Za oponou Realu Madrid: Jak fungují vlastníci klubu socios a jaké kontroverzní tahy udělal šéf Pérez?

Čas 09. 06. 2021, 10:46 | Autor podvinho
Florentino Pérez s La Décimou
Florentino Pérez s La Décimou

Real Madrid je gigantickým klubem obřích rozměrů. Není proto divu, že vzbuzuje velký zájem, ale rovněž velké kontroverze. Pojď se s námi vydat za oponu královského velkoklubu z hlavního města Španělska. Ve 2. čísle magazínu Real v srdci jsme se věnovali hned několika tématům, která nejsou mezi fanoušky až tak rozšířená.

Real v srdci - fotbalový magazín

Stáhnout ZDARMA 2. číslo »

Prezident Florentino Pérez má za sebou velmi bohatou minulost. Ta je protkaná úspěchy i neúspěchy. A rovněž mnoha kontroverzními tahy, které se často setkaly s velkou kritikou. Není ovšem pochyb o tom, že současný šéf klubu je oddaným Madridistou.

Co pro klub svého srdce v minulosti udělal? Jak zařídil takřka lusknutím prstu, že „zmizel“ obří dluh Realu? To a mnohem více se dozvíte v článku v našem magazínu, který najdete na straně 14.

Socios, vlastníci Realu

Pokud často a rádi hlásáme, že je Real unikátním klubem, základem tohoto tvrzení je vlastnická struktura. Bílý balet totiž není v moci bohatého byznysmana nebo arabského šejka. Vlastní ho sami fanoušci, takzvaní socios. Právě oni volí prezidenta klubu a mají i další pravomoci.

Kolik socios momentálně je, jak fungují a kdo má hlasovací právo? A kdo všechno může kandidovat na prezidenta Realu a postavit se například Pérezovi? Nejen to si přečtěte v článku, jenž začíná na straně 19.

Ve 2. čísle magazínu Real v srdci toho najdete samozřejmě ještě o dost více. Například unikátní příběhy geniálního dua Toniho Kroose a Luky Modriće. Nebo životní pouť druhého Čechoslováka v dresu Realu Madrid Petera Dubovského. Magazín si můžete stáhnout zcela zdarma.

Stáhnout ZDARMA 2. číslo »

Real v srdci je čtvrtletníkem, který vychází čtyřikrát ročně. Podstatou magazínu jsou původní a unikátní texty, které jinde nenajdete. Portál BilyBalet.cz vydává časopis pro fanoušky zdarma. Více informací najdete na stránce magazínu ZDE.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!