BLOG: 3 důvody, proč by mladík Achraf měl být náhradou za Danila

Čas 03. 08. 2017, 09:37 | Autor Larin
Achraf Hakimi
Achraf Hakimi

<ANKETA> Po odchodu Danila schází Realu pravý bek. Nejpravděpodobnějším adeptem na tento post je teprve osmnáctiletý Achraf Hakimi, který překvapil nejednoho fanouška při tour v USA. Tento nápad má však hodně odpůrců. Oprávněně?

1. Real se nemusí ohlížet jinde

Samozřejmě, ve spojitosti se Realem byla v médiích zmíněna i jiná jména. Nejčastěji mladíka Odriozoly z Realu Sociedad a také Belgičana Meuniera z PSG. 

Danilův případ však ukázal, že jakkoliv může být hráč kvalitní ve svém stávajícím klubu, tlak v Realu s ním pořádně zamává. Najednou na vás nekoukají statisíce lidí, ale miliony. A to je rozdíl. Danilo patřil v Portu k nejnadějnějším bekům na světě, ale v Madridu své angažmá nevzládl psychicky. I větší jméno světového fotbalu tak může úplně vyhořet. Navíc za velké peníze. Achraf je odchovanec, nic nestojí a v Madridu si na vyšší úroveň pomalu zvyká. 

2. Když se zraní Carvajal, může hrát 'velké zápasy' Nacho

"Achraf je skvělý hráč, ale nerad bych ho viděl v semifinále Ligy mistrů proti Bayernu místo zraněného Carvajala." To je samozřejmě velmi pádný argument, jenže Achraf by nebyl jediná alternativa na pravém beku. Nesmíme zapomínat na univerzála Nacha, který loni zářil nehledě na postu. V úplně nejkrajnějším případě tam může zahrát také Lucas, který si tam pod Benítezem nevedl vůběc špatně. Real má široký kádr, takže řešení je dostatek.

3. Obrovský potenciál, který je potřeba naplnit

V tomto bodě se budou střetávat názory fanoušků nejvíce. Má Achraf odejít na hostování a sbírat zkušenosti v nějakém menším klubu, nebo má zůstat a učit se od těch nejlepších? Danilo v loňské sezóně odehrál přes 2000 minut a minimálně dvě třetiny tohoto času by tedy odhadem připadly Achrafovi. To je dostatečná dávka na to, aby se v prvním týmu Realu pořádně zabydlel a nabral zkušenosti z Ligy mistrů. 


Co si o této variantě myslíte? Byla by to trochu sázka s rizikem, ale Achraf patřil v přípravě k nejlepším hráčům a rozhodně si šanci v příští sezóně zaslouží. Hlasujte v naší anketě a debatujte! 

Měl by Achraf v příští sezóně dostat šanci a krýt záda Carvajalovi?

Ano (85,7%)
382
Ne, Real druhého pravého beka nepotřebuje (6,1%)
27
Ne, ale Real by měl přivést někoho jiného (8,3%)
37
Celkem hlasovalo: 446
Klíčová slova: achraf, blog

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!