NÁZOR: Trio BBC by se mělo rozpadnout. Alespoň na nějaký čas

Čas 05. 09. 2017, 16:55 | Autor Larin
Isco
Isco

Využívat dále neefektivní trio BBC, nebo dát šanci talentovaným Španělům, které má Zidane připravené na lavičce? To je jedno z nejkontroverznějších témat poslední doby! Jaký je Váš názor?

Trio BBC byl megalomanský nápad Carla Ancelottiho, který v jeho první sezóně opravdu fungoval. Sezóna 2013/2014 byla od evropské trojice forvardů opravdu povedená a v Realu už si brousili zuby na zářnou budoucnost. Koho by napadlo, že o pár let později bude vše jinak.

Real v současnosti řeší dva velké problémy. První je Gareth Bale, který velkou část loňské sezóny opět zameškal kvůli zraněním. Ta brzdila jeho rozlet a strašlivě moc mu ubírá na kvalitách. Pokud však Bale v poslední době nastoupil, jeho přínos k týmu byl naprosto nulový. Jak jsem zmiňoval dříve, počítám s tím, že má před sebou poslední sezónu v Realu. Pokud se tedy rapidně nezlepší. Kvality má stále obrovské a my za ním stojíme.

Druhým tématem je Karim Benzema. Francouzský útočník se v létě snažil podstatně více, než v minulém ročníku, ale chybělo mu štěstí. Pořád platí, že je Benzema ideálním útočníkem pro Real, který umí podporovat ofenzivní pušku Ronalda. Ale pokud Cristiano nehraje..

Zidane tak stojí před obrovskou výzvou. Nechat kritizované trio pohromadě a trochu zariskovat, nebo změnit rozestavení a zakomponovat do základu Isca s Asensiem?

Poslední dva jmenovaní jsou totiž v obrovském laufu. Asensio je se čtyřmi brankami v pěti duelech nejlepších střelcem královského klubu a Isco pod Zidanovým angažmá znovu nakopl svou kariéru. Mnohokrát byl nejlepším na hřišti.

Variant je mnoho. Isco s Asensiem by mohli velmi poctivě fungovat na křídlech v rozestavení 4-3-3, kde by na hrotu působil Cristiano. Druhou variantou je zanechat v sestavě Benzemu, který by byl na hrotu s Ronaldem podporován Iscem ze zálohy. Zidane tuto variantu zkoušel na hlavně konci loňské sezóny, když byl zraněný Bale.

Ale proč si také nezaexperimentovat? Real má problém s hroťáky, podobně jako španělská reprezentace. V posledním kvalifikačním duelu s Itálií se ve formaci 4-3-3 točili Isco, Asensio a David Silva na postu falešné devítky. V podobném rozestavení hrála i Barcelona, která na podhrotu využívala Lionela Messiho.

Pokud by se Isco zapojil na této pozici, křídla by klidně mohli okupovat Ronaldo s Asensiem a točit se podle potřeby. Přeci jen, počáteční rozestavení není fixní a lze ho několikrát za zápas změnit podle vývoje. 

Já osobně se přikláním k názoru, že by si měl jeden z dvojice Bale-Benzema alespoň na čas posedět na lavičce. A to zvláště po návratu Ronalda, který je i navzdory trestu ve fantastické formě.

Jaký na to máte názor vy? Viděli byste raději trio BBC, nebo jste pro variantu s Iscem či Asensiem v základu?

Klíčová slova: blog, isco, bbc

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!