KOMENTÁŘ: Porážka od Barcelony, po které není potřeba hráče drtivě kritizovat

Čas 28. 02. 2019, 13:03 | Autor podvinho
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Real Madrid výsledkově nezvládl odvetu semifinále Copa del Rey s Barcelonou a na Santiago Bernabéu prohrál 0:3. Zdůraznil bych ale slovo výsledkově. Herně byl totiž Bílý balet lepší. Zápas tak ukázal fanouškům naději, ale také zdůraznil některé rezervy.

Budu se bavit o zápase do chvíle, než Barcelona zvýšila na 2:0. Od té doby se totiž hrálo jiné utkání. S vědomím, že postup je pryč, se už Real nedokázal vyhecovat a soupeř si náskok pohlídal. Přidání třetího gólu bylo nepříjemné, ale vůbec ne rozhodující. Klíč utkání byl jinde.

Zdcující kritika NE

I když se prohra 0:3 od Barcelony strašně těžko kouše, v kontextu celé sezony Real Madrid v tomto dvojzápase ukázal, že pořád dokáže velké věci. Ještě není možné a správné odsuzovat hráče jako Luka Modrić, Karim Benzema nebo Casemiro.

Ještě více povzbudivé byly výkony mladíků, především Viníciuse Juniora a Reguilóna. Právě v tom vidím další směr Bílého baletu - zkušené a stále kvalitní borce doplnit mladšími a více energickými hráči.

Nemám teď ani tak na mysli osmnáctileté kluky, protože Vinícius je opravdu úkazem, ale spíše věkovou kategorii od 21 do 25 let, která bude lačná po nových úspěších. Ta mi momentálně v kádru chybí.

Zpět ale k samotnému zápasu. Je nasnadě říct, že Real prostě neproměnil šance. A je to fakt. Celkově ale byla hra velmi dobrá a pro fanouška povzbuzující. No řekněte, kdo si třeba první poločas neužíval?

Tohle byl Real Madrid, na který se chceme dívat. Dokonalý? To ani omylem. Ale sebevědomý, energický, hladový. Jedině pokud toto tým ukáže i v „běžných“ zápasech, může uspět v dlouhodobém měřítku.

Doplnění kádru ANO

El Clásico posloužilo i směrem k letnímu přestupovému období. Věřím, že si vedení Realu Madrud uvědomuje, že (ne)doplnění kádru bylo chybou. Chyby děláme všichni. Je ale nutné se z nich poučit.

V létě se ukáže, zda se Real poučil. Je nad slunce jasné, že Bílý balet nutně potřebuje útočníka. Kanonýra, střelce, který se ani tak nebude muset zapojovat do kombinace, ale bude vždy připravený ve vápně.

Toto zároveň nemyslím jako kritiku Karima Benzemy, který podle mě odehrál slušný zápas a celkově je tato sezona v jeho podání kvalitní. Francouz sám ale konkurenci velmi potřebuje. Jiný typ útočníka dá navíc Realu další možnosti.

Zároveň se ukazuje, že Real potřebuje také oživení zálohy. A to i středu pole, který byl dlouhá léta chloubou týmu. Pokud se nedokáže prosadit Dani Ceballos, bude nutné přivést novou konkurenci pro dvojici Luka Modrić - Toni Kroos.

Obecně platí, že Real už se dá trochu přečíst a jen individuální kvalita aktuálních hráčů nestačí. O to hůř, pokud se jim nesejde forma. Oživení kádru je nutné.

Nevěřím ale v nějakou revoluci, která by smetla tuto unikátní generaci. Tenhle tým má totiž pořád duši. A poslední porážka to nesmí změnit.

Další 2 výzvy jsou totiž před námi. Ukáže se v následujících dnech. Hala Madrid!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!