Mimo radar: Kdo jsou SANITAS a jakou mají vinu na zraněních Realu? Nevěřil jim Nistelrooy či CR7

Čas 04. 04. 2021, 12:05 | Autor David6
Eden Hazard je symbolem častých zdravotních problémů
Eden Hazard je symbolem častých zdravotních problémů

Téměř všechny fanoušky Realu Madrid v letošní sezoně frustrují častá a opakovaná zranění hráčů. Od srpna do dubna už musel lékařský tým řešit přes 50 zranění. A možná právě v něm je ten největší problém. Pojďme se blíže podívat na práci SANITAS, lékařského týmu Realu Madrid.

Společnost SANITAS má 10 600 zaměstnanců, 1200 zdravotních center, 4 soukromé nemocnice a 20 speciálních rehabilitačních center. Ve Španělsku alespoň na papíře patří k těm nejlepším, proto s ní Los Blancos zavázali dlouholetou smlouvu až do roku 2021. 

Jenže v aktuální sezóně jsou SANITAS pod obrovskou palbou kritiky většiny fanoušků. A není se čemu divit, hráči si obnovují zranění, vrací se do sestavy dříve, než by skutečně měli, a některá závažnější zranění nejsou léčena tak, jak by měla.

Potíže hráčů se Sanitas

Problémy hráčů Realu se SANISTAS už byly v minulosti, jen nebyly v tak hojném počtu, tudíž se o nich moc nemluvilo. Když si Ruud Van Nistelrooy pochroumal kotník, nevěřil odbornosti SANITAS natolik, že se raději rozhodl pro operaci v USA. 

Podobnou cestu zvolil i Cristiano Ronaldo. Po zranění kotníku proti Marseille mu byl dle SANITAS vyměřen třítýdenní klid. Před důležitým utkáním kvalifikace o mistrovství světa dali SANITAS Portugalci zelenou ke startu. Cristiano vydržel 20 minut, než si znovu kotník poranil.

Ronaldo se poté odebral k nizozemskému expertovi Nieku Van Dijkovi, který jeho trable s kotníkem nadobro vyřešil. Cristiano si po tomto incidentu začal platit vlastní lékařský tým, který řešil všechna jeho zranění. 

Mezi další hráče, kteří měli se SANITAS problémy, se řadí například Pepe, Higuaín, Nuri Sahin či posledně Eden Hazard.

A to nás přivádí k letošnímu ročníku. Historicky nejvyšší počet zranění svádí Zinedine Zidane na absenci předsezónní přípravy. Jenže tu neměly ani ostatní kluby a snad vyjma Liverpoolu nemá žádný tým podobné zdravotní problémy.

Neustálé svalové problémy

Nejvíce znepokojujícím faktem jsou obnovená zranění. Téměř každý fotbalista si za kariéru někdy natáhne sval, na tom by nebylo nic divného. Ovšem co už normální není, jsou opakované svalové trable. Pokud je natažený sval pořádně zahojen a hráč je na 100 % připraven, neměla by se tato část těla znovu ozvat.

SANITAS ale letos absolutně nezvládají určit správný čas pro návrat hráčů na trávník. Dani Carvajal byl přes měsíc mimo a když v polovině února nastoupil proti Valencii v základu, vydržel jen 27 minut, než se jeho sval znovu přihlásil o pozornost. 29letý Španěl tak absentuje doteď. Jednoznačně uspěchaný návrat, kterému se dalo předejít.

Asi nejznámější případ je Eden Hazard. Ten chyběl od konce ledna a když 13. března naskočil na 16 minut proti Elche, poranil si sval a je opět na marodce. Další uspěchaný návrat. Fede Valverde odehrál po zranění 5 utkání a má také svalové problémy. Ty trápí i dalšího záložníka Toniho Kroose.

Něco na spojení Real Madrid – SANITAS prostě není správně. Pro dobro hráčů Merengues by se měla tato spolupráce ukončit a najít jiný odborný lékařský tým. Protože více než 50 zranění v sezoně už není náhoda.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!