě Toni postupoval sám a Abidal ho fauloval. Sudí Michel ho bez váhání vyloučil a nařízenou penaltu navíc Pirlo s přehledem proměnil. Obětí vyloučení Abidala se stal Samir Nasri, který se na hřišti ani pořádně neohřál a musel být nahrazen obráncem Boumsongem. Francie to neměla lehké, prohrávala 0:1 a navíc hrála v deseti. Přesto byli svěřenci kouče Domenecha blízko vyrovnání. Thiery Henry se po centru Toulalana dostal do šance, ale netrefil. Francouzi museli pro postup dát ve 2. poločasu minimálně 2 góly. Ve 49. minutě střílel Benzema po pohledné akci z voleje nad. To ale bylo na dlouho vše. V 62. minutě ale Francie zažila velký šok. Thierry Henry si srazil do vlastní branky daleký přímý kop De Rossiho a Itálie se díky šťastné brance dostala do dvoubrankového vedení. Dobrou střelou se v 74. minutě ukázal Benzema, ale Buffon jeho střelu vyrazil na roh. Byla to poslední šance Francouzů v utkání. Tým vedený Domenechem ztratil hodně sil, a nakonci už moc nestíhal. V nastavení ještě mohl zvýšit na 3:0 Toni, ale minul

De Rossi slaví gól a postup

Tabulka skupiny C

Nizozemci suverénně vyhráli skupinu a navíc předvádí naádherný fotbal.Jako druhá postoupila Itálie, na 3. místě skončilo Rumunsko a poslední, jen s jedním bodem Francie, pr tu je to určitě obrovské zklamání

TýmyZápasy+/-Body
Netherlands Nizozemsko 389
Italy Itálie 3-14
Romania Rumunsko 3-22
France Francie 3-51

Madridistas

RobbenArjen Robben - Včera to nebyla taková paráda jako minulNEDé utkání, ale přesto si zaslouží pochvalu, odvedl jako vždy kus práce a býlskl se i pár šancema.