Mimo radar: Proč musel Reguilón odejít z Realu Madrid? Mohl za to Zidanův syn?

Čas 17. 05. 2021, 14:05 | Autor David6
Sergio Reguilón a Luca Zidane
Sergio Reguilón a Luca Zidane

Sergio Reguilón, odchovanec Realu Madrid, který by pro bílý dres na hřišti nechal vše. Ve své první sezoně navíc předváděl skvělé výkony, čekalo se tak, že tento mladík bude budoucností královského klubu. Reguilón skutečně poslední dvě sezony bílý dres obléká, jenže v minulém ročníku to byl trikot Sevilly, aktuálně navléká ten Tottenhamu. Co se stalo a proč Španěl nezůstal v Madridu?

Sergio Reguilón debutoval v A-týmu Los Blancos 2. října 2018. Byl u prohry 0:1 na půdě CSKA Moskva. V tu chvíli trénoval tým Julen Lopetegui a pod ním už levý obránce další starty nepřidal.

O měsíc později ale přišel Santiago Solari a nastolil nové pořádky. Místo Marcela, který se potýkal se ztrátou formy, začal hrát mladík z Castilly, což způsobilo poměrně velký poprask.

Reguilón ovšem pravidelně patřil k nejlepším hráčům Bílého baletu, nakonec nasbíral 14 startů v La Lize, 4 v Copa del Rey a další čtyři přidal v Lize mistrů. Jakmile se ale v březnu 2019 trenérského kormidla opět chopil Zinedine Zidane, „Regui“ údajně věděl, že jeho budoucnost v Realu Madrid je téměř spočtená.

Odchod kvůli spoluhráči?

Proč? Podle španělských médií za to může Luca Zidane, tehdejší třetí brankář Realu Madrid a také syn trenéra Zidana. S Reguilónem spolu hráli v mládeži Los Blancos a později spolu došli až do prvního týmu. A jejich vztah byl údajně na bodu mrazu. Dle některých informací se oba hráči dokonce vůbec nesnesli.

Francouzský kouč po návratu na domácí lavičku na Santiago Bernabeu vrátil do základní sestavy Marcela, Reguilón ve zbývajících 11 ligových duelech nastoupil jen dvakrát, proti Eibaru a proti Getafe. Po sezoně navíc musel vzít zavděk hostováním v Seville, jelikož si na vlastní žádost Zidane přivedl Ferlanda Mendyho.

Po ročním hostování v Seville, kde se mimochodem rodák z Madridu vyprofiloval mezi nejlepší levé beky sezony La Ligy, nedostal v hlavním městě Španělska ani příležitost zabojovat a byl prodán do Tottenhamu Hotspur.

Dle španělských médií měl za odsunutím Sergia Reguilóna stát právě Luca Zidane, který měl s levým bekem osobní problémy.

Chladný vztah se Zidanem

Ke svému odchodu se později Reguilón vyjádřil následovně: „Nejsem v Madridu, protože to je něco, co nezáleží na mě. Nemůžou vás frustrovat rozhodnutí, které udělá někdo jiný. Se Zidanem jsem nemluvil.“

24letý obránce sice informace o špatném vztahu s Lucou Zidanem popřel, nicméně mezi oblíbence Zinedina Zidana zřejmě také patřit nebude. Po průlomové sezoně, kdy jako mladík patřil pravidelně k nejlepším na hřišti, nedostal pod staronovým trenérem takřka vůbec šanci, dvě utkání z jedenácti skutečně není mnoho.

Ať už za Reguilonův odchod skutečně může Luca Zidane či nikoliv, je obrovská škoda o takového hráče přijít. Odchovanec, který cítí barvy Realu Madrid, navíc byl zadarmo a na Santiago Bernabeu mohl nastupovat třeba dalších 10 let.

V tuhle chvíli hraje Reguilón Premier League za Spurs, pokud by ho Merengues chtěli získat zpět, mají na něj odkupní právo pohybující se zhruba ve výši 40 milionů eur.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!