Taktické ohlédnutí za Derbi Madrileño. Real byl lepší, Atlety předčil na všech frontách

Čas 10. 02. 2019, 15:18 | Autor thjuks
Real předčil Atlety ve všech směrech
Real předčil Atlety ve všech směrech

Trenér Solari dokázal Real Madrid perfektně připravit na Atlético. Bílý balet ovládal hru a byl lepším týmem. Střed pole neohroženě řídila parta okolo Modriće, v útoku byl hlavní hvězdou osmnáctiletý Vinícius.

Atlético postavilo hru na rozestavení 4-4-2 s Moratou a Griezmannem na hrotu. Kde Atleti nejvíce ztráceli, bylo ve středu pole. Už to není to staré Atlético, kde zářili Gabi nebo Tiago. Trojice Modrić, Kroos a Casemiro dokázala střed pole jednoznačně ovládnout.

Dobrým tahem Solariho bylo nechat sedět zkušeného Marcela, který je mimo formu, a vsadit na mladíka Reguilóna. Právě tato změna oproti pohárovému El Clásiku umožnila Realu hrozit po levé straně, kde byl Solariho tým zásluhou skvělého Viníciuse nejnebezpečnější.

Real Madrid v obraně sázel hlavně na trojúhelník Varane – Casemiro – Ramos, který zklamal jen jednou při gólu Griezmanna. Stoperská dvojice domácích Giménez a Godín podobnou podporu ze zálohy postrádala. Zvlášť v situacích, kdy se Vinícius stáhl více do středu a Reguilón hrozil z křídla (a jeho pozici levého obránce chytře kryl Kroos).

Právě Viníciuse často bránil jen uruguayský stoper Giménez, přičdemž pravý bek Arias se zapomínal v útoku, a z toho důvodu vznikal pro domácí tým před brankou velmi nebezpečný prostor. Jako v případě následující akce na obrázku, kde Vinícius centruje na volného Lucase Vázqueze.

Útok Realu

Role Viniciuse byla opět naprosto klíčová. Osmnáctiletý supertalent sice zatím nedává gól za gólem (to přijde…), ale vliv na hru Realu Madrid má velkou. Jako to bylo při gólu na 1:2, tedy vybojování penalty pro Ramose.

Viděli jsme ukázkový protiútok Realu Madrid jako za časů Mourinha, kterému předcházela skvělá defenzivní práce Los Blancos. Důležitá byla práce Brazilce  Casemira, který vybojoval míč. Poté následovala krásná akce Benzemy a Viniciuse. Mladičký Brazilec si narazil se zkušeným Francouzem, přešel přes Giméneze (opět stejná situace probíraná výše) a jen vinou faulu se nedostal do velké šance. Penaltu sebejistě proměnil Ramos.

Bránění Realu

Bránění Realu

Real Madrid zápas vyhrál naprosto zaslouženě, byl lepší na všech frontách. Dobrým příkladem stále zlepšující se individuální formy hráčů Realu Madrid je vyhraná hlavička Sergia Ramose před krásným gólem Casemira na 0:1. Kapitán Los Blancos vyhrál souboj se čtyřmi protihráči.

Ramos

Trenér Barcelony Valverde má pravdu, Real Madrid je v nejlepší fázi sezóny. Zatím.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!