Hodnocení hráčů Realu za sezonu 2020/21: Thibaut Courtois aneb konzistence sama

Čas 09. 06. 2021, 08:55 | Autor Adam
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

Sezonu máme za sebou již nějaký ten pátek, ale jelikož nás důležité novinky bombardovaly prakticky každý den, muselo se hodnocení hráčů za uplynulý ročník na chvíli šoupnout do šuplíku. Teď pojďme na to. Chybět nebude hodnocení na stupnici 0/10 a různá individuální ocenění jako zklamání, překvapení, nejlepší hráč, nejkonzistentnější hráč atd. Můžeme tedy začít strážcem naší svatyně.

OCENĚNÍ: Nejkonzistentnější hráč sezony

Letos z toho Zamorova trofej nebyla, nicméně pokud budeme upřímní, Thibova sezona byla famózní. Pokud odhlédneme od prvního zápasu s Alavésem, kde udělal smolnou chybu v rozehrávce, která vedla k rozhodujícímu gólu, nenajdeme na Courtoisově sezóně jediný vrásek.

Nespočet fantastických zákroků, jasně chycených gólů či jen skvěle sebraných centrů. Thibo působil vždy koncentrovaně, ani kapka potu z nervozity. Koncentrovanost je asi nejdůležitější schopnost, kterou může brankář mít. Má to psychologický dopad na soupeře, kteří mají pocit, že pokud chtějí dát gól, musí udělat něco navíc.

Jedinou výtkou je Thibova rozehrávka. Prakticky každý zápas nebyla jeho přesnost výkopů nijak vysoká. Není to nic, co by Los Blancos, krom jediného případu, stálo body. Upozornit se na to však musí, jelikož brankáři jsou více a více součastí hry týmu.

Celkově však nemůžeme naši belgickou zeď nic jiného než chválit a vážit si jí. Ač jsem byl po první sezoně hodně proti, lepší brankář pro nás momentálně není.

HODNOCENÍ VÝKONŮ: 10/10

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!