EURO shrnutí dne 15.6.

Čas 15. 06. 2008, 22:13 | Autor Peči | Zdrojeuro2008.com
EURO 2008
EURO 2008

Dnes se odehrály pro jistotu hned dvě překvapení, Švýcaři nečekaně porazili Portugalce 2:0, což asi neččekal opravdu nikdo, a ve druhém zápasu Turci otočili zápas s Českem z 0:2 na konečných 3:2, tam byli větší favorité Češi, dokazovali to i bookmakeři.

Dnes večer začlo poslední kolo základních skupin EURA. Rozhodne se tedy o všech postupujících, předem jistí už byli Portugalci, Holanďané, Chorvaté a Španělé. Postup dnes oslavili také sebevědomí Turci, porazili až moc sebevědoméČechy 3:2 a neporazitelnost Česka pro Turky skončila. Ve druhém zápase Švýca ři překvapili Portugalsko a vyhráli 1:0.

Utkání dne:
Oba dnešní zápasy se odehrály až ve 20:45, což pro některé fanoušky nemuselo být zrovna nejvýhodnější. V Turecku a Portugalsku se slaví postup, i když tam se slavil už po minulém zápase, když si Portugalci poradili s Českem 3:1. Outsider, i když na začátku soutěže pro některé černý kůň, Švýcaři vyhráli 2:0 nad Portugalskem.

TUR-CZE

Branky: 75. Arda Turan, 87. a 89. Nihat Kahveci - 34. Koller, 62. Plašil
Trenér České rprezentace Karel Brückner se loučí s Eurem 2008, a také s reprezentací, takový konec si asi nepředstavoval. Přtom jsme ještě v 75. minutě vedli 2:0, všechno se zdálo být v pořádku a postup vkapse, to si asi mysleli i fotbalisté Česka a jednoduše přestali hrát, jejich hra se zhroutila a Turci jim dali 3 góly. Základní sestava byla stejné jako proti Portugalsku, až na útok - tam Jan Koller vystřídal Baroše. Češi se rozehráli dobře, už po deseti sekundách střílel Matějovský, ale nepřesně. Turci se pořád nemohli smířit s přísným metrem rozhodčích a za prvních 10 minut dostali 2 žluté. Češi pořád hrozili, dostávali se do šancí, ve 20 minutě Koller po centru Jankulovského jen těsně minul branku. 1. šance Turků přišla až v 15. minutě, ale Tuncays miunl. Na pravé straně dobře operoval Sionko. Ve 34. minutě se češěi radovali z vedení, Grygera poslal centr na Kollera, ten hlavičkoval, gólman se míče dotkl, ale nestačilo to. Ve 37. minutě si Matějovský přetrhl vazy v koleně a museli ho odnést na nosítkách. Místo něho přišel  David Jarolím, který se ještě rozcvičoval během přestávky. Po ní začalo hustě pršet a Turcizačli Čechy tlačit. Trenér Brückner své hráče posílal do útoku, ale moc se jim nevedlo. Po hodině hry ale hráli Turci chvíli o desíti po zranění Emre Güngöra a Češi udeřili. Nejprve trestuhodně zahodil sólo Koller, za okamžik ale Sionko nacentroval a Jaroslav Plašil ve skluzu propálil Demirela. Čtvrt hodiny před koncem ale z rychlého protiútoku Altintop poslal centr do šestnáctky a Arda Turan našel místo u ravé tyče Čechů. A obléhání české branky dál pokračovalo. Tři minuty před koncem ale vypadl centr Altintopa Čechovi z rukavic přímo na kopačky Nihata Kahveciho a ten vyrovnal. Do extáze poslal fanoušky stejný hráč za okamžik, když parádní střelou o břevno rozhodl o výhře Turecka 3:2. V pátečním čtvrtfinále ve Vídni se Turci utkají s Chorvatskem, které už má jisté vítězství v základní skupině B.
Zklamaný Petr Čech
SUI-POR

Branky: 71. a 83.(z penalty) Yakin
Doplníme později.

Ricardo Quaresma a Gelson Fernandes

Tabulka skupiny A
Skupinu A vyhráli Portugalci, vyhráli proti Turecku a Česku, a poslední zápas prohráli 0:2 se Švýcarskem. Druzí skončili Turci, kteří dnes otočili zápas s Českem z 0:2 na 3:2. Třetí skončili Češi se 3 body, takže určitě zklamání, a poslední domácí Švýcaři, kteří asi taky čekali víc.

TýmyZápasy+/-Body
Portugal Portugalsko 326
Turkey Turecko 306
Czech Republic Česká rep. 3-23
Switzerland Švýcarsko 3-03

MadridistasPortugalsko
PepePepé - Dnes spolu s celým týmem Portugalska neodehrál moc dobrý zápas, narozdíl od minulých utkání mu to tak nešlo,ale Portugalci už měli postup jistý, takže to není taková tragédie.