BLOG: 4 důvody, proč byl Benítezův přínos nezbytný pro Zidanovy úspěchy

Čas 07. 08. 2017, 08:58 | Autor Larin
Rafael Benítez
Rafael Benítez

Zdá se to možná jako paradox. Nenáviděný trenér Rafael Benítez byl mnohými fanoušky vyháněn už od počátku svého angažmá. Nicméně, ne vše bylo z jeho strany nepovedené. A najdou se minimálně čtyři věci, které se ve výsledku posledních dvou sezón ukázaly jako klíčové. Souhlasíte?

1. Lavička

Po sezóně 2014/2015 se očekávaly velké změny. Real vyhořel v poháru, nezvládl ani závod o titul a vypadl také v Lize mistrů. Carlo Ancelotti klub opustil a mluvilo se i o dalších odchodech. Velká pozornost se však vztahovala k příchodům - všichni čekali nějaké velké jméno, které dá v budoucnosti zapomenout na neúspěšný rok.

Problém byl jinde. Real se totiž nemohl spolehnout na svou lavičku, která v případě zranění člena základní jedenáctky nedokázala zvládnout velké zápasy. Benítez, který byl i během svých minulých angažmá kritizovaný za příchody "průměráků", však toto zvládl na jedničku. Přišel Danilo s Kovačičem, vrátili se Casemiro, Čeryšev a Lucas. A Real měl na lavičce rázem pevný základ.

2. Madridistas

Rafovi se musí také nechat jedno. Ať byl jakýkoliv, byl to Madridista. V Madridu se narodil, za Real hrál. Sázka na výše zmíněného Casemira, Čeryševa a Lucase byla jednoznačným krokem k nasazování domácích hráčů. Po odchodu Ikera Casillase se vrátil také další odchovanec, Kiko Casilla. Byl to navíc právě Benítez, kdo začal více nasazovat Nacha, který je pro Real v současné době víceméně klíčový.

 3. Chybějící článek Casemiro

Po odchodu Xabiho Alonsa Realu prostě něco chybělo. Carletto nechával na defenzivním štítu hrát Toniho Kroose, což nebyla úplně ideální varianta, jak se později ukázalo. Za Benítezova angažmá se z Porta vrátil Casemiro. Zbytek již velmi dobře známe. Brazilec je na defenzivním štítu zvíře, které nepustí z dohledu ani nejlepší hráče na světě. Během dvou sezón se stal naprosto klíčovým hráčem, článkem, který Real chyběl. 

4. Důvěra pro Balea

Sezóna 2014/2015 byla naprosto strašlivá ještě pro jednoho hráče. Byl jím Gareth Bale. Jeho druhý ročník v Madridu mu naprosto nevyšel a zaslouženě si vysloužil obrovskou kritiku fanoušků. Chyběla mu sebedůvěra? Kde byl problém?

Všechno se zlepšilo až za Beníteze. Bale začal hrát uprostřed hřiště, stejně tak i na levé straně. Sezóna 2015/2016 byla plná hattricků a parádních gólů. Velšan byl stroj. Je velká škoda, že se mu loni zranění příliš nevyhýbala a Bale často marodil. My však doufáme, že se letos dostane do podobné formy, jakou měl v sezóně pod Benítezem. 

Klíčová slova: benítez, blog

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!