Zidanův Real nám dává víc, než si zasloužíme. Teď je čas ukázat, že jsme FANOUŠCI

Čas 21. 09. 2017, 09:35 | Autor podvinho
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Poslední tři domácí zápasy Realu Madrid bolí. Tým nedává šance, navíc chybuje vzadu a hlavně ztrácí body. Naposledy po nečekané prohře 0:1 s Betisem. Jedna věc mě ale štve ještě víc. Fanoušci. Nebo tedy přesněji jejich značná část.

O fanoušcích Realu se říká, že jsou nejnáročnější na světě. Já bych dodal, že jsou především nejrozmazlenější. A upřímně nechápu, proč i my, čeští a slovenští Madridistas, v sobě nedokážeme najít opravdového fanouška. Real Madrid by si to totiž zasloužil.

Pod trenérem Zinedinem Zidanem je to parádní jízda. Když Real jako první obhájil Ligu mistrů, to bylo všude fanoušků... Ale běda, jak se jednou prohraje. To pak Zidane ven, půlka hráčů je na prd, taktika byla špatná a hlavně ten Benzema to zase podělal. Jo on nebyl na hřišti? Tak teda Bale no.

Nechci tím říct, že se Real nesmí kritizovat, to určitě ne. Samotného mě dokáže nejvíce vytočit, pokud vidím, že tomu hráči nedají 100%. Ale zároveň si uvědomuji, že nejde vyhrát vždy. A že i prohry a neproměněné šance k fotbalu patří. My jako fanoušci Realu jich nyní zažíváme sakra málo.

Vzpomínáte na dobu, kdy Real osmkrát po sobě nepostoupil přes osmifinále Ligy mistrů? Nebo když nám Barcelona nasázela 6:2 na Santiago Bernabéu? Kdo ano, tak si musí uvědomit, v jak úžasné fázi Realu nyní žijeme. Bohužel mám pocit, že takových je strašně málo.

Důvod, proč píšu tenhle text, je jednoduchý. Prostě už mě to hrozně štve. Často se přistihnu, že závidím menším a mnohem méně úspěšným týmům jejich věrné fanoušky. Obdivuji je. U Realu je to přesně naopak.

Konkrétní příklad? Proč je po důležité a těžce vybojované výhře na půdě Realu Sociedad u článku 38 komentářů a po prohře s Betisem asi 70 za pár hodin? Proč na našem Facebooku mnohem více rezonuje chyba Keylora Navase, než nádherný Baleův gól?

Chápu, že negativní věci spustí vždy velkou reakci, ale strašně bych si přál, abychom se naučili vážit si úspěchu a respektovat ty, kteří pro něj makají. Nikdy se nesnížím k tomu, abych veřejně sprostě urážel naše hráče, ať už mám na jejich výkon jakýkoliv názor. Bohužel mám pocit, že nás takových je málo.

A tak se po pěti ligových kolech dočítám, jak je celý tým na nic, jak nemáme útočníka a Zinedine Zidane tomu vlastně nerozumí. Jen bych chtěl opatrně připomenout, že stejnému týmu a trenérovi jsme se před pár týdny klaněli po tom, co zničil krátce po sobě Manchester United a Barcelonu.

V prvních pěti kolech ještě ligu nikdo nevyhrál a ani Barcelona to nyní nedokáže. Samozřejmě se mi nelíbí naše domácí výsledky a jsem naštvaný. Ale týmu věřím. A chci ho podpořit, aby zahájil další velkou jízdu.

Myslím si, že teď je čas ukázat, že i příznivci Realu mohou být opravdovými fanoušky. Když Sergio Ramos zvedá pohár pro mistra ligy a krátce poté pro vítěze Ligy mistrů, podporovat je jednoduché. To ale tým nepotřebuje. Podporu potřebuje teď.

A i když samozřejmě moc dobře vím, že diskuze na našem webu nic nezmění (ačkoliv by to bylo zajímavé :), tak doufám, že i v ní se dokážeme sjednotit. Vždyť nám poslední dobou dává Real strašně moc. Víc, než si zasloužíme.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (57 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!